Skip to content

Mývalí mistr v lezení: Zdolal 23 pater vysokou betonovou budovu!

Může se mýval stát hvězdou internetu? Může. Stačí k tomu betonová budova vysoká více než dvacet pater a někdo, kdo mývala natočí. Přesně za takových podmínek dobyl svět internetu jeden na pohled možná obyčejný mýval z Minnesoty.

Mýval, který po kolmé zdi vyšplhal neuvěřitelných 23 pater, se na své cestě vzhůru několikrát zastavil na okenních parapetech, kde nabíral síly pro další šplh. V těchto chvílích byl sledován celé řady lidí, kteří zvědaví čekali, kam až se mýval dostane a zda-li se dokáže vrátit zpátky na zem.

Mýval se nakonec vyšplhal až na úplnou střechu budovy a jeho výstup mu zabral dohromady 20 hodin. Téměř celý den, který strávil vyděšený, bez jídla a vody. Až na střeše budovy se podařilo mývala odchytit.

Nikdo si ale není přímo jistý, proč se pro tento nebezpečný výlet rozhodl. A jak to vlastně dokázal. Jedno z vysvětlení nabídl zaměstnanec přírodního centra v Minnesotě Bryan Lueth. “Mýval se pravděpodobně pohyboval v okolním parku.

Když se z něj dostal ven, vyděsilo ho množství lidí kolem. Zvířecí instinkty mu pak velely dostat se do bezpečí, tedy šplhat do nejvýše to bude možné,” uvedl Lueth. Že jsou mývalové skvělí lezci je dobře známé, dobře zdolávají jak stromy, tak lidské příbytky.

Mývalové dokonce dokáží zvláštním způsobem natočit své tlapky opatřené zahnutými drápy tak, aby mohly slézat dolů hlavou napřed. Výsledek je tedy takový, že mýval může vylézt v podstatě kamkoliv, například na mrakodrap, nebo na holou trubku umístěnou kolmo v zemi.

Foto: people.com Video: youtube.com (channel: Inside Edition)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články