Domů     Milostný trojúhelník: Charles, Diana a Camilla. Jak to všechno bylo?
Milostný trojúhelník: Charles, Diana a Camilla. Jak to všechno bylo?
18.8.2023

Do cesty se princi Charlesovi (*1948) připlete Diana (1961–1997) za velmi zvláštních okolností. Jeho srdce v té době patří protřelé Camille Parkerové (*1947), s níž se Charles zná dlouho a bezhlavě ji miluje.

Ovšem takovou nevěstu nemohou královna ani královna matka budoucímu následníku trůnu tolerovat. Když se jim tedy do hledáčku dostane křehká a tvárná Diana s naprosto skvostným rodokmenem, je jasné, že monarchie je zachráněna. Nebo ne?

Hledání lásky

Mladičká blondýnka jen těžko skrývá hlad po lásce. „Navždy“ je pro ni nesmírně důležité a stejně jako mnoho žen v jejím věku věří, že potká toho pravého.

„Jediné manželství, jež nemůže být rozvedeno, je to s princem z Walesu,“ je jí řečeno a pocit, že je princezna Diana určená k něčemu mimořádnému, se ještě prohloubí.

Poprvé se s budoucím manželem setká ještě v době, kdy Charles udržuje divoký intimní vztah s její sestrou. Tehdy jí dědic trůnu naprosto učaruje a ona si vyzdobí pokoj jeho fotografiemi.

„Všechny moje kamarádky chodily s chlapci, ale já ne, poněvadž jsem jaksi věděla, že se musím kvůli něčemu uchovat,“ prozradí později.

Není pochyb, že se Charles do pohledné mladé dívky rychle zakoukal.
Není pochyb, že se Charles do pohledné mladé dívky rychle zakoukal.

Zinscenovaná fraška

Zatímco mladičká Diana se zamiluje do budoucího manžela až po uši, o několik let starší a zkušenější muž bere budoucí sňatek velmi vlažně. Jeho srdce patří jiné, ať se to královské rodině líbí nebo ne.

Když pak kolem snoubenců slídí novináři, dopustí se Charles vůči mladé nevěstě faux pas. „Co se dá vůbec nazývat láskou,“ odpoví neomaleně Charles novinářům na dotaz, zda je do své nevěsty zamilovaný.

V soukromí dává Charles stále Camille před Dianou přednost. Diana je ale pevně odhodlána se své sokyni v lásce postavit. Je přesvědčena, že svou soupeřku dokáže se snubním prstenem na ruce odkázat do patřičných míst.

Navíc se stále dokonaleji učí pracovat s médii, která jsou fascinována její krásou a mladistvým vzhledem. Propast mezi Charlesem, který neustále utíká do Camilliny náruče, a Dianou se však prohlubuje. Přesto není úniku a ke sňatku musí dojít.

„V době, kdy se svatba konala, nechtěl ani Charles, ani Diana v manželství setrvat až do konce. Prohlédli jeden druhého, bylo už však příliš pozdě. Tlak zvenčí je oba přibližoval stále více k sobě.

Dokonce samotný arcibiskup z Cantenbury, jenž je oddával, připustil, že manželství bylo zinscenované,“ popisuje životopisec Christopher Wilson (*1946).

Své ano si nakonec řekli na tradičním místě.
Své ano si nakonec řekli na tradičním místě.

Velký omyl

Svatba století štěstí hlavní aktérce nepřinese. I když si Diana myslí, že slibem v katedrále získala věrnost svého muže, šeredně se plete. Naopak se dobrovolně vehnala do spárů života plného zoufalství a nepochopení.

„Camilla v době uzavírání sňatku tušila, co by se mohlo stát. Byla připravená se na nějakou dobu stáhnout, vzdát se své pozice milenky. Charles bude mít s Dianou děti. Potom bude ona pokračovat opět jako jeho milenka,“ přibližuje Wilson.

Dianin vstup do královské rodiny se mění v peklo. Charles je k ní lhostejný a neustále ji dráždí drobnými pozornostmi, které od Camilly dostává. Mladá žena reaguje hysterickými výbuchy, slzavými scénami a bulimií. Nikdo v královském paláci není ochoten její trápení vyslyšet.

Hon na nevěrníky

Přes to všechno spolu Diana a Charles zplodí dva syny. Ani ti ale do manželství nepřinesou radost a štěstí.

„Ach, chlapeček, a ještě se zrzavými vlasy,“ posteskne si Charles při pohledu na čerstvě narozeného Harryho (*1984) a jen těžko skrývá své zklamání, přál si holčičku. V ten moment Diana konečně prohlédne a na manžela zanevře.

Najednou proti němu začne využívat jedinou, ale velmi účinnou zbraň – novináře, se kterými to umí bravurně. Nejednou se tak staví na veřejnosti do role raněné laně, aby světu ukázala, co je Charles zač.

Ten utíká do Camilliny náruče a už se to ani nesnaží skrývat. Navíc má podporu přátel, ti mu poskytují své domy, aby si v nich mohl klidně sjednat dostaveníčko se svou milenkou! Mezitím Diana sahá po nejtěžších kalibrech – sebepoškozování.

Kromě poruchy příjmu potravy Charlese vydírá tím, že se několikrát pořeže nožem. Manžel na její výlevy ale nereaguje. „Pokaždé když nastal problém, nemohl s tím jít za svou matkou ani za princem Filipem. Mohl jít jen za Camillou.

Byla pro něj něčím víc než jen milenkou. Byla jako jeho chůva, rozuměla Charlesovi v každičkém ohledu,“ míní žurnalista James Whitaker (1940–2012).

Na vytoužené manželství s tou pravou si Charles musel počkat dlouhá desetiletí.
Na vytoužené manželství s tou pravou si Charles musel počkat dlouhá desetiletí.

Hra na kočku a myš neustojí

Následující roky se nesou ve znamení přetahování se o pozornost médií a Dianina útoku na královskou rodinu. Nejprve dojde k manželskému rozkolu mezi ní a Charlesem, ovšem její hrou s novináři a vyrovnáváním si účtů s Charlesem a Camillou i k rozvodu.

Hru, kterou ale Diana rozehraje, nikdy nemůže ustát. Monarchie si je čím dál tím jistější, že je pro ni Diana více než nebezpečná, a její výstřelky v televizních show tomu jen napovídají.

Agónie milostného trojúhelníku má skončit 31. srpna 1997, kdy lady Diana zemře se svým milencem v pařížském tunelu Alma.

Nakonec v nelítostné hře drásající nervy zvítězí Camilla, která se po letech z role milenky v ústraní vyšvihne na právoplatnou manželku následníka trůnu.

Foto: Shutterstock
reklama
Související články
Lifestyle
Život na vídeňském dvoře: Císař složil 230 hudebních skladeb
Císař Leopold I. se zaposlouchá do tónů skladby a nevnímá okolí. Sám hraje skvěle na cembalo, flétnu i další nástroje. Učí se hrát také u dvou varhaníků. „Jeho sluch byl tak ostrý, že mezi padesáti hudebníky rozeznal toho, kdo zahrál falešný tón,“ tvrdí o něm jeho životopisec Gottlieb Eucharist Rinck. Skládání hudby věnuje Leopold I. […]
Lifestyle
Osmihodinová pracovní doba? Ještě v 18. století lidé makali dvojnásobný čas
Kdy byla v Československu uzákoněna osmihodinová pracovní doba a jak dlouho pracovali lidé dříve? Kdybyste se narodili v 18. století a přišli do práce v osm ráno, ve čtyři odpoledne byste si padla rozhodně užívat nemohli. Z pohledu dějin je pracovní doba trvající osm hodin moderní vymožeností. V minulosti byla pracovní doba mnohem delší. Začátkem 18. století není výjimkou, když […]
Lifestyle
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší…   Mikroplasty jsou úlomky plastů o velikosti 100 nanometrů až 5 milimetrů, nanoplasty jsou pak menší než 20 mikrometrů. Podle posledních závěrů […]
Lifestyle
3 svatební pověry: Černá kočka se dávala jako dar!
Na který den je nejlepší naplánovat svatbu? V anglosaském folkloru je to středa, židé zase věří, že je to úterý. A pokud budeme pověrčiví, který den naopak nepadá v úvahu? Podle Angličanů je zatracovaným dnem sobota. A teď nastane zmatek: Španělé a velká část Latinské Ameriky se odmítají brát v úterý! Svateb je v tento […]
reklama
záhady a tajemství
Tajemný Ötzi: Z Itala kočovným zemědělcem?
Byl urostlý, svalnatý, měl dlouhé vlasy a tmavou pleť… I přestože se kvůli „zubu času“  poněkud scvrkl a i jeho kštice vzala za své, patří k nejatraktivnějším vědeckým artefaktům. Řeč je o nejslavnější evropské mumii, jejíž tělo odkryl ledovec v Ötztalských Alpách 19. září 1991. Ötzi, jak se ledovému muži dnes přezdívá, přitom nebyl žádným […]
Louis Le Prince: Vynálezce filmu zmizel beze stopy
Vynalezne film dlouho před Edisonem i bratry Lumiérovými. Dva dny předtím, než ho může představit světu, záhadně zmizí. Jak a proč dodnes zůstává záhadou. Francouzský vynálezce Louis Aimé Augustin Prince (1841-??) je sice označován za „skutečného otce kinematografie“, přesto je pro mnohé zcela neznámý. Jak je to možné? Fotí královnu K zachyceným obrázkům má blízko […]
Záhady Velikonočního ostrova: Umíme hýbat sochami, víme, jak dostaly čepice, ale co písmo?
Velikonoční ostrov je stále plný záhad, a proto se téměř nepřetržitě ocitá v ohnisku zájmu vědců. Ti se snaží odpovědět na spoustu otázek. Některé už se jim povedlo odhalit, jiné na svoje rozluštění dosud trpělivě čekají. Kdo byli dávní stavitelé majestátních soch? Tento oříšek rozlouskl současný švédský genetik Pontus Skoglund, když zkoumal DNA potomků původních ostrovanů […]
Vrak parníku Karlsruhe jantarovou komnatu neskrývá
Parník Karlsruhe nabere 11. dubna 1945 na svoji palubu v dnešním Baltyisku celkem 1083 uprchlíků. Vydává se na cestu a o den později se řadí do konvoje s dalšími plavidly. Společně míří do Kodaně. Zaostává ale za zbytkem formace, a to se mu stává osudným.   Sovětská letadla po něm začnou nemilosrdně pálit. Loď zasáhne torpédo a poté […]
záhady a tajemství
Spekulace o vraždě: Otrávil někdo maličkého synka Karla IV.?
Konečně vytoužený mužský potomek a dědic trůnu. Karel IV. plný radosti už spřádá velkolepé plány. Narodil se budoucí český král! Kdyby jenom tušil, že malý synek v kolébce se nedožije ani dvou let. Druhá manželka Karla IV. Anna Falcká (1329–1353), dcera rýnského falckraběte Rudolfa II. (1306–1353), svému muži porodí syna Václava (1350–1351), který pořádně zamíchá nástupnictvím […]
Kde leží biblická Sodoma? Americký archeolog má tip
„Začal jsem číst text v knize Genesis 13-19 a uvědomil jsem si, že se tradiční místo neshoduje s geografickým profilem popsaným v textu,“ vysvětluje Steven Collins, ředitel Archeologické školy Veritas International University v kalifornské Santa Anně, okamžik, kdy začal v roce 1996 pátrat po skutečném umístění biblické Sodomy. V roce 2013 dospěl k názoru, že jde o město Tall el-Hammam […]
Patří Žižkovy kosti opravdu Žižkovi?
Ráno 21. listopadu 1910 objeví zedníci v čáslavském kostele kostru vojevůdce Jana Žižky. Už tehdy však přivolaní odborníci naznačují, že jde o podvrh. A jak jsme na tom o 100 let později? Bylo tělo husitského vojevůdce Jana Žižky (1360–1424)pohřbeno v kostele svatého Ducha v Hradci Králové a později přeneseno do Čáslavi? Nebo tam zůstalo? Nebo […]
Dinosauři vymřeli na jaře!
Mezi vědci panuje už dlouhé roky shoda, že dinosaury na Zemi s největší pravděpodobností vymýtil ničivý dopad obřího asteroidu před 66 miliony let. Nyní se jim ale podařilo zjistit, ve které části roku k této tragédii, při které vymřely tři čtvrtiny všech živočišných druhů, došlo… K hromadnému vymírání mnoha rostlinných i živočišných druhů, které se odehrálo zhruba […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dotlačila ho manželka k oltáři?
nasehvezdy.cz
Dotlačila ho manželka k oltáři?
Do svatby se herec Filip Blažek (50) z Jedné rodiny moc nehrnul. Trvalo mu dlouhých 18 let, než došel s krásnou partnerkou a matkou svých dvou dcer Jolanou (43) k oltáři. A i když už jsou to tři rok
Tajné kostely v Amsterdamu: Uchovávaly svědectví o velkém zázraku
enigmaplus.cz
Tajné kostely v Amsterdamu: Uchovávaly svědectví o velkém zázraku
Ačkoli má nyní Nizozemsko pověst velmi tolerantní země, nebylo tomu tak vždy. Hnutí reformace v 16. století způsobilo hluboký rozkol v katolické církvi a následně vznik církví protestantských. Katolic
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
enigmaplus.cz
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
Tajemných zmizení v tzv. Bermudském trojúhelníku bylo popsáno již mnoho. Některá z nich se už stala téměř legendárními. Je však rovněž znám také i případ potopené lodi, jež ale následně opět vyplula n
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
21stoleti.cz
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
V sobotu 23. září 2023 v 8 hodin a 50 minut našeho času nastane podzimní rovnodennost. Z astronomického pohledu jde o okamžik, kdy se střed slunečního kotouče ocitne na světovém rovníku v souhvězdí Pa
Také vás bolí záda? Zkuste tyto cviky
panidomu.cz
Také vás bolí záda? Zkuste tyto cviky
V takovém případě mnohdy pomůže cvičení. Možná to víte a už máte své oblíbené cviky, které provádíte alespoň občas. Našli jsme pro vás další a jsou skutečně účinné. NA KRČNÍ PÁTEŘ Protažení v záklonu 1) Můžete provádět ve stoje i v sedě. Držte krk, ramena a trup rovně. Bradu držte také rovně a pohled je namířený
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Bylo to za všechny peníze
skutecnepribehy.cz
Bylo to za všechny peníze
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
epochalnisvet.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
21stoleti.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas