Kočičí životy sice mohou být nuda, ale někdy mezi nimi najdeme i výjimky. Čtyřnozí mazlíčci vydělávají mnohem více než jejich páníčci. Někteří z nich se dokonce promění v internetový vtípek.
Internetová hvězda
Kdo: Grumpy Cat
Čím se proslaví: Naštvaným obličejem
Internet – podivuhodné místo, kde stačí pár minut a snímky zdánlivě naštvané kočky se změní v celosvětovou senzaci. Grumpy Cat vydělá majitelce miliony!
Temné pozadí vtípku
Příběh jako každý jiný – na svět vykouknou čtyři koťata a jejich majitelka Tabatha Bundesenová (*1985) na nich nevidí nic zvláštního. Po pár týdnech Američanka zpozoruje u jednoho z nich krátké nožky, vypoulené oči, a hlavně zdánlivě naštvaný výraz.
Život kotěte jménem Tardar Sauce změní až majitelčin bratr Bryan. V září 2012 nahraje několik fotek na diskusní fórum Reddit. Uživatelé mu nevěří, a tak ještě přidá video na portál YouTube.
Kočka zaplavuje internet a vtipálci ji okamžitě překřtí na Grumpy Cat (v překladu Nabručená kočka). Popularita se zvyšuje, a tak si Bundesenová bere volno v práci a se svým mazlíčkem jezdí po celém světě.
Grumpy Cat se například stává oficiální tváři firmy Friskies. Má vlastní nápoj Grumppuccino a uvažuje se i o filmu – zkrátka zlatý důl! Celý humbuk má však smutné pozadí, protože zvíře trpí nemocí zvanou nanismus.
Kvůli tomu ho nečeká dlouhý život – umírá v pouhých sedmi letech na infekci močových cest. Zisky ze všech propriet ale přihrají Bundesenové miliony dolarů.
Nejzlomyslnější kočka světa
Kdo: Orangey
Čím se proslaví: Hraje v hollywoodských filmech
Někdo na tu příležitost čeká celý život. Zahrát si po boku Audrey Hepburnové (1929-1993) je sen, ale kocourovi jménem Orangey jako by to bylo jedno. Zlomyslně škrábe a kouše celý štáb!
Škrábanec místo autogramu
Trenér zvířat Frank Inn (1916-2002) dodá hollywoodským režisérům novou hvězdu. „Umí hodiny nehybně sedět,“ přisadí si.
Orangey si premiéru odbude filmem Rhubarb, který jde do kin v roce 1951. Pár měsíců na to už si kocour libuje, protože za svůj výkon obdrží PATSY, cenu pro nejlepší zvíře ve filmu. Tím ale všechno začíná, protože se často objevuje i v seriálech.
Vrchol zažívá během října 1961, kdy diváci poprvé spatří snímek Snídaně u Tiffanyho. Díky klasice si doťapká pro další cenu. Tehdy už si užívá život zasloužené hollywoodské hvězdy.
I Orangey má jako každá celebrita své manýry, někdy dokonce zmizí z placu a musí se zastavit celé natáčení. O škrábancích a kousancích už zúčastnění radši ani nemluví.
Cituji pana Willarda
Kdo: Chester
Čím se proslaví: Autor vědeckých článků
Americký fyzik Jack Hetherington konečně dopíše odborný článek, ve kterém zkoumá nízké teploty. „Píšeš v množném čísle, ale chybí ti spoluautor,“ upozorní akademika jeden z kolegů.
Podpis? Tlapkou!
Vědec si chvilku láme hlavu, jak situaci vyřešit. Přepisovat se mu nic nechce a pohled se stočí na siamského kocoura Chestera, který spokojeně chrní v křesle. Pravé jméno použít nemůže, a tak bere do ruky latinský slovník.
Felis domesticus neboli kočka domácí dává základ novému vědci F. D. C. Willardovi! Článek vychází v listopadu 1975 a neznámý fyzik se na akademickou půdu ještě vrátí. Zkraje roku 1980 publikuje krátký text, který je dokonce ve francouzštině.
Hetherington autorství odhalí několika přátelům, těm dokonce pošle kopii společného díla a záhadný Willard se podepíše otiskem své tlapky!