Skip to content

Mexická Zóna ticha: Brána mezi světy?

O pouštní oblasti centrální Mexika koluje mnoho legend. Prý tam často nefungují rádiové vlny a někdy je obtížné slyšet i hlas vedle stojícího člověka. Co to způsobuje?

V roce 1930 letí mexický pilot Francisco Sarabia ve svém letadle nad městečkem Mapimí v Mexiku. Náhle začne letadlu vynechávat motor a ručičky budíků se točí dokola.

 Francisco Sarabia.
Francisco Sarabia.

Podobnou zkušeností si v dalších desetiletích prochází celá řada pilotů. A co víc, z oblasti, které se říká Zóna ticha, přichází zprávy o pozorování podivných jevů, jako jsou divná světla a dokonce i neznámí tvorové připomínající křížence lidí a ještěrů.

Na některých místech zóny navíc prý funguje zcela jinak přenos zvuku. Lidé tam kolikrát neslyší ani svoje hlasité zvolání.

Zóna se nachází v centrálním Mexiku.

Někteří záhadologové tvrdí, že zóna není ničím jiným než přistávací dráhou a základnou pro mimozemskou rasu. Ostatně pozorování UFO už byla v této lokalitě nahlášena celá řada. Existuje i hypotéza, že zóna je místem nějakého mimozemského experimentu, nebo že zde působí pozůstatky nějaké zbraně testované před desítkami let.

Ty nejšílenější teorie pak hovoří o bráně mezi dimenzemi, která se v hloubi pouště ukrývá. Skeptici se tomu ovšem smějí. Podle nich jde pouze o výmysly a lidové pověry.

Ze zóny přichází každý rok několik hlášení o pozorování létajících talířů.

Foto: science.howstuffworks.com, annoyzview.wordpress.com, morcanbooksandfilms.com, mysteres-all-over-the-world.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …