Domů     Nahotinky mladé hvězdy pobouřily svět
Nahotinky mladé hvězdy pobouřily svět
2.1.2023

Pohled na ženské tělo v rozpuku mládí ocení spousta mužů. A to i na plátně. Některé filmy ale společnost pobouří, mládí nahotinek je totiž přes čáru.

Americké herečce Brooke Shieldsové je 13 let, když se objeví nahá ve snímku Děvčátko, který se odehrává v prostředí nevěstince! V roce 1980 pak zazáří v odvážném snímku Modrá laguna – to jí je jen maličko přes 14!

Hledáte zaručený model na slávu? Svlékněte se před kamerou v Hollywoodu! Tuhle cestu nastoupí třeba odvážná herečka a modelka Brooke Christa Camille Shieldsová (*1965). Poprvé se svlékne, už když je jí osm let.

Zapózuje si v rouše Evině pro fotoaparát. Přirozený stud postrádá – a není se čemu divit. V showbyznysu se pohybuje už jako batole. Další odvážné fotky jí vyjdou v 10 letech v Playboyi. Poté se jí otevře naplno filmový svět.

Vstoupí do něj, jak jinak než odhalenou nožkou. Veřejnost si ji zapamatuje až u pátého snímku, kontroverzního filmu Děvčátko (1978). Odvaha ukázat se Brooke vynese bohatství i slávu.

Modrá laguna pochází z roku 1980, Brooke tehdy ještě nebylo ani patnáct. FOTO: Impawards / Creative Commons / volné dílo
Modrá laguna pochází z roku 1980, Brooke tehdy ještě nebylo ani patnáct. FOTO: Impawards / Creative Commons / volné dílo

Dívenka z dobré rodiny

Jak je možné, že rodiče dají souhlas k nahým scénám své malé holčičky? Je to s podivem. Její totiž rodina patří v New Yorku ke známé smetánce a ve své době se o ní pravidelně píše v novinách.

Honosí se šlechtickými tituly – ale místy obscénní kariéru na hraně pedofilie povolí.

Kdyby bylo rozhodnutí na dívčině babičce, italské kněžně Marii Troponinové di Cvičitelka-Cesi (1916–1960), tak by Brooke měla se svlékáním před objektivy smůlu.

Modelkou od 11 měsíců

Jenže matka Brooke, Teri Shieldsová (1933–2012), je sama herečkou a modelkou. Dobře ví, jakou kariéru pro svoji dceru chce, a jde si tvrdě za svým.

Tak se stane, že klasické rodinné zázemí Brooke vlastně nikdy nepozná, rodiče se totiž rozvedou jen pár měsíců po jejím narození. Domovem se jí stává showbyznys – vždyť dráhu „modelky“ nastoupí už v 11 měsících!

Nejmladší tvář časopisu Vogue

Úspěch dětské modelce zaručí agentura Ford, jedna ze světově nejuznávanějších modelingových agentur založená v roce 1946 manželi Fordovými. S Brooke si jsou vzájemně víc než prospěšné.

Eileen Fordová (*1922) tvrdí, že dětskou divizi zřídila jen kvůli ní. „Jde sice o malou holku, ale v hlavě to má srovnané daleko víc než někteří dospělí,“ vyjádří se Eileen o mladinké herečce. Zájem o Brooke raketově stoupá.

V roce 1980 se objeví jako vůbec nejmladší modelka na obálce prestižního módního magazínu Vogue!

Holčička z nevěstince

Dvojí kariéra, tedy modelka a herečka, je osvědčená a fungující kombinace. Zlomovým se pro Brooke v herecké kariéře stane film Děvčátko, kde si poprvé zahraje hlavní roli. A jakou! Hraje dceru prostitutky, která je vychovávaná a později prodávaná v nevěstinci.

Prostředí filmu je inspirované realitou počátku 20. století. Jenže realita a kinematografie, to je něco jiného. Diváci jsou pobouřeni – vždyť prostitutce je sotva 13 let! Dlouho se řeší, zda nejde o dětskou pornografii. Nakonec je film uznán. Mladá herečka na sebe nemůže lépe strhnout pozornost médií.

Nahota jí vynáší

Chcete v 16 letech vydělávat víc než prezident USA? Brooke se to poštěstí. A to si v některých případech doslova vydělává tělem. Nahotou nešetří ani ve svém snad nejznámějším filmu Modrá laguna.

Při natáčení jí je 14 let a už se v roli Emmeliny se svým filmovým protějškem Richardem vášnivě miluje před zraky kamer v moři. Richarda hraje Christopher Atkins (*1961), tehdy 18letý mladík.

Ve stejném roce se Brooke také objeví v kontroverzní reklamě na džíny od Calvina Kleina. Její slogan je pořádně dráždivý: „Chcete vědět, co je mezi mnou a mými džínami od Calvina? Nic.“

Radost ze setkání s krásnou hvězdou měli i námořníci americké lodi USS Midway v roce 1991. FOTO: defenseimagery / Creative Commons / volné dílo
Radost ze setkání s krásnou hvězdou měli i námořníci americké lodi USS Midway v roce 1991. FOTO: defenseimagery / Creative Commons / volné dílo

Lidé ji milují

Mezi lety 1981 až 1984 získá čtyřikrát ocenění nejoblíbenější mladý umělec na People’s Choice Award. To si zopakuje v roce 1996 díky situační komedii Správná Susan, za kterou získá nejen tuto cenu, ale i dvě nominace na Zlatý glóbus.

Další filmové a televizní nabídky se jen hrnou. Od roku 1992 filmuje v podstatě nepřetržitě a každý rok vytvoří několik snímků.

Žádná pitomá hvězdička

Hollywoodské pozlátko bývá v očích veřejnosti spojované nejen se závistí, ale také s jistým odsouzením inteligence takových hvězd. V případě Brooke by to byl rozhodně lichý soud.

Vystudovala totiž jednu z nejprestižnějších univerzit ve Spojených státech – Princeton. Její obor je francouzská literatura. Diplomová práce se pochopitelně zaměřila na prostředí, které je Brooke nejbližší, tedy na dětské a adolescentní herectví.

Když nehraje, píše

Uplatní se i jako spisovatelka, je autorkou autobiografické knihy Down Came to Rain. Na rozdíl od některých svých filmových kolegů se nevyhýbá ani obtížným divadelním prknům na Broadwayi.

Dokonce si zahraje i v londýnském West Endu proslaveném kvalitními divadelními kousky. Většinou vystupuje v jevištních úpravách slavných muzikálů, jako je Chicago či Pomáda.

Štěstí našla až po boku Chrise Henchyho. FOTO: RealTVfilms / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Štěstí našla až po boku Chrise Henchyho. FOTO: RealTVfilms / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Spí i s japonským princem

Její soukromí je spojované s mnoha muži.

Figurují v nich taková jména jako zpěvák George Michael (*1963), herec Liam Neeson (*1952), politik a syn slavného prezidenta John F. Kennedy mladší (1960–1999), filmový producent Dodi Al-Fayed (1955–1997) či japonský princ Narihuto (*1960).

V roce 1997 se zaslíbí tenistovi Andre Agassimu (*1970), se kterým chodí od roku 1993, ale manželství vydrží jen dva roky.

Přátelí se i s pěveckou ikonou Michaelem Jacksonem (1958–2009), který ji prý několikrát požádá o ruku a chce s ní adoptovat dítě. Skutečně osudovým mužem se pro ni stává až televizní scenárista Chris Henchy (*1964).

Vezme si ho v roce 2001. Manželství se zdá být šťastné. První dceru mají v roce 2003, roku 2005 následuje druhá holčička.

Foto: defenseimagery / Creative Commons / volné dílo Impawards / Creative Commons / volné dílo, RealTVfilms / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
reklama
Související články
Lifestyle
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty, […]
Lifestyle
Střevní bakterie ovlivňují i sexuální život
Střevní mikroflóra dokáže ovlivňovat zdraví člověka na různých úrovních. Je klíčová pro naši imunitu a pozitivně ovlivňuje i trávení. Podle mnoha studií z poslední doby má velký vliv také na sexuální život. Jak k tomu dochází?   V lidských střevech se nachází 10 až 100 bilionů bakterií, přičemž buněk lidského těla je kolem deseti bilionů. To znamená, že […]
Lifestyle
Nebezpečné tloustnutí: Epidemie obezity trápí nejen Česko
Více než miliarda lidí na celém světě dnes trpí obezitou, z toho 650 milionů dospělých, 340 milionů dospívajících a 39 milionů dětí. Je důsledkem nezdravých stravovacích návyků, omezené fyzické aktivity, sedavého zaměstnání a digitalizace. Ročně má na svědomí 1,2 milionu mrtvých. Dá se s epidemií obezity vůbec bojovat? O obezitě hovoříme tehdy, když index tělesné hmotnosti BMI […]
Lifestyle
Únavový syndrom: Když nemůžete vstát, nemusí to být lenost
Být unavený je normální. Každý přece občas zažijeme situaci, kdy jsme doslova vyčerpaní, ať už vinou stresu nebo přehnané fyzické zátěže. Jsou ale lidé, kteří se ve stavu permanentního vyčerpání nacházejí neustále. Patříte mezi ně? Pak možná trpíte chronickým únavovým syndromem. O chronickém únavovém syndromu se začalo více hovořit až v posledních desetiletích, samotné onemocnění už […]
reklama
záhady a tajemství
Skotská záhada: Na prastarých kamenech je znázorněno neznámé zvíře
V předkřesťanských dobách obývali dnešní Skotsko, tehdy jedno z nejodlehlejších a nejizolovanějších míst Evropy, Piktové. Ti po sobě zanechali kamenné stély, na které zachycovali vše, co pro ně mělo nějaký význam, a to včetně zvířete, jehož identita je pro vědce dodnes záhadou… O Piktech se soudí, že byli z části keltským etnikem, které obývalo sever Británie už na […]
Posmrtný život se odehrává před smrtí
Téměř 80 procent lidí věří v nějakou formu posmrtného života. Většinou na základě zážitků těch, kteří přežili klinickou smrt. Přiživuje je řada esoterických a duchařských knih i pochybných webových stránek. Ty však často neříkají celou pravdu nebo zamlčují to, co se do obrazu úžasného posmrtného života nehodí. Věda už má navíc pro tzv. prožitky blízké […]
Zázrak v Zeitounu: Pannu Marii vyhlížely statisíce lidí
Něco takového svět v uplynulých dvou tisíci letech křesťanské historie nezažil. V káhirské čtvrti Zeitoun v Egyptě se po tři roky zjevovala Panna Marie. Zázrak se odehrával přímo na rušné ulici opakovaně několik let, a to před zraky tisíců a tisíců lidí. Údajně jej zachytili fotografové i kamery, komentovali ho politici. Církev byla zdrženlivá, vědecká […]
Skalní hádanka uprostřed pouště: Stojí za ní příroda, ufoni nebo naši předci?
Kraji vládne večerní ticho, na obloze se však jasně rozzáří světlo, které se neustále přibližuje. Futuristicky vyhlížející stroj přistává na písčité půdě. Dveře létajícího talíře se otevírají, vyběhne podsaditý mužíček, zamíří zbraní na nedaleký kámen a vypálí. Když zjistí, co způsobil, bere nohy na ramena! Nejde o film, ale o jednu z konspiračních teorií vzniku kamene […]
reklama
věda a technika
Slunce přes celou oblohu i pravda o mimozemšťanech
Co se stane za 3,5 až 10 miliard let? Vědci už o tom mají poměrně jasnou představu…   Za 3,5 miliardy let. Teplota na Zemi rapidně stoupla. Vypařené oceány halí planetu do všudypřítomných mračen. Začíná to tu vypadat více jako na Venuši, než na staré dobré modré planetě. Vnější vrstvy Slunce se zatím pomalu rozpínají. […]
Tip na zimní dovolenou: Kdy pojedeme do vesmírného hotelu?
Chystáte se na zimní dovolenou a chtěli byste opravdovou exotiku? Pokud ještě pár let počkáte a budete zatím šetřit, můžete vyrazit i do vesmíru. Už brzy by oběžná dráha měla být plná hotelů! Na konferenci Americké astronautické společnosti vystoupí v roce 1967 výkonný ředitel známé sítě hotelů William Barron Hilton (1927-2019): „Pevně věřím, že budeme […]
Alzheimer trápí 7 milionů Evropanů. Jste v ohrožení?
Choroba, kterou poprvé popsal Alois Alzheimer v roce 1906, byla dříve považována za vzácnou, dnes jde o nejčastější příčinu demence, která vede postupně k závislosti nemocného na každodenní pomoci jiného člověka. Takže zpozorněte, pokud si nemůžete vzpomenout, jak se sází růže či peče váš oblíbený koláč, případně když jste našli ovladač od televize v troubě nebo mobil v lednici. […]
Kdy ztratí Saturn své prstence?
Mezi ostatními planetami ho hned poznáme – jeho odlišnost je nepřehlédnutelná! Nebo si snad dovedete představit Saturn bez jeho závoje prstenců? Myšlenka je mnohem reálnější, než by se mohlo zdát! „Saturn je nejspíš trojplaneta,“ domnívá se v roce 1610 Galileo Galilei (1564-1642). Jeho dalekohled umožňuje pouze 32násobné zvětšení, a když s ním tedy objeví zvláštní objekty napravo […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec žhavého románku
nasehvezdy.cz
Konec žhavého románku
V oblíbeném seriálu ZOO hraje nejenom zpěvák Tomáš Klus (37), ale nově i jeho dcera Josefína (10). Ta má doma přezdívku „Keliška“ podle postavy drbny z filmů Slunce, seno… a to zcela po právu. Klus
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
epochalnisvet.cz
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
Jindy posílá pro noviny a kávu asistenta, tentokrát má chuť na ranní procházku, a tak na sebe rychle hodí oblečení a vyrazí. Krátce před devátou se vrací, od domovních dveří ho dělí jen pár schodů, kd
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
iluxus.cz
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
Frederique Constant se pyšní tím, že je pravou švýcarskou hodinářskou manufakturou, která si vyrábí vlastní strojky a hodinky sestavuje ručně. Přesto není tato skutečnost vždy výrazně zdůrazňována.
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
21stoleti.cz
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
Celoevropský společný podnik EuroHPC (EuroHPC JU) vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v České republice a propojen se superpočítačem
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
epochanacestach.cz
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a
Záhada „mořského národa“: Prošli Frygové i přes Slovensko?
enigmaplus.cz
Záhada „mořského národa“: Prošli Frygové i přes Slovensko?
Starověkou Frygii najdeme na historických mapách na území Malé Asie. V současnosti jde o území Turecké republiky. Původní domovinou Frygů však byla Evropa, zejména oblasti jižního Balkánu, odkud se př
Minulost ukrytá ve zřícenině
skutecnepribehy.cz
Minulost ukrytá ve zřícenině
Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc. V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti! Když jsem se před deseti lety rozvedla, začala jsem se hodně věnovat turistice. Nevadilo mi podnikat výlety sama, ale nejraději a nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy  Komplikuje početí i těhotenství
21stoleti.cz
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy Komplikuje početí i těhotenství
Netradiční tvar dělohy může být příčinou neplodnosti, samovolných potratů nebo komplikovaného početí. Lékaři upozorňují, že na tento důvod neplodnosti se často nemyslí a vyšetření, která umí vady dělo
Fungoval Houdiniho posmrtný experiment?
enigmaplus.cz
Fungoval Houdiniho posmrtný experiment?
Policejní želízka, svěrací kazajka nebo trezor? Maďarsko-americký kouzelník a kaskadér Harry Houdini (vl. jm. Ehrich Weiss, 1874–1926) se dokáže dostat z jakéhokoliv zajetí! Před nenasytnými spáry smr