Domů     Mladičká satanistka Miranda: Pusťte mě a budu vraždit zas!
Mladičká satanistka Miranda: Pusťte mě a budu vraždit zas!
10.9.2023

Motor auta spokojeně vrní krajinou. Vozidlo konečně zastaví. Vedle řidičky usedne muž. Dívčí obličej rámovaný hustými dlouhými vlasy se k němu otočí: „Viděl jsi už dneska hvězdy?“ Než stihne muž odpovědět, někdo mu hodí kolem krku smyčku.

Mít v rodném listu jako místo narození Severní pól zní pro našince obskurně samo o sobě. Život Mirandy Barbourové se začíná odvíjet 14. prosince 1994 a z mantinelu podivností už nikdy nevybočí.

Miranda, tehdy ještě s příjmením Deanová, absolvuje na Severním pólu mateřskou školku a první třídu… a sluší se dodat, že tento Severní pól neleží v centru Severního ledového oceánu, ale zhruba uprostřed Aljašky.

Má něco přes 2000 obyvatel a na „skutečný“, tedy geografický Severní pól, je to odtud ještě 2700 kilometrů.

Je listopad roku 1998 a před soudem stane strýc malé Mirandy, Rick. Prokáže se, že mezi 3. a 4. rokem děvčátko zneužívá. Neunikne mu ani Mirandina sestra Ashley. Rick dostane 19 let natvrdo, na Mirandině duši ale nechá nesmazatelné šrámy.

Někdy na přelomu 12. a 13. si Miranda najde nové kamarády. Stane se členkou malé satanistické sekty.

Honda CR-V 2.2. Do velmi podobné naláká nevinně vyhlížející Miranda svou oběť. Foto: M 93 / CC BY-SA 3.0 de
Honda CR-V 2.2. Do velmi podobné naláká nevinně vyhlížející Miranda svou oběť. Foto: M 93 / CC BY-SA 3.0 de

Prostituce? Jen si povídají…

Elyttu Barbourovi (*1991) a Mirandě v ospalém městečku Dunn v Severní Karolíně, kam se děvče roku 2011 přestěhuje z Aljašky, 22. října 2013 duní svatební zvony. Miranda má tou dobou již dvouletou dcerku. Kdo je otcem? To netuší ani její matka a Miranda se nesvěří.

Craigslist jsou jednoduché na inzerci stojící internetové stránky s diskusními fóry. A právě na Craiglistu se usídlí Miranda. Co nabízí? Sebe. „Není žádná prostitutka. Oni jí platili za… příjemný rozhovor,“ hájí svou ženu Elytte Barbour.

To Miranda si servítky nebere a přiznává, že (by) si za sex účtovala 100 dolarů, v přepočtu 2200 korun. Zatím si píše s Troyem LaFerrarou a domlouvají si schůzku. Není náhodou, že zrovna na 11. listopadu 2013. To má totiž Elytte narozeniny.

Sraz s Troyem si dají na parkovišti nákupního centra Susquehanna Valley v pensylvánském okrese Snyder County. Co dělá ve svůj sváteční den Elytte? Leží zastlán velkou dekou na zadním sedadle auta své ženy a čeká na smluvený signál.

Barbourová lascivně otevře dveře jejich červené Hondy CR-V. „Viděl jsi už dneska hvězdy?“, usměje se na něj Miranda. V tu chvíli začne mela. Právě tahle věta je smluveným signálem. Elytte shazuje deku, vymrští se a bleskurychle omotá Troyovi kolem krku šňůru.

Ten se zatím marně snaží nadechnout. Miranda na nic nečeká. Vytahuje nůž – bodá a bodá. Celkem zasadí nebohému Troyovi 20 ran. Je po všem. Mrtvé tělo bude objeveno v Sunbury následující den.

Policie zprvu hledá motiv. Jenže on žádný není... Foto: Pixabay
Policie zprvu hledá motiv. Jenže on žádný není… Foto: Pixabay

Po vraždě burger a striptýz

Elytte se sice těší na večerní oslavu, ale nejdřív je čeká práce. Zajdou do obchodu a nakoupí čistící ubrousky a odstraňovač skvrn, aby zamaskovali následky krvavého masakru v Hondě.

Pak si skočí na hamburger a poslední štací 22. narozenin bude striptýzový klub. Vyšetřovatelé zatím nebudou mít moc práce. Miranda je poslední, s kým si LaFerrara píše a čas, kdy se nahánějí přes zprávy na parkovišti, také sedí.

„Rozhodli jsme se, že ho zabijeme. Není třeba za tím hledat jiný důvod,“ přiznává s nevinným kukučem Miranda. Pro policisty představuje tahle dvojice kriminální zjevení. Barbourová se snaží manžela chránit.

Tvrdí,  by jejího chotě nikdy nenapadlo někoho zavraždit. „Prostě jsem ho zmanipulovala. Bylo to vzrušující,“ vysvětluje Barbourová.

Párečku se dostane velké mediální podpory. Natočí se o nich dokument, píší se o nich knihy...
Párečku se dostane velké mediální podpory. Natočí se o nich dokument, píší se o nich knihy…

Přestala jsem ty mrtvé počítat…

Dvojici posadí ruka zákona za mříže v prosinci 2013. 19letá Miranda a 22letý Barbour se začínají bát. Hrozí jim trest smrti. Rozsudek si nakonec vyslechnou až v září roku 2014 – za vraždu prvního stupně jsou odsouzeni na doživotí.

V mezičase se ale Miranda dostane do hledáčku médií z celého světa. Za jedinou vraždu? Kdepak. Po dvou měsících čekání na soudní proces vražedkyně napíše pensylvánskému novináři Francisu Scarcellovi. Ten ucítí sólokapra, sedá za volant a míří za ní do věznice. Jeho čich se nemýlí…

Z náznaků začíná být jasné, že tohle není poprvé, co má mladá dáma na rukou cizí krev. „Chceš říct, že už jsi zabíjela i předtím?“ vypálí novinář bez okolků. „Ano,“ kývne Miranda a neuhne pohledem. „Kolikrát, Mirando?“, pokračuje Scarcella.

„…Přestala jsem to počítat, když jsem dosáhla 22,“ upře po chvíli zase zrak na novináře.

Vraždy, o kterých Miranda mluví, se měly odehrát mezi lety 2008 až 2013. Její zpověď vyvolá celosvětové pozdvižení.  O její případ se začne zajímat FBI. Na policejní stanice volají desítky lidí, jejichž blízcí se buď delší dobu pohřešují, nebo policie nenašla jejich vraha.

„Zabíjela jsem jen samé zlé lidi. A když mě pustí, budu v tom pokračovat,“ varuje.

První vraždy se mají odehrát již na Aljašce. Do Velkého jezera ležícího u městečka Wasilla má naházet části rozporcovaného těla. Nedaleko odsud ostatně chodí Miranda do školy. Aljašská státní policie ale torzo těla nikdy neobjeví.

Další mrtvola vylétne z auta po kusech kdesi po cestě z Raleighu, hlavního města Severní Karolíny. Mirandina přiznání jsou jedna velká záhada. Lže? Zveličuje? Nebo je to pravda? „V místech, která popsala, skutečně došlo ke zmizení lidí,“ doplňuje Scarcella.

Foto: murderpedia, CC, Pixabay
Související články
Svět zločinu
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl […]
Svět zločinu
Za co všechno se chodilo do basy za komunismu?
Za bývalého režimu se dalo sedět ve vězení za ledacos, co dnes stěží chápeme. Třeba za koupi západního vozu nebo cizí literatury. I nevinná legrace v restauraci může skončit tragicky, když v ní sedí konfident. Peníze, které vám přijdou omylem na účet, jsou cestou za mříže. A na sovětskou vlajku není radno sahat, abyste nepřivolali […]
Svět zločinu
O. J. Simpson: Možná jsem ji opravdu zabil já
Jmenuje se O. J. Simpson. Je dnes už bývalou legendou amerického fotbalu, průměrným hollywoodským hercem, dokonce i spisovatelem. Jestli si k tomu přidáte i slovo „vrah“, necháme už na vás. Píše se rok 1977. Hvězda nejsledovanějšího amerického sportu O. J. Simpson přichází do svého oblíbeného privátního klubu Daisy v Beverly Hills. Krásná, čerstvě osmnáctiletá blonďatá recepční Nicole […]
Svět zločinu
Škraloupy amerických prezidentů pod lupou
Nejmocnější muži světa balancují na hraně zákona. Američtí prezidenti jsou nejviditelnějšími figurami na světové scéně, a není proto divu, že jsou pod neustálým dohledem médií, oponentů, ale i obyčejných lidí. Jejich kroky a činy jsou podrobeny mnohem přísnějším měřítkům. Vyprávět by o tom mohl třeba Bill Clinton s aférou „Cigars“. Kdyby americká veřejnost znala obsah dopisů, […]
reklama
historie
Tábor: Revoluční hradby a sen, který nevyšel
„To je on! Tábor!“ šeptají poutníci, když se před nimi vynoří věže a hradby na vysokém ostrohu. Míří sem z blízka i z daleka za vidinou lepšího života. Vysoký ostroh nad řekou Lužnicí a Tismenickým potokem je jako stvořený pro bezpečné sídlo. Nabízí výhled daleko do kraje a současně je ze tří stran chráněn strmými svahy a […]
Těhotenství z moči dokázaly odhalit už starověké Egypťanky
Kdy se začaly používat těhotenské testy? Překvapivě nejde o žádnou novodobou záležitost. Už starověké ženy si s tím dokázaly docela obstojně poradit a zjistit, zda se skutečně nacházejí ve stavu očekávání.   Překvapivě už starověké Egypťanky si v době kolem r. 1350 př. n. l. dokázaly ověřit, zda jsou v jiném stavu. Několik dnů po sobě močily na […]
100 let od smrti Franze Kafky: Co napsal, to spálil!
Prsty na nohou se zbarvují do temně fialova. Už se neuzdraví. Skousne ret, aby překoval bolest. Teploty se blíží téměř k nule a jeho rodiče nemají na boty. Vykročí k další vsi. Prodává sponky i mašličky, aby přilepšil rodinnému rozpočtu…   Chlapec se jmenuje Hermann Kafka (1852–1931) a časem se vypracuje na movitého podnikatele. Psát […]
Faraon Achnaton, původce změn v egyptském umění
Dokud sir William Flinders Petrie nezačal na konci 19. století provádět archeologické vykopávky v Achetatonu, nynější Amarně, faraon Achnaton pro archeology i historiky představoval zejména zdroj spekulací… Pod rouškou tajemství… Většinu faraonova života totiž zahalují nejasnosti. Je až zarážející, jak málo toho o něm víme. Důvodem je rovněž i skutečnost, že se jeho nástupci usilovně […]
reklama
historie
První hudební nástroje: Orchestr dají dohromady už pralidé
Kdo si myslí, že nástroje vyluzující zvuky jsou záležitostí starověku a pozdější doby, mýlí se. Už v pravěku lidé naslouchají zvukům a rodí se předchůdci strunných i dechových nástrojů. Už pravěcí lidé používali luk nejenom jako zbraň k lovu, ale i jako primitivní strunný nástroj. Dokazují to jeskynní malby z Trois Frères v jihozápadní Francii, pocházející z doby asi […]
Proč se komunistům nelíbila Boží muka?
Z jakých důvodů se v minulosti stavěla boží muka a co přesně znamenala? Tyto drobné sakrální stavby sloužily jako projev díku za odvrácené neštěstí, epidemii, k uctění mrtvých nebo k usmíření sporu. Jejich předchůdci byly sloupky u hřbitovů, známé jako svíce mrtvých. Boží muka se poprvé objevují v 11. století ve Francii u hřbitovů jako sloupky, zmiňované svíce […]
Právo první noci: Existovalo, nebo jde o pouhý výmysl?
V románech a filmech se často objevuje právo první noci. Opravdu existovalo?  Často šlo o předmět vtipů nebo diskusí. Jaká je ale realita? V literatuře i filmech se někdy vyskytuje obyčej, podle kterého měl středověký feudál právo strávit první noc po svatbě s novomanželkou kteréhokoli ze svých poddaných. Většinou jde ale jenom o nadsazené lidové […]
TGM se stal věrný českým značkám automobilů
Tomáš Garrigue Masaryk zásadně dává přednost automobilům domácí výroby. Na počátku své prezidentské funkce využívá vozy, které sjíždějí z linek mladoboleslavské automobilky Laurin & Klement. Poté ale Tomáš Garrigue Masaryk (1850–1937) poskytne příležitost i ostatním a oblíbí si vozy značky Praga, kterých prezidentská kancelář koupí v letech 1919–1934 hned pět včetně luxusní Pragy Grand. Laurin […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Na seznamce jsem našla toho pravého!
skutecnepribehy.cz
Na seznamce jsem našla toho pravého!
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování
Morávková zakázala Maláskovi jízdu na kole
nasehvezdy.cz
Morávková zakázala Maláskovi jízdu na kole
Herečka a moderátorka Víkendové Snídaně Dana Morávková (52) s láskou pečuje o svého manžela, klavíristu Petra Maláska (59). Ten před několika týdny ošklivě upadl na kole a zlomil si obě ruce. Ačkoli u
Drobenkový koláč s borůvkami
tisicereceptu.cz
Drobenkový koláč s borůvkami
Drobenku můžete různě kombinovat: místo hrubé mouky použít mleté ořechy, přidat skořici, vanilku. Ingredience na 1 plech Na těsto 250 g hladké mouky 125 ml mléka 1 vejce 50 g cukru 50 g m
Copernicus: Květen byl dvanáctým po sobě jdoucím měsícem s rekordními teplotami
epochalnisvet.cz
Copernicus: Květen byl dvanáctým po sobě jdoucím měsícem s rekordními teplotami
Služba Copernicus Climate Change Service (C3S), financovaná Evropskou komisí, uvedla, že květen 2024 byl celosvětově nejteplejším květnem v historii měření, s globální průměrnou teplotou vzduchu při zemském povrchu o 0,65 °C vyšší, než je průměr z let 1991–2020. To představuje už 12 po sobě jdoucích měsíců, kdy globální průměrná teplota dosáhla rekordní hodnoty pro příslušný
Bájní Kyklopové: Jaká je skutečnost?
enigmaplus.cz
Bájní Kyklopové: Jaká je skutečnost?
Díky nejrůznějším přírodním jevům, které si lidé odjakživa neuměli vysvětlit, postupem času vznikala celá řada mytických bytostí. Vědci se vydali například po stopách bájných příběhů o Kyklopech [
Táborské kulturní léto ve znamení připomínek 600. výročí úmrtí Jana Žižky
panidomu.cz
Táborské kulturní léto ve znamení připomínek 600. výročí úmrtí Jana Žižky
Město Tábor v létě nabídne rozmanité kulturní akce. Těšit se můžete na stálice letního programu Jazzový Tábor a festival pouličního divadla Komedianti v ulicích. Koncerty klasické hudby a rekonstrukcí historické bitvy vzdáme hold husitskému hejtmanu Janu Žižkovi, jenž skonal právě před 600 lety. Milovníci jazzu si přijdou na své v sobotu 13. července. Jazzový Tábor,
Tunisko: Vyspělá Afrika na dosah
nejsemsama.cz
Tunisko: Vyspělá Afrika na dosah
Toužíte letos po dovolené v Africe, ale horké klima vás neláká? Zvolte Tunisko, které vám díky své poloze nabídne nejen ideální počasí, ale také nádherné pláže a fascinující památky. Milovníci historie si tu přijdou na své! V severní Africe jen zhruba 150 km od Sicílie leží země, jejíž historie a kulturní dědictví sahá až do starověku. Je
Speciální povrchy v koupelně
rezidenceonline.cz
Speciální povrchy v koupelně
Uživatelský komfort v hygienické zóně zvyšují úpravy a technologie, jež znesnadňují usazování nečistot a vodního kamene, ulpívání otisků prstů a samozřejmě rovněž zjednodušují čištění veškerých souvisejících koupelnových ploch. Úpravy materiálů v rámci výroby nebo aplikované dodatečně usnadňují díky svým jedinečným vlastnostem údržbu umyvadel, umývátek, klozetů, van a další sanitární keramiky, stejně jako obkladů, sprchových a
Střední Čechy z paluby výletní lodě
epochanacestach.cz
Střední Čechy z paluby výletní lodě
Cestovat se dá nejrůznějšími způsoby, ale plout krajinou po meandrujících řekách má šmrnc a romantický nádech. Střední Čechy protíná několik významných řek, z nichž hned dvě jsou splavné pro velké výletní lodě. Nastupte na palubu a poznejte místa, která inspirovala třeba české umělce. Vltava: z Prahy až ke Slapské přehradě Jedním z nejkrásnějších úseků řeky Vltavy jsou
SHA Wellness Clinic ve Španělsku hlásí novou podobu apartmánů Grand Suite
iluxus.cz
SHA Wellness Clinic ve Španělsku hlásí novou podobu apartmánů Grand Suite
SHA Wellness Clinic nedaleko španělského Alicante představila tři Grand Suites, navržené prestižním designérem Lázaro Rosa-Violánem. Nově navržené apartmány vyvažují neutrální tóny s barevnými akcenty
Američané drželi českou cestovatelku ve vazbě
historyplus.cz
Američané drželi českou cestovatelku ve vazbě
„Račte s námi, dámo,“ říká ostře americký úředník cizince, která právě připlula z Japonska do Kalifornie. Mezi oběma státy panuje napětí kvůli nedávno přijatému zákonu, znemožňujícímu cizincům vlastnit v Kalifornii půdu. Zásah v mezinárodní přestřelce schytá i jedna z prvních českých světoběžnic.   Narodila se v listopadu a sychravé zůstane celé její dětství. Barbora Markéta
Domestikace koní proběhla až před 4200 lety, tedy o tisíc let později, než se odborníci domnívali
21stoleti.cz
Domestikace koní proběhla až před 4200 lety, tedy o tisíc let později, než se odborníci domnívali
Koně sehráli důležitou roli v historii lidstva, umožnili lidem cesty na dlouhé vzdálenosti, převoz těžkých břemen i obsluhu strojů. Díky koním se mohli rychle stěhovat z místa na místo i bojovat z jej