Domů     Mladičká satanistka Miranda: Pusťte mě a budu vraždit zas!
Mladičká satanistka Miranda: Pusťte mě a budu vraždit zas!
10.9.2023

Motor auta spokojeně vrní krajinou. Vozidlo konečně zastaví. Vedle řidičky usedne muž. Dívčí obličej rámovaný hustými dlouhými vlasy se k němu otočí: „Viděl jsi už dneska hvězdy?“ Než stihne muž odpovědět, někdo mu hodí kolem krku smyčku.

Mít v rodném listu jako místo narození Severní pól zní pro našince obskurně samo o sobě. Život Mirandy Barbourové se začíná odvíjet 14. prosince 1994 a z mantinelu podivností už nikdy nevybočí.

Miranda, tehdy ještě s příjmením Deanová, absolvuje na Severním pólu mateřskou školku a první třídu… a sluší se dodat, že tento Severní pól neleží v centru Severního ledového oceánu, ale zhruba uprostřed Aljašky.

Má něco přes 2000 obyvatel a na „skutečný“, tedy geografický Severní pól, je to odtud ještě 2700 kilometrů.

Je listopad roku 1998 a před soudem stane strýc malé Mirandy, Rick. Prokáže se, že mezi 3. a 4. rokem děvčátko zneužívá. Neunikne mu ani Mirandina sestra Ashley. Rick dostane 19 let natvrdo, na Mirandině duši ale nechá nesmazatelné šrámy.

Někdy na přelomu 12. a 13. si Miranda najde nové kamarády. Stane se členkou malé satanistické sekty.

Honda CR-V 2.2. Do velmi podobné naláká nevinně vyhlížející Miranda svou oběť. Foto: M 93 / CC BY-SA 3.0 de
Honda CR-V 2.2. Do velmi podobné naláká nevinně vyhlížející Miranda svou oběť. Foto: M 93 / CC BY-SA 3.0 de

Prostituce? Jen si povídají…

Elyttu Barbourovi (*1991) a Mirandě v ospalém městečku Dunn v Severní Karolíně, kam se děvče roku 2011 přestěhuje z Aljašky, 22. října 2013 duní svatební zvony. Miranda má tou dobou již dvouletou dcerku. Kdo je otcem? To netuší ani její matka a Miranda se nesvěří.

Craigslist jsou jednoduché na inzerci stojící internetové stránky s diskusními fóry. A právě na Craiglistu se usídlí Miranda. Co nabízí? Sebe. „Není žádná prostitutka. Oni jí platili za… příjemný rozhovor,“ hájí svou ženu Elytte Barbour.

To Miranda si servítky nebere a přiznává, že (by) si za sex účtovala 100 dolarů, v přepočtu 2200 korun. Zatím si píše s Troyem LaFerrarou a domlouvají si schůzku. Není náhodou, že zrovna na 11. listopadu 2013. To má totiž Elytte narozeniny.

Sraz s Troyem si dají na parkovišti nákupního centra Susquehanna Valley v pensylvánském okrese Snyder County. Co dělá ve svůj sváteční den Elytte? Leží zastlán velkou dekou na zadním sedadle auta své ženy a čeká na smluvený signál.

Barbourová lascivně otevře dveře jejich červené Hondy CR-V. „Viděl jsi už dneska hvězdy?“, usměje se na něj Miranda. V tu chvíli začne mela. Právě tahle věta je smluveným signálem. Elytte shazuje deku, vymrští se a bleskurychle omotá Troyovi kolem krku šňůru.

Ten se zatím marně snaží nadechnout. Miranda na nic nečeká. Vytahuje nůž – bodá a bodá. Celkem zasadí nebohému Troyovi 20 ran. Je po všem. Mrtvé tělo bude objeveno v Sunbury následující den.

Policie zprvu hledá motiv. Jenže on žádný není... Foto: Pixabay
Policie zprvu hledá motiv. Jenže on žádný není… Foto: Pixabay

Po vraždě burger a striptýz

Elytte se sice těší na večerní oslavu, ale nejdřív je čeká práce. Zajdou do obchodu a nakoupí čistící ubrousky a odstraňovač skvrn, aby zamaskovali následky krvavého masakru v Hondě.

Pak si skočí na hamburger a poslední štací 22. narozenin bude striptýzový klub. Vyšetřovatelé zatím nebudou mít moc práce. Miranda je poslední, s kým si LaFerrara píše a čas, kdy se nahánějí přes zprávy na parkovišti, také sedí.

„Rozhodli jsme se, že ho zabijeme. Není třeba za tím hledat jiný důvod,“ přiznává s nevinným kukučem Miranda. Pro policisty představuje tahle dvojice kriminální zjevení. Barbourová se snaží manžela chránit.

Tvrdí,  by jejího chotě nikdy nenapadlo někoho zavraždit. „Prostě jsem ho zmanipulovala. Bylo to vzrušující,“ vysvětluje Barbourová.

Párečku se dostane velké mediální podpory. Natočí se o nich dokument, píší se o nich knihy...
Párečku se dostane velké mediální podpory. Natočí se o nich dokument, píší se o nich knihy…

Přestala jsem ty mrtvé počítat…

Dvojici posadí ruka zákona za mříže v prosinci 2013. 19letá Miranda a 22letý Barbour se začínají bát. Hrozí jim trest smrti. Rozsudek si nakonec vyslechnou až v září roku 2014 – za vraždu prvního stupně jsou odsouzeni na doživotí.

V mezičase se ale Miranda dostane do hledáčku médií z celého světa. Za jedinou vraždu? Kdepak. Po dvou měsících čekání na soudní proces vražedkyně napíše pensylvánskému novináři Francisu Scarcellovi. Ten ucítí sólokapra, sedá za volant a míří za ní do věznice. Jeho čich se nemýlí…

Z náznaků začíná být jasné, že tohle není poprvé, co má mladá dáma na rukou cizí krev. „Chceš říct, že už jsi zabíjela i předtím?“ vypálí novinář bez okolků. „Ano,“ kývne Miranda a neuhne pohledem. „Kolikrát, Mirando?“, pokračuje Scarcella.

„…Přestala jsem to počítat, když jsem dosáhla 22,“ upře po chvíli zase zrak na novináře.

Vraždy, o kterých Miranda mluví, se měly odehrát mezi lety 2008 až 2013. Její zpověď vyvolá celosvětové pozdvižení.  O její případ se začne zajímat FBI. Na policejní stanice volají desítky lidí, jejichž blízcí se buď delší dobu pohřešují, nebo policie nenašla jejich vraha.

„Zabíjela jsem jen samé zlé lidi. A když mě pustí, budu v tom pokračovat,“ varuje.

První vraždy se mají odehrát již na Aljašce. Do Velkého jezera ležícího u městečka Wasilla má naházet části rozporcovaného těla. Nedaleko odsud ostatně chodí Miranda do školy. Aljašská státní policie ale torzo těla nikdy neobjeví.

Další mrtvola vylétne z auta po kusech kdesi po cestě z Raleighu, hlavního města Severní Karolíny. Mirandina přiznání jsou jedna velká záhada. Lže? Zveličuje? Nebo je to pravda? „V místech, která popsala, skutečně došlo ke zmizení lidí,“ doplňuje Scarcella.

Foto: murderpedia, CC, Pixabay
reklama
Související články
Svět zločinu
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě […]
Svět zločinu
Psychopat Manson: Založí sektu zabijáků
Potomek alkoholičky a kriminálnice Charles Manson (†83) se již jako třináctiletý vydá na cestu zločinu. Je zapleten do krádeží aut, loupežných přepadení, kuplířství i falšování šeků. Když jej v roce 1967 naposledy propouštějí z vězení, žádá, ať ho tam nechají. Kéž by ho vyslyšeli. Manson za mřížemi strávil podstatný kus svého dosavadního života, a tak […]
Svět zločinu
David Berkowitz: Samův syn střílí na páry v autech
Z domova v činžáku na newyorském předměstí vyráží násilník na své mise. V okolí propukají nové a nové požáry. A umírají psi. Po čase vrah uvede, že mu v hlavě nezněl jejich štěkot, ale hlasy, kterým rozuměl. A jednomu takovému hlasu nakonec začal naslouchat. Narození Davida Berkowitze se datuje do 1. června 1953. Kulisy pro […]
Svět zločinu
Yorkshirského rozparovače prý vedl Bůh: Prostě prý čistil ulice
Je to noční můra každé prostitutky. Co prostitutky. Každé Angličanky! Někdo chodí setmělými ulicemi a vraždí ženy. Nejprve svoji oběť omráčí, poté ji rozpárá, ubodá, zkrátka zabije. Ale kdo to je? Začnou mu říkat Yorkshirský rozparovač. Říká se, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Nakolik a jak rychle mlely v případě anglického sériového vraha […]
reklama
zajímavosti
Boříme mýty o antikoncepci: Zabrání citron či kojení početí?
Je kolébkou medicíny civilizace Řecka a Říma ve 4. století před naším letopočtem? Zčásti. Teprve v druhé polovině 19. století se ukáže, jak vyspělá je medicína ve Starém Egyptě.   Německý egyptolog Georg Ebers (1837–1898) kupuje roku 1873 papyrus, který ponese jeho jméno. A hlavně – až jej přeloží, zboří zažité představy o egyptské kultuře. […]
Zuby moudrosti: Proč se nám proříznou až v dospělosti?
Teplota, bolest, otoky. V horším případě i cysty nebo dokonce zlomenina zánětem oslabené čelisti. Všechny tyhle lahůdky nás mohou potkat, pokud se dens serotinus neboli třetí stoličky rozhodnou vydrat ven. Tenhle proces začíná v dospělosti a může trvat roky. Vědci přišli na to, proč si u lidí dávají zuby moudrosti tak na čas.     […]
Kult známého světce: Komunistům se svatý Václav nelíbil
Už od konce 10. století se v českých zemích začíná šířit kult svatého Václava (asi 907–935). Nejdříve se český kníže stal symbolem panovnické dynastie a poté i patronem národa. Velký význam získává svatováclavský svátek za první republiky, ale nejde to jednoduše. První republika se totiž hodně orientuje směrem na husitské tradice a svatý Václav tak zůstává […]
Proč se říká: Svině a perly, roh hojnosti a máj podzimu
V každodenním životě se setkáváme s mnoha rčeními, příslovími i pranostikami. Některá mají hodně zajímavé pozadí. V této rubrice se jim podíváme na zoubek a vysvětlíme si, co vlastně znamenají i jak vznikly. Pýcha se nevyplácí, to je známá věc. Podíváme se, co se může stát lidem, kteří nosí nos nahoru. Zjistíme i to, odkud […]
historie
Mongolský vládce miloval ženy a syrové maso
Válečná vítězství si mongolský vládce užívá plnými doušky.  „Shromážděte všechny ženy z města,“ nařídí vždy po úspěšném tažení svého vojska. Mezi nimi si pak vybírá ty nejhezčí, které mu mají být po vůli. Čingischánovi nestačí, že má kromě Burtaj ještě tři další oficiální manželky. Milenky si Čingischán (1162–1227) volí především z žen a dcer vysoce postavených mužů, […]
Jak Marie Terezie pomáhala svobodným matkám?
Za porod nemanželského dítěte čeká ženy v habsburské monarchii během první poloviny 18. století smrt. Ještě v roce 1743 se mohou podle platného zákona dočkat stětí hlavy. Ovšem Marie Terezie tuto praxi změní. Ačkoliv je Marie Terezie (1717–1780) velmi silně věřící katolička a katolíci považují početí a porod nemanželského dítěte za hřích, panovnice chápe, že […]
Méšova stéla popisuje vítězství Moabitů nad Židy
Území Izraele tvoří jedno velké archeologické naleziště, téměř při každém kopnutí do země tu dostávají biblické příběhy reálné obrysy a tajemné postavy z Písma svatého se vynořují z hlubin starověku. Potvrzuje se, že skutečně existovaly. „Můžeme přečíst jedno písmeno a to B, o čemž si ostatní myslí, že by mohlo být začátkem slova Balak,“ říká například Ronald Hendel, profesor […]
Malíř Alfons Mucha v Praze čelil závisti
Nabídka, která se neodmítá. Právě tu dostává Alfons Mucha v létě 1909 v Čechách, kam se na skok vrací. Jde o malířskou výzdobu interiérů čerstvě dostavěného Reprezentačního domu hlavního města Prahy (dnešní Obecní dům). Mucha o tuto práci přitom projeví zájem už v roce 1905. Tehdy malíře Alfonse Muchu (1860–1939) navštíví starosta Prahy Vladimír Srb. (1856–1916), aby mu […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dotlačila ho manželka k oltáři?
nasehvezdy.cz
Dotlačila ho manželka k oltáři?
Do svatby se herec Filip Blažek (50) z Jedné rodiny moc nehrnul. Trvalo mu dlouhých 18 let, než došel s krásnou partnerkou a matkou svých dvou dcer Jolanou (43) k oltáři. A i když už jsou to tři rok
Tajné kostely v Amsterdamu: Uchovávaly svědectví o velkém zázraku
enigmaplus.cz
Tajné kostely v Amsterdamu: Uchovávaly svědectví o velkém zázraku
Ačkoli má nyní Nizozemsko pověst velmi tolerantní země, nebylo tomu tak vždy. Hnutí reformace v 16. století způsobilo hluboký rozkol v katolické církvi a následně vznik církví protestantských. Katolic
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
enigmaplus.cz
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
Tajemných zmizení v tzv. Bermudském trojúhelníku bylo popsáno již mnoho. Některá z nich se už stala téměř legendárními. Je však rovněž znám také i případ potopené lodi, jež ale následně opět vyplula n
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
21stoleti.cz
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
V sobotu 23. září 2023 v 8 hodin a 50 minut našeho času nastane podzimní rovnodennost. Z astronomického pohledu jde o okamžik, kdy se střed slunečního kotouče ocitne na světovém rovníku v souhvězdí Pa
Také vás bolí záda? Zkuste tyto cviky
panidomu.cz
Také vás bolí záda? Zkuste tyto cviky
V takovém případě mnohdy pomůže cvičení. Možná to víte a už máte své oblíbené cviky, které provádíte alespoň občas. Našli jsme pro vás další a jsou skutečně účinné. NA KRČNÍ PÁTEŘ Protažení v záklonu 1) Můžete provádět ve stoje i v sedě. Držte krk, ramena a trup rovně. Bradu držte také rovně a pohled je namířený
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Bylo to za všechny peníze
skutecnepribehy.cz
Bylo to za všechny peníze
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
epochalnisvet.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
21stoleti.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas