Skip to content

Nebaví vás chodit do práce? Zkuste 8 zaměstnání z říše snů

Máte pocit, že v kanceláři už nevydržíte ani o minutu déle? Že dalšímu protivnému zákazníkovi už opravdu řeknete, ať jde do háje? Proč nezkusit dělat něco jiného? Můžete totiž být placeni i za to, že se klouzáte na tobogánu či spíte v luxusních postelích.

Jak vypadají nejlepší zaměstnání na světě?

Správce exotického ostrova

Na kolik si přijdete?: až 400 000 měsíčně

Představte si, že podepíšete smlouvu, která vás zavazuje k tomu, že celých 6 měsíců strávíte v luxusní vile na exotickém ostrově a ještě si přijdete v přepočtu na zhruba 2,5 milionu korun. Není divu, že tenhle kontrakt byl vyhlášen nejlepším zaměstnáním na světě.

Získal jej v roce 2009 34letý Brit Ben Southall od australské agentury, napomáhající rozvoji cestovního ruchu v Austrálii. Asi nepřekvapí, že o tuhle práci byl neuvěřitelný zájem. Brit musel při vstupních pohovorech porazit 35 000 uchazečů z celého světa.

Půl roku pak strávil ve vile s bazénem na ostrově Hamilton a jeho úkolem bylo psát blog o tom, jak si užívá potápění, relax v lázních či grill na pláži.

Ben Southall musel porazil 35 000 dalších uchazečů.

Chůva medvídků panda

Na kolik si přijdete?: až 64 000 měsíčně

Připadají vám medvídci panda roztomilí? Chtěli byste si s nějakým pohrát, pohladit jej či nakrmit? Pak je tohle práce přesně pro vás. Centrum pro výzkum a ochranu pandy velké v Číně totiž občas vypíše výběrové řízení, ve kterém hledá zájemce na místa ošetřovatelů těchto vzácných medvědů.

Nebojte se, nemusíte být přitom biolog, nebo zoolog. Vaším úkolem bude udržovat pandy po 365 dní v roce v dobrém rozmaru a spokojenosti. To znamená, hlavně si s nimi hrát a dohlédnout na to, aby jim nic nechybělo.

Centrum navíc zájemcům platí cestovné, stravu a ještě nabízí roční plat 32 tisíc dolarů. A to není nijak málo na to, že si hrajete s medvědy.

Hlavní náplní práce je, aby se panda cítila dobře.

Testovač luxusních postelí

Na kolik si přijdete?: 38 600 za měsíc

Musíte mít trochu štěstí, ale narazit můžete i na zaměstnání, které od vás nevyžaduje nic příjemnějšího, než trávit noci v nejluxusnějších postelích. V roce 2009 získala přesně takový kontrakt 22letá britská studentka Roisin Madigan od firmy specializující se na výrobu zakázkových lůžek.

Jejím úkolem bylo celý měsíc spát v postelích vyrobených pro slavný Hotel Savoy a pak přesně popsat, jaký má z lůžek pocit. Za svůj měsíční výzkum pohodlného spánku dostala zhruba 1000 liber. I v tomto případě však musíte nejdřív uspět v davu zájemců, podle šéfa firmy se jich jen během prvních dvou dnů přihlásilo 600.

I tak se to ale určitě vyplatilo zkusit.

Není to práce snů, testovat luxusní postele?

Ochutnávač čokolády

Na kolik si přijdete?: až 90 000 měsíčně

Je čokoláda vaší slabostí a máte pocit, že se jí snad nikdy nepřejíte? Proč tedy nezkusíte štěstí jako ochutnavač čokolády. Pokud zaměstnavatele přesvědčíte dostatečným rozsahem chutí a také vybraným čichem, nemusíte mít ani žádné speciální vzdělání.

Příkladem je třeba Američanka Jennifer Koenová, která pracuje jako ochutnavačka čokolády pro společnost Godiva. Přihlásila se jako naprostá amatérka a po odborném proškolení dostala práci, která trvá zhruba hodinu denně a ochutná při ní v průměru tři vzorky.

Musí přitom popsat jejich vzhled, barvu, konzistenci, vůni a konečně chuť. Za 45 000 dolarů na rok je to rozhodně práce snů.

Ochutnávač čokolády testuje především vzhled, barvu a hlavně chuť.

Falešný ředitel

Na kolik si přijdete?: až 25 000 za týden

Líbilo by se vám chodit v obleku, mít důležitou funkci ve velké firmě a přitom vlastně nic nedělat? Není problém! Tedy, jedna malá komplikace tu je. Musíte kvůli tomu odletět do Číny. Tam totiž firmy najímají bělošské muže, aby dodávali čínským společnostem punc mezinárodního věhlasu a serióznosti.

Stačí, když máte svůj oblek, umíte mluvit anglicky a působíte dostatečně reprezentativně. Obvykle pak jeden týden v měsíci chodíte na bankety, potřásáte si rukou se zaměstnanci a odpočíváte v kanceláři.

Za tuhle práci pak můžete dostat i tisíc dolarů a další měsíc vás může najmout jiná firma, abyste si na týden zahráli na top manažera.

Odborník přes vodní skluzavky

Na kolik si přijdete?: až 60 000 měsíčně

Nikdo z nás by asi nevěřil, že za něco takového vůbec můžete dostat zaplaceno, ale opravdu můžete. A pokud se vám podaří uspět mezi 2000 uchazeči stejně jako britskému studentovi Sebu Smithovi, můžete se stát odborníkem přes skluzavky.

Co to obnáší? Smith musel rok strávit tím, že se klouzal na skluzavkách v resortech cestovní agentury First Choice Holidays. Společnost má střediska například na Malorce, v Egyptě či Turecku. Cestovní výdaje měl Smith samozřejmě hrazené firmou a po půl roce měl nárok na týdenní dovolenou pro dva, v některém z vybraných vodních parků.

Mimo to si testováním skluzavek za rok vydělal 30 tisíc dolarů.

Seb Smith musel skluzavky testovat po celý rok.

Malá mořská víla

Na kolik si přijdete?: až 40 000 měsíčně

Pokud jste pohledná žena a umíte dobře plavat, můžete zkusit štěstí ve světě jako profesionální mořská víla. Čas budete trávit v nádržích s exotickou mořskou faunou a zaručujeme vám, že z vás nespustí oči nejen děti ale také mužská část publika.

Mořské víly se totiž před vystoupením převlékají do speciálního kostýmu s ploutví, který těsně obepíná obě nohy a končí u pasu. Důležité pak je, umět zadržet dech na dostatečně dlouhou dobu. Kolik si vyděláte, pak záleží na tom, zda dostanete smlouvu u zábavního parku, nebo se necháte najímat pouze na konkrétní vystoupení.

Nejčastěji pak mořské víly najímají vodní parky v USA a v Asii.

Práce mořské víly je oblíbená především v USA a Asii.

Profesionální poustevník

Na kolik si přijdete?: až 30 000 měsíčně

Jste už vyčerpaní z neustálého shonu ve městě, z neustávajícího pracovního stresu či z nepříjemných zákazníků? Pokud máte zároveň sklony k filosofování, zkuste se ucházet o místo profesionálního poustevníka.

Jednoho takového hledali například ve švýcarském městečku Solothurn. V okolních kopcích stojí totiž na oblíbeném poutním místě dvě kaple a poustevna v podobě chatky vytesané do skály. Poustevníci tu prý žili už od 15.

století a vy se k této tradici můžete přidat. Očekává se přitom, že budete naslouchat lidem, kteří za vámi do poustevny přijdou a za 1000 dolarů na měsíc je obdaříte i nějakou tou radou do života.

Foto: Shutterstock.com, Wikimedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Exorcisté mají letos plné ruce práce. Viní z toho současnou pandemii
enigmaplus.cz

Exorcisté mají letos plné ruce...

Pandemie koronaviru má po celém světě nejrůznější...
Povzbuzující koupel
nasehvezdy.cz

Povzbuzující koupel

Jste v podzimním období unavená? Trápí vás...
Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho komnatami duše mrtvých vojáků?
epochanacestach.cz

Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho...

Zámek Hrádek u Nechanic...
Kazy i nové diagnózy: dětské zuby jsou čím dál nemocnější
21stoleti.cz

Kazy i nové diagnózy: dětské zuby...

Zuby jsou úžasný vynález. Živočichům totiž...
Pro terasu jako dělané
rezidenceonline.cz

Pro terasu jako dělané

Součástí většiny moderních...
Život s duchy pod jednou střechou lidem spíše nevadí, zjistil průzkum
enigmaplus.cz

Život s duchy pod jednou...

Strašidelné domy stojí po celém světě. A nejnovější...
Perníková chaloupka Ráby u Pardubic
epochanacestach.cz

Perníková chaloupka Ráby u...

Pokud plánujete...
Mechanické ploty nebo elektřina?
epochalnisvet.cz

Mechanické ploty nebo...

Desítky tisíc až statisíce kaprovitých ryb ročně...
Nový nízkonákladový depozitář v Čáslavi
21stoleti.cz

Nový nízkonákladový depozitář...

Ve čtvrtek 22. října byla v prostorách Národního...
Znovuobjevení kresby Panny Marie. Zázrak, nebo chemie?
enigmaplus.cz

Znovuobjevení kresby Panny...

V roce 2007 vytvořila skupina umělců v Mexiku...
Dejte si koupel snů
nasehvezdy.cz

Dejte si koupel snů

Není nad to, dát si v sychravém...
Jaeger-LeCoultre: potápěčské hodinky z rodiny Polaris
iluxus.cz

Jaeger-LeCoultre:...

Dva nové modely obohatily kolekci Polaris, jde o...