Skip to content

MASH slaví 45 let!

Každodennost lékařů, sester a pacientů v mobilní vojenské nemocnici během války v Koreji. Právě to zobrazuje americký seriál MASH. Jeden z největších kultů televizních obrazovek. Nyní slaví 45 let.

17. září 1972 měl premiéru první díl tohoto seriálu, který proslavily zajímavé postavy i ironický humor. Seriál přitom zpočátku vypadal jako celkem neškodný sitcom, časem ale přibývalo i vážných dílů plných černého humoru s mrazivým pozadím.

Nakonec se dočkal 251 dílů. Ve všech jako jediný herec vystupoval Alan Alda ztvárňující kapitána Benjamina „Hawkey“ Pierce.

Alan Alda dnes
Alan Alda dnes

Seriál přitom vznikl podle (zčásti životopisného) románu Richarda Hornbergera a následoval až po filmu, který spatřil světlo světa už v roce 1970. V něm si Hawkeye zahrál neméně charismatický Donald Sutherland. A i když dodnes někteří nedají na film dopustit, seriál ho nakonec zcela zastínil. Ostatně jeho poslední díl byl v USA druhým nejsledovanějším televizním pořadem v historii. V roce 1983 ho sledovalo neuvěřitelných 51 milionů amerických domácností.

Foto: www.newsworks.org, pinimg.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …