Skip to content

Marilyn a Kennedy: Jsou jejich pletky největším drbem Hollywoodu?

Newyorská hala Madison Square Garden je v květnu 1962 nacpaná k prasknutí. Oslava narozenin prezidenta Kennedyho se nese v poněkud formálním duchu, když v tom na pódium vystoupí Marilyn Monroe a smyslně zazpívá píseň Happy Birthday, Mr. President. „Ti spolu jistě něco mají,“ pomrkávají na sebe přítomní v obecenstvu.

Je mladá, krásná, talentovaná. V době vystoupení v newyorské hale je na vrcholu kariéry, dostává nabídky na ty nejlepší role a dychtí po ní miliony mužů. Řeč je o Marilyn Monroe (1926–1962), vlastním jménem Normě Jeane Mortensonové.

Právě ona se stane jednou z obětí snad nejohranějšího klepu Hollywoodu – prý udržuje románek s prezidentem Spojených států amerických Johnem F. Kennedym (1917–1963). Státník má pověst nenapravitelného proutníka a i kolem slavné herečky se neustále točí zástupy mužů, pro veřejnost je to tak kombinace mimořádně šťavnatá.

Jak to bylo doopravdy?

Šílený fanoušek. Slatzer herečku zneužil k vlastní propagaci.

Setkání s „fanouškem“

„Nevadí, když se s vámi vyblejsknu?“ vyhrkne neomaleně Robert Slatzer (1927–2005). „Ehm, ale jistě,“ odpoví poněkud zaraženě herečka a směrem k objektivu nasadí jeden ze svých odzbrojujících úsměvů. Pro Marilyn, která právě natáčí film Niagara, se jedná o běžné setkání s fanouškem, Slatzer však právě získal alibi pro nečestnou hru.

„Proč se s ním fotíš? Vždyť tady celý den slídí jako sup,“ dělá si obavy hereččin kolega Richard Allen (1923–1999), kterému se nezvaný návštěvník vůbec nelíbí. „Nechci být neslušná,“ odvětí nevinně Marilyn.

Na to však má ramenatý herec duchaplnou odpověď: „Řekni mu, ať si vezme kánoi a pustí se s ní z vodopádů!“ Tehdy vidí slavná herečka Slatzera naposledy, on s ní však ještě neskončil.

Rodina Kennedyových. Prezident s manželkou Jackie a dcerou Caroline.

Kaskáda obvinění

V srpnu 1962 se filmový svět probouzí do černého dne. Hollywoodská kráska je nalezena mrtvá ve svém domě v Los Angeles, pravděpodobně se předávkovala barbituráty. Celých 12 let po události se na pulty knihkupectví dostává kniha přinášející údajně dosud neznámé skutečnosti o Marilynině životě a smrti.

Od autora jménem… Robert Slatzer! Ten se v ní staví do role hereččina blízkého přítele. A nejen to, prý s ní byl i ženatý! V knize přinese i další divoká tvrzení. Marilyn prý měla poměr s oběma bratry Kennedyovými, kteří se jí údajně svěřovali se státními tajemstvími.

Po ukončení vztahu ji pak měli kvůli tajné povaze informací nechat odstranit. Hollywoodská kráska i oba její domnělí nápadníci jsou v tu dobu již dávno po smrti a těmto nařčením se tak nemohou nijak bránit – poprask je tudíž na světě.

Známá série fotografií údajně zachycující milence je podvrh. Vznikla až v roce 2001.

Schůzky v Oválné pracovně?

„Nikdy jsem osobně Marilyn Monroe v Bílém domě neviděl a ani od ostatních jsem neslyšel, že by tam kdy byla,“ dušuje se agent americké Tajné služby Larry Newman. Reaguje tak na neustálé dotazy bulvárních novinářů ohledně domnělých dostaveníček Marilyn s prezidentem.

Skutečně je možné, aby se dvě nejsledovanější osoby v Americe tajně scházely za zády personálu Bílého domu, novinářů i Kennedyho manželky Jackie (1929–1994)? Asi těžko. Křehká blondýnka se poprvé s Kennedym setká roku 1957 na plese v newyorském hotelu Waldorf–Astoria.

Oba sem dorazí se svými chotěmi a není ani jasné, zdali se vůbec přímo setkají. Mnozí autoři rádi zmiňují i jejich údajnou schůzku po demokratickém sjezdu v roce 1960 v Los Angeles. Záznamy však dokládají, že Marilyn je v tu dobu na druhém konci Států.

Jeden z mála momentů, kdy se Marilyn a JFK skutečně setkali. Po vystoupení v New Yorku.

Jackie nedorazí

A tím se dostáváme ke slavnému vystoupení v Madison Square Garden. Smyslný zpěv pro prezidenta Kennedyho od hollywoodské krásky nenechá v sále nikoho chladným. Obecenstvo navíc marně vyhlíží i prezidentovu ženu.

Proč chybí na narozeninové oslavě svého manžela? Odpověď je prostá – protože se ve skutečnosti jedná o fundraising Demokratické strany a Jackie takové akce z duše nenávidí. Klepy ohledně Marilynina vztahu s prezidentem tak lze vcelku spolehlivě označit za výmysly.

Slatzer je fantasta světové třídy, který krátké setkání s Marilyn proměnil v životní kariéru,“ uzavírá profil slávychtivého kritika hereččin životopisec Adam Victor.

Foto: Wikimedia Commons, FineArtAmerica, Busy.org
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Poveglia: Tajuplný ostrov smrti v benátské laguně
enigmaplus.cz

Poveglia: Tajuplný ostrov smrti...

Půvabné Benátky mají na dohled jedno z...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Vědci objevili stopy exploze, která mohla zničit biblickou Sodomu
21stoleti.cz

Vědci objevili stopy exploze,...

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku...
Proč nemá jejich láska žádnou šanci?
nasehvezdy.cz

Proč nemá jejich láska...

Do dalšího vztahu šla...
Dobré znamení v těžké době: Krev sv. Januária v neděli zkapalněla
enigmaplus.cz

Dobré znamení v těžké době:...

Je to zázrak, který se odehrává pouze třikrát do roka...
Čína: Její panenská příroda vám sebere dech
epochanacestach.cz

Čína: Její panenská příroda...

Slunce se mocně...
Carevna Alžběta zakázala dvořanům jíst jablka
epochalnisvet.cz

Carevna Alžběta zakázala...

V kuchyni všichni poklimbávají, do postele ale jít...
Prošvihne svou poslední šanci?
nasehvezdy.cz

Prošvihne svou poslední šanci?

Své rodinné štěstí si...
Manžel se zase učí mluvit
skutecnepribehy.cz

Manžel se zase učí mluvit

Když mi volali z nemocnice, že...
Deník uleví od trápení na duši
panidomu.cz

Deník uleví od trápení na duši

Skutečně, svěřovat se se svými starostmi...
Plněná jehněčí kýta po anglicku
tisicereceptu.cz

Plněná jehněčí kýta po...

U nás její obliba ještě není tak velká, ale v Anglii patří mezi...
Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení
iluxus.cz

Tereza Salte si splnila svůj...

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih...