Domů     Milostný trojúhelník: Charles, Diana a Camilla. Jak to všechno bylo?
Milostný trojúhelník: Charles, Diana a Camilla. Jak to všechno bylo?
18.8.2023

Do cesty se princi Charlesovi (*1948) připlete Diana (1961–1997) za velmi zvláštních okolností. Jeho srdce v té době patří protřelé Camille Parkerové (*1947), s níž se Charles zná dlouho a bezhlavě ji miluje.

Ovšem takovou nevěstu nemohou královna ani královna matka budoucímu následníku trůnu tolerovat. Když se jim tedy do hledáčku dostane křehká a tvárná Diana s naprosto skvostným rodokmenem, je jasné, že monarchie je zachráněna. Nebo ne?

Hledání lásky

Mladičká blondýnka jen těžko skrývá hlad po lásce. „Navždy“ je pro ni nesmírně důležité a stejně jako mnoho žen v jejím věku věří, že potká toho pravého.

„Jediné manželství, jež nemůže být rozvedeno, je to s princem z Walesu,“ je jí řečeno a pocit, že je princezna Diana určená k něčemu mimořádnému, se ještě prohloubí.

Poprvé se s budoucím manželem setká ještě v době, kdy Charles udržuje divoký intimní vztah s její sestrou. Tehdy jí dědic trůnu naprosto učaruje a ona si vyzdobí pokoj jeho fotografiemi.

„Všechny moje kamarádky chodily s chlapci, ale já ne, poněvadž jsem jaksi věděla, že se musím kvůli něčemu uchovat,“ prozradí později.

Není pochyb, že se Charles do pohledné mladé dívky rychle zakoukal.
Není pochyb, že se Charles do pohledné mladé dívky rychle zakoukal.

Zinscenovaná fraška

Zatímco mladičká Diana se zamiluje do budoucího manžela až po uši, o několik let starší a zkušenější muž bere budoucí sňatek velmi vlažně. Jeho srdce patří jiné, ať se to královské rodině líbí nebo ne.

Když pak kolem snoubenců slídí novináři, dopustí se Charles vůči mladé nevěstě faux pas. „Co se dá vůbec nazývat láskou,“ odpoví neomaleně Charles novinářům na dotaz, zda je do své nevěsty zamilovaný.

V soukromí dává Charles stále Camille před Dianou přednost. Diana je ale pevně odhodlána se své sokyni v lásce postavit. Je přesvědčena, že svou soupeřku dokáže se snubním prstenem na ruce odkázat do patřičných míst.

Navíc se stále dokonaleji učí pracovat s médii, která jsou fascinována její krásou a mladistvým vzhledem. Propast mezi Charlesem, který neustále utíká do Camilliny náruče, a Dianou se však prohlubuje. Přesto není úniku a ke sňatku musí dojít.

„V době, kdy se svatba konala, nechtěl ani Charles, ani Diana v manželství setrvat až do konce. Prohlédli jeden druhého, bylo už však příliš pozdě. Tlak zvenčí je oba přibližoval stále více k sobě.

Dokonce samotný arcibiskup z Cantenbury, jenž je oddával, připustil, že manželství bylo zinscenované,“ popisuje životopisec Christopher Wilson (*1946).

Své ano si nakonec řekli na tradičním místě.
Své ano si nakonec řekli na tradičním místě.

Velký omyl

Svatba století štěstí hlavní aktérce nepřinese. I když si Diana myslí, že slibem v katedrále získala věrnost svého muže, šeredně se plete. Naopak se dobrovolně vehnala do spárů života plného zoufalství a nepochopení.

„Camilla v době uzavírání sňatku tušila, co by se mohlo stát. Byla připravená se na nějakou dobu stáhnout, vzdát se své pozice milenky. Charles bude mít s Dianou děti. Potom bude ona pokračovat opět jako jeho milenka,“ přibližuje Wilson.

Dianin vstup do královské rodiny se mění v peklo. Charles je k ní lhostejný a neustále ji dráždí drobnými pozornostmi, které od Camilly dostává. Mladá žena reaguje hysterickými výbuchy, slzavými scénami a bulimií. Nikdo v královském paláci není ochoten její trápení vyslyšet.

Hon na nevěrníky

Přes to všechno spolu Diana a Charles zplodí dva syny. Ani ti ale do manželství nepřinesou radost a štěstí.

„Ach, chlapeček, a ještě se zrzavými vlasy,“ posteskne si Charles při pohledu na čerstvě narozeného Harryho (*1984) a jen těžko skrývá své zklamání, přál si holčičku. V ten moment Diana konečně prohlédne a na manžela zanevře.

Najednou proti němu začne využívat jedinou, ale velmi účinnou zbraň – novináře, se kterými to umí bravurně. Nejednou se tak staví na veřejnosti do role raněné laně, aby světu ukázala, co je Charles zač.

Ten utíká do Camilliny náruče a už se to ani nesnaží skrývat. Navíc má podporu přátel, ti mu poskytují své domy, aby si v nich mohl klidně sjednat dostaveníčko se svou milenkou! Mezitím Diana sahá po nejtěžších kalibrech – sebepoškozování.

Kromě poruchy příjmu potravy Charlese vydírá tím, že se několikrát pořeže nožem. Manžel na její výlevy ale nereaguje. „Pokaždé když nastal problém, nemohl s tím jít za svou matkou ani za princem Filipem. Mohl jít jen za Camillou.

Byla pro něj něčím víc než jen milenkou. Byla jako jeho chůva, rozuměla Charlesovi v každičkém ohledu,“ míní žurnalista James Whitaker (1940–2012).

Na vytoužené manželství s tou pravou si Charles musel počkat dlouhá desetiletí.
Na vytoužené manželství s tou pravou si Charles musel počkat dlouhá desetiletí.

Hra na kočku a myš neustojí

Následující roky se nesou ve znamení přetahování se o pozornost médií a Dianina útoku na královskou rodinu. Nejprve dojde k manželskému rozkolu mezi ní a Charlesem, ovšem její hrou s novináři a vyrovnáváním si účtů s Charlesem a Camillou i k rozvodu.

Hru, kterou ale Diana rozehraje, nikdy nemůže ustát. Monarchie si je čím dál tím jistější, že je pro ni Diana více než nebezpečná, a její výstřelky v televizních show tomu jen napovídají.

Agónie milostného trojúhelníku má skončit 31. srpna 1997, kdy lady Diana zemře se svým milencem v pařížském tunelu Alma.

Nakonec v nelítostné hře drásající nervy zvítězí Camilla, která se po letech z role milenky v ústraní vyšvihne na právoplatnou manželku následníka trůnu.

Foto: Shutterstock
Související články
Lifestyle
Cesta hudební legendy: Příběh Jiřího Brabce
Jak se může úspěch změnit v tragédii? Příběh hudebního skladatele Jiřího Brabce a jeho dramatický konec.   Jiří Brabec (1940–2003) má sklony k hudbě odjakživa. „Mami, chtěl bych na konzervatoř,“ prohlásí jako kluk a skutečně se mu tenhle sen splní. Studuje hru na fagot, ale až ke zkouškám nedojde. Zjistí totiž, že vážná hudba pro něj […]
Lifestyle
5 důvodů, proč navštívit Trogir: Objevte jedinečné kouzlo této destinace
Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací, přičemž na výběr máte z různých letovisek. Kromě klasik jako je Dubrovnik a Split ale stojí za zmínku i Trogir. Ačkoli se o něm tak často nemluví, rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí se hned několik důvodů, proč si tohle pobřežní městečko dalmatského pobřeží zamilujete. Okouzlující pláže Jedním z hlavních lákadel, které Chorvatsko […]
Lifestyle
Paul Newman a Joanne Woodwardová: Stvořeni jeden pro druhého
„Miluji tě,“ zašeptají jeden druhému, pak se políbí a odjedou vstříc zapadajícímu slunci. A pokud nezemřeli, žijí spolu dodnes. Každá správná pohádka končí svatbou. Bohužel ne každá svatba končí pohádkou. A pro Hollywood, kde se rodí ty nejslavnější pohádky, to platí dvojnásob. Pokaždé když člověk otevře nějaký společenský magazín, musí mít pocit, že se tu […]
Lifestyle
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
Drogy, sex a rock’n’roll. Život Janis Joplin, legendární zpěvačky s nakřáplým hlasem, která se stala ikonou hippies a symbolem ženské svobody, byl plný vášně, excesů a tragického konce v pouhých 27 letech.   Hudební svět ještě nestihl smířit se ztrátou Jimiho Hendrixe, a už 4. října 1970 truchlí znovu. Na předávkování drogami umírá v prokletém věku […]
reklama
lifestyle
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
Elvis Presley nebyl jen hudebníkem, ale také filmovou hvězdou. Jeho písně a filmy ovlivnily generace a jeho jméno se stalo synonymem pro rock’n’roll. Podívejme se na jeho hudební a filmovou kariéru.   Roky 1968 až 1977 1977 jsou považovány za hvězdné období jeho pěvecké dráhy. Tehdy nahrává největší hity své hudební kariéry. Elvis Presley jen […]
Coober Pedy: Město, kde se žije pod zemí
Uvnitř australského vnitrozemí leží městečko, které na první pohled nevypadá nijak zvláštně, jen denní teploty tu dosahují až 50 °C a k vodě je to daleko. Tak proč žít zrovna tady? Byly zde objeveny velké zásoby opálu, které sem přilákaly tisíce nadšených hledačů. Aby ale vydrželi v tak nehostinných podmínkách, které zde během roku panují, přesunuli svá […]
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem […]
Iveta Bartošová: Dostali ji na dno osudoví muži?
Bartošová spáchala sebevraždu tím nejdrastičtějším způsobem. V Uhříněvsi u Prahy skočila pod vlak. Svému manželovi Josefu Rychtářovi a jedinému synovi Arturovi nechala dopisy na rozloučenou. Ani oni ji nemohli zachránit? Iveta Bartošová (1966–2014) byla talentovaná, ale naivní a trochu prostá. Tak vzpomínají Ivetini známí na její začátky. A jak je vidět, od doby, kdy Bartošová […]
reklama
historie
Slavný soudce Ti měl reálnou předlohu
Kdo má rád detektivky autora Roberta van Gulika o čínském soudci Ti, určitě ho bude zajímat, zda opravdu žila osoba takového jména. Postava čínského státníka a soudce nenií žádným výmyslem a má opravdu svoji reálnou předlohu. Nizozemský orientalista Robert van Gulik (1910–1967) prožije dětství v Asii a mistrně ovládne čínštinu i japonštinu. Později v tamních […]
Srbský král tušil nebezpečí smrti
Když Alexandr I. Karađorđević (1888–1934) usedá 17. října 1921 na trůn Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, nemá jednoduchou pozici. „Jednota Srbů, Chorvatů a Slovinců, která vznikla v ovzduší poválečné euforie, se ukázala v praxi jako těžko realizovatelná. Jak zajistit soužití národů, jež jsou sice stejného původu, ale jejich osudy se od pozdního středověku rozcházely? Ještě […]
Máhátmá Gándhí nehodlal přihlížet vraždění mezi muslimy a hinduisty
Vrcholem politiky Mahátmy Gándhího se v roce 1930 stává tzv. solný pochod. Tisíce Indů šlapou 320 kilometrů pěšky pro mořskou sůl a daří se jim splnit cíl akce – prolomit britský monopol a zrušit spornou daň ze soli. Veřejné působení Móhandás Karamčand Gándhí (1869–1948) je spjato s duchovnem. Právě proto dostává přezdívku „Mahátmá“ čili „Velký […]
Skrývala Kateřina Medicejská na zámku v Blois skříňky s jedy?
Kateřina Medicejská trpí, když vidí, jak Jindřich dává přednost své o 20 let starší milence Dianě z Poitiers Mladé děvče sotva může soutěžit s Dianinou plně rozvinutou krásou a inteligencí. Kateřina Medicejská (1519–1589) žárlí, ale přesto si uchovává svoji hrdost. „Měl byste ji zapudit. Rod je třeba zachovat,“ slýchá Jindřich II. (1519–1559), když se u […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
nasehvezdy.cz
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
Herečce ze seriálu Ulice Anetě Krejčíková (33) už prý s partnerem, tělocvikářem Ondřejem Rančákem (39), dochází trpělivost. Ze všech stran se k ní dostávají různé povídačky, jak si kde dopisoval a d
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
skutecnepribehy.cz
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen
Už žádné zbytky!
panidomu.cz
Už žádné zbytky!
Nejen proto, že zero waste nebo hezky česky od čumáčku po ocásek je moderní, ale pokud se budete snažit zpracovat každý kousek suroviny, nebudete nic vyhazovat, ušetříte a můžete vymyslet i opravdu zajímavou kulinární kreaci. Možná jste si toho už všimli. Nějak se vám nedaří spotřebovat všechno, co nakoupíte, a tak lecjaká surovina končí v koši.
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
21stoleti.cz
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
Že vesmír je poněkud děsivé místo, ukazuje několik posledních astronomických objevů. V květnu astronomové oznámili pozorování hvězdy, která právě polyká jednu ze svých vlastních planet. Krátce předtím
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
historyplus.cz
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
V břidlicovém pohoří Las Médulas v severozápadním Španělsku je k vidění mnoho červenohnědých skal nejroztodivnějších tvarů. Bizarní krajina však není hříčkou přírody, jak by se mohlo zdát, ale dílem člověka. Kdysi tu býval rozlehlý horský masiv, který Římané kvůli zlatu rozvrtali do současné podoby…   Římská říše je závislá na zlatě…Potřebuje ho k financování válečných výbojů i k
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
epochanacestach.cz
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
Rožnov leží pod Radhoštěm, a ten bychom rozhodně na svých cestách po tomto kraji minout neměli. Na jeho vrcholku stojí výjimečná kaple svatého Cyrila a Metoděje s byzantskou kopulí, vysvěcená už v roce 1898. Je to jedna z nejvýše položených církevních staveb na našem území a přestože si toho na první pohled sotva povšimneme, stojí jednou polovinou na
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
enigmaplus.cz
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
Křesťanský obřad, který připomíná události poslední večeře Ježíše Krista, se označuje pojmem eucharistie. Ve své podstatě jde o rituální konzumaci chleba a vína, aby byly připomenuty tělo a krev Ježíš
Pravdu jsme zjistily až po letech
nejsemsama.cz
Pravdu jsme zjistily až po letech
Někdy stačí domněnka k tomu, aby se rozbilo krásné přátelství. Je snadné někoho obvinit a pak se urazit a přestat s ním mluvit. Vím to až moc dobře, prožila jsem si to na vlastní kůži a dodnes toho lituji. Nikdo jiný to nevěděl Romana byla moje velká kamarádka už od mateřské školky. Od první do deváté třídy