Zatímco mnohé kletby zvěčněné na stěnách egyptských hrobek a sarkofágů se zatím neprojevily nebo o tom alespoň nemáme žádné informace, u jiných už si tak jistí nejsme. To je i případ mumií z egyptské oázy Bahariya. Jaká kletba je s nimi spojena?
V roce 1994 se v egyptské poušti ztrácí obyčejný osel. Jeho majitel se po něm shání a nakonec ho nachází, jak civí do díry uprostřed pouště. Opatrně tedy také nahlíží dovnitř a když spatří několik mumií, vyděsí se a uteče.
O pár týdnů později už v lokalitě probíhá archeologický výzkum.
Postupně je nalezeno přes 100 mumií, některé se zlatou maskou. Mnohé z nich jsou časem odvezeny pryč, což údajně spouští děsivou kletbu, která se má projevovat nočními můrami a depresemi těch, kteří se na odvážení podíleli.
Sny o mrtvých dětech
Jedním z postižených byl prý i egyptský archeolog Zahi Hawass (*1947). Ten vypověděl, že vše začalo poté, co do muzea převezl dvě dětské mumie.
Záhy na to ho prý začaly pronásledovat strašidelné živé sny o mrtvých dětech doprovázené pocity úzkosti a zdravotními obtížemi. Vše se prý zastavilo až v okamžiku, kdy byla do muzea převezena i mumie otce těchto dětí.
Opravdu si nějaká nadpřirozená síla vyžádala, aby rodina mohla i dlouho po smrti odpočívat spolu? Nebo si vše archeolog jen vsugeroval?