Skip to content

Marilyn a Kennedy: Jsou jejich pletky největším drbem Hollywoodu?

Newyorská hala Madison Square Garden je v květnu 1962 nacpaná k prasknutí. Oslava narozenin prezidenta Kennedyho se nese v poněkud formálním duchu, když v tom na pódium vystoupí Marilyn Monroe a smyslně zazpívá píseň Happy Birthday, Mr. President. „Ti spolu jistě něco mají,“ pomrkávají na sebe přítomní v obecenstvu.

Je mladá, krásná, talentovaná. V době vystoupení v newyorské hale je na vrcholu kariéry, dostává nabídky na ty nejlepší role a dychtí po ní miliony mužů. Řeč je o Marilyn Monroe (1926–1962), vlastním jménem Normě Jeane Mortensonové.

Právě ona se stane jednou z obětí snad nejohranějšího klepu Hollywoodu – prý udržuje románek s prezidentem Spojených států amerických Johnem F. Kennedym (1917–1963). Státník má pověst nenapravitelného proutníka a i kolem slavné herečky se neustále točí zástupy mužů, pro veřejnost je to tak kombinace mimořádně šťavnatá.

Jak to bylo doopravdy?

Šílený fanoušek. Slatzer herečku zneužil k vlastní propagaci.

Setkání s „fanouškem“

„Nevadí, když se s vámi vyblejsknu?“ vyhrkne neomaleně Robert Slatzer (1927–2005). „Ehm, ale jistě,“ odpoví poněkud zaraženě herečka a směrem k objektivu nasadí jeden ze svých odzbrojujících úsměvů. Pro Marilyn, která právě natáčí film Niagara, se jedná o běžné setkání s fanouškem, Slatzer však právě získal alibi pro nečestnou hru.

„Proč se s ním fotíš? Vždyť tady celý den slídí jako sup,“ dělá si obavy hereččin kolega Richard Allen (1923–1999), kterému se nezvaný návštěvník vůbec nelíbí. „Nechci být neslušná,“ odvětí nevinně Marilyn.

Na to však má ramenatý herec duchaplnou odpověď: „Řekni mu, ať si vezme kánoi a pustí se s ní z vodopádů!“ Tehdy vidí slavná herečka Slatzera naposledy, on s ní však ještě neskončil.

Rodina Kennedyových. Prezident s manželkou Jackie a dcerou Caroline.

Kaskáda obvinění

V srpnu 1962 se filmový svět probouzí do černého dne. Hollywoodská kráska je nalezena mrtvá ve svém domě v Los Angeles, pravděpodobně se předávkovala barbituráty. Celých 12 let po události se na pulty knihkupectví dostává kniha přinášející údajně dosud neznámé skutečnosti o Marilynině životě a smrti.

Od autora jménem… Robert Slatzer! Ten se v ní staví do role hereččina blízkého přítele. A nejen to, prý s ní byl i ženatý! V knize přinese i další divoká tvrzení. Marilyn prý měla poměr s oběma bratry Kennedyovými, kteří se jí údajně svěřovali se státními tajemstvími.

Po ukončení vztahu ji pak měli kvůli tajné povaze informací nechat odstranit. Hollywoodská kráska i oba její domnělí nápadníci jsou v tu dobu již dávno po smrti a těmto nařčením se tak nemohou nijak bránit – poprask je tudíž na světě.

Známá série fotografií údajně zachycující milence je podvrh. Vznikla až v roce 2001.

Schůzky v Oválné pracovně?

„Nikdy jsem osobně Marilyn Monroe v Bílém domě neviděl a ani od ostatních jsem neslyšel, že by tam kdy byla,“ dušuje se agent americké Tajné služby Larry Newman. Reaguje tak na neustálé dotazy bulvárních novinářů ohledně domnělých dostaveníček Marilyn s prezidentem.

Skutečně je možné, aby se dvě nejsledovanější osoby v Americe tajně scházely za zády personálu Bílého domu, novinářů i Kennedyho manželky Jackie (1929–1994)? Asi těžko. Křehká blondýnka se poprvé s Kennedym setká roku 1957 na plese v newyorském hotelu Waldorf–Astoria.

Oba sem dorazí se svými chotěmi a není ani jasné, zdali se vůbec přímo setkají. Mnozí autoři rádi zmiňují i jejich údajnou schůzku po demokratickém sjezdu v roce 1960 v Los Angeles. Záznamy však dokládají, že Marilyn je v tu dobu na druhém konci Států.

Jeden z mála momentů, kdy se Marilyn a JFK skutečně setkali. Po vystoupení v New Yorku.

Jackie nedorazí

A tím se dostáváme ke slavnému vystoupení v Madison Square Garden. Smyslný zpěv pro prezidenta Kennedyho od hollywoodské krásky nenechá v sále nikoho chladným. Obecenstvo navíc marně vyhlíží i prezidentovu ženu.

Proč chybí na narozeninové oslavě svého manžela? Odpověď je prostá – protože se ve skutečnosti jedná o fundraising Demokratické strany a Jackie takové akce z duše nenávidí. Klepy ohledně Marilynina vztahu s prezidentem tak lze vcelku spolehlivě označit za výmysly.

Slatzer je fantasta světové třídy, který krátké setkání s Marilyn proměnil v životní kariéru,“ uzavírá profil slávychtivého kritika hereččin životopisec Adam Victor.

Foto: Wikimedia Commons, FineArtAmerica, Busy.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pražský dům U černé matky Boží: Souvisí s temnou madonou tajemné pověsti?
epochanacestach.cz

Pražský dům U černé matky...

Strohé geometrické linky...
Covid-19: Uzdravením to končit nemusí
nasehvezdy.cz

Covid-19: Uzdravením to...

Po prodělané infekci koronavirem mohou pacienty i přes...
Tajemství „Lomnického přízraku“
enigmaplus.cz

Tajemství „Lomnického...

Jako přízraky obvykle označujeme zjevení dávno mrtvých...
Prezident Johnson: Zval si drsňák z Texasu návštěvy na toaletu?
epochalnisvet.cz

Prezident Johnson: Zval si...

Poradce pro národní bezpečnost se cítí nepříjemně....
Záhady zámku Bojnice
enigmaplus.cz

Záhady zámku Bojnice

Slovenský zámek v Bojnici měl podobný vývoj jako...
Turistický průvodce Prahou roku 1780: Uvítají vás kupy odpadků i nová promenáda
epochanacestach.cz

Turistický průvodce Prahou roku...

Anglický turista...
Poslední chronograf Sinn 158 v nabídce
iluxus.cz

Poslední chronograf Sinn 158...

Pěti sty kusy limitovaná edice chronografů s číselným...
ISS bude pokračovat
21stoleti.cz

ISS bude pokračovat

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) byla na...
Nákladní loď Sea Princess míří do důchodu. Posádka tvrdí, že na ní straší
enigmaplus.cz

Nákladní loď Sea Princess míří do...

Osmadvacet let sloužila nákladní loď Sea Princess...
Obezita jako rizikový faktor
21stoleti.cz

Obezita jako rizikový faktor

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO)...
nasehvezdy.cz

Bolí vás často hlava a obyčejné prášky...
Sprchování nejen pro dokonalou hygienu
rezidenceonline.cz

Sprchování nejen pro...

Z pohledu spotřeby vody patří k nejúspornějším způsobům...