Domů     Marilyn a Kennedy: Jsou jejich pletky největším drbem Hollywoodu?
Marilyn a Kennedy: Jsou jejich pletky největším drbem Hollywoodu?
10.4.2020

Newyorská hala Madison Square Garden je v květnu 1962 nacpaná k prasknutí.

Oslava narozenin prezidenta Kennedyho se nese v poněkud formálním duchu, když v tom na pódium vystoupí Marilyn Monroe a smyslně zazpívá píseň Happy BirthdayMr.

President„Ti spolu jistě něco mají,“ pomrkávají na sebe přítomní v obecenstvu. 

Je mladá, krásná, talentovaná. V době vystoupení v newyorské hale je na vrcholu kariéry, dostává nabídky na ty nejlepší role a dychtí po ní miliony mužů. Řeč je o Marilyn Monroe (1926–1962), vlastním jménem Normě Jeane Mortensonové.

Právě ona se stane jednou z obětí snad nejohranějšího klepu Hollywoodu – prý udržuje románek s prezidentem Spojených států amerických Johnem F. Kennedym (1917–1963).

Státník má pověst nenapravitelného proutníka a i kolem slavné herečky se neustále točí zástupy mužů, pro veřejnost je to tak kombinace mimořádně šťavnatá. Jak to bylo doopravdy? 

Šílený fanoušek. Slatzer herečku zneužil k vlastní propagaci.
Šílený fanoušek. Slatzer herečku zneužil k vlastní propagaci.

Setkání s „fanouškem“ 

„Nevadí, když se s vámi vyblejsknu?“ vyhrkne neomaleně Robert Slatzer (1927–2005). „Ehm, ale jistě,“ odpoví poněkud zaraženě herečka a směrem k objektivu nasadí jeden ze svých odzbrojujících úsměvů.

Pro Marilyn, která právě natáčí film Niagara, se jedná o běžné setkání s fanouškem, Slatzer však právě získal alibi pro nečestnou hru. „Proč se s ním fotíš?

Vždyť tady celý den slídí jako sup,“ dělá si obavy hereččin kolega Richard Allen (1923–1999), kterému se nezvaný návštěvník vůbec nelíbí. „Nechci být neslušná,“ odvětí nevinně Marilyn.

Na to však má ramenatý herec duchaplnou odpověď: „Řekni mu, ať si vezme kánoi a pustí se s ní z vodopádů!“ Tehdy vidí slavná herečka Slatzera naposledy, on s ní však ještě neskončil. 

Rodina Kennedyových. Prezident s manželkou Jackie a dcerou Caroline.
Rodina Kennedyových. Prezident s manželkou Jackie a dcerou Caroline.

Kaskáda obvinění 

V srpnu 1962 se filmový svět probouzí do černého dne. Hollywoodská kráska je nalezena mrtvá ve svém domě v Los Angeles, pravděpodobně se předávkovala barbituráty.

Celých 12 let po události se na pulty knihkupectví dostává kniha přinášející údajně dosud neznámé skutečnosti o Marilynině životě a smrti. Od autora jménem… Robert Slatzer! Ten se v ní staví do role hereččina blízkého přítele. A nejen to, prý s ní byl i ženatý!

V knize přinese i další divoká tvrzení. Marilyn prý měla poměr s oběma bratry Kennedyovými, kteří se jí údajně svěřovali se státními tajemstvími. Po ukončení vztahu ji pak měli kvůli tajné povaze informací nechat odstranit.

Hollywoodská kráska i oba její domnělí nápadníci jsou v tu dobu již dávno po smrti a těmto nařčením se tak nemohou nijak bránit – poprask je tudíž na světě. 

Známá série fotografií údajně zachycující milence je podvrh. Vznikla až v roce 2001.
Známá série fotografií údajně zachycující milence je podvrh. Vznikla až v roce 2001.

Schůzky v Oválné pracovně? 

„Nikdy jsem osobně Marilyn Monroe v Bílém domě neviděl a ani od ostatních jsem neslyšel, že by tam kdy byla,“ dušuje se agent americké Tajné služby Larry Newman.

Reaguje tak na neustálé dotazy bulvárních novinářů ohledně domnělých dostaveníček Marilyn s prezidentem.

Skutečně je možné, aby se dvě nejsledovanější osoby v Americe tajně scházely za zády personálu Bílého domu, novinářů i Kennedyho manželky Jackie (1929–1994)? Asi těžko.

Křehká blondýnka se poprvé s Kennedym setká roku 1957 na plese v newyorském hotelu Waldorf-Astoria. Oba sem dorazí se svými chotěmi a není ani jasné, zdali se vůbec přímo setkají.

Mnozí autoři rádi zmiňují i jejich údajnou schůzku po demokratickém sjezdu v roce 1960 v Los Angeles. Záznamy však dokládají, že Marilyn je v tu dobu na druhém konci Států. 

Jeden z mála momentů, kdy se Marilyn a JFK skutečně setkali. Po vystoupení v New Yorku.
Jeden z mála momentů, kdy se Marilyn a JFK skutečně setkali. Po vystoupení v New Yorku.

Jackie nedorazí 

A tím se dostáváme ke slavnému vystoupení v Madison Square Garden. Smyslný zpěv pro prezidenta Kennedyho od hollywoodské krásky nenechá v sále nikoho chladným. Obecenstvo navíc marně vyhlíží i prezidentovu ženu. Proč chybí na narozeninové oslavě svého manžela?

Odpověď je prostá – protože se ve skutečnosti jedná o fundraising Demokratické strany a Jackie takové akce z duše nenávidí.

Klepy ohledně Marilynina vztahu s prezidentem tak lze vcelku spolehlivě označit za výmysly. Slatzer je fantasta světové třídy, který krátké setkání s Marilyn proměnil v životní kariéru,“ uzavírá profil slávychtivého kritika hereččin životopisec Adam Victor. 

Foto: Wikimedia Commons, FineArtAmerica, Busy.org
Související články
Lifestyle
Světové štěstí: Finsko, Dánsko a Island mají nejšťastnější obyvatelstvo na světě, Česko je na 18. místě!
Štěstí… Co je to štěstí? A dá se vůbec měřit? Už desátým rokem vydává organizace OSN, zabývající se udržitelným životem, Světovou zprávu o štěstí. To není vtip! Podle ní jsou i pro rok 2023 nejšťastnější seveřané. Je to paradox, protože právě v těchto zemích se roky potýkali s vysokým počtem sebevražd. Česko se drží v […]
Lifestyle
Známé pověry z ložnice: Klesá s věkem libido?
Na slavného amerického boxera Muhammada Aliho (1942–2016) nesmí ženská ruka něžně sáhnout dlouhých 6 týdnů před důležitým zápasem. Nechce ztrácet nejen energii, ale také koncentraci.   Lhůta je to asi rekordní, ale podobné sebezapření musí předvádět například i tým amerického fotbalu Pittsburgh Steelers před Super Bowlem, kdy má nařízenu sexuální abstinenci. Trenéři se tak snaží […]
Lifestyle
Neštovice: Postrach, který věda zahnala
Amerika je pro kolonizaci zemí zaslíbenou. Stačí přesvědčit původní obyvatelstvo, aby vycouvalo. Přesvědčovacích prostředků mají Evropané celou řadu. Pušky, děla, a také neštovice. Neštovice jsou nemocí, která významným způsobem mění dějiny Kolem roku 400 př.nl zasáhne Athény epidemie, s největší pravděpodobností neštovic. Vyhubí čtvrtinu populace a mezi obětmi je i nejvýznamnější z vůdců – Periklés (500–429 […]
Lifestyle
Praha stověžatá? Spíš kavárenská! Tři vyhlášené podniky, kde si známé osobnosti podávají dveře!
Vzduch je těžký a nasáklý kouřem z fajfek. Do kavárny vchází obrýlený fousáč, v němž všichni poznají Aloise Jiráska. Stůl u okna dnes pro změnu patří architektu Josefu Gočárovi. Zdánlivý klid naruší hluk ze zadní místnosti – nejde o nic vážného, to jen Jaroslav Hašek tropí vylomeniny. Vítejte v Unionce! Svatyně intelektuálů Co: Kavárna Union Zajímavost: Hašek zůstane […]
reklama
záhady a tajemství
Po stopách Stonehenge: Začne to jednoduchým valem…
Vítejte v anglickém Amesbury. Protéká tudy slavná řeka Avona a ke Stonehenge to máme jen 3 kilometry. Právě tady je roku 2003 objeven hrob významného muže, který umírá kolem roku 2300 př. n. l. Hned dostává přezdívku Král Stonehenge. Vyloďovaly se právě v Amesbury některé z monolitů na stavbu kamenného unikátu? Ne. Řeka Avona je […]
Starověké Mohendžodaro: Nejluxusnější město světa
Davy skandují, peří létá. Kohoutí zápasy mají rituální charakter. Právě odtud, ze starověké Kukkutarmy, v překladu Kohoutího města, se rozšíří domestifikovaná drůbež do světa. Ale pozor: Zde je posvátná a nejí se!   Ve 2. tisíciletí před Kristem tu může žít až 100 000 obyvatel, což z „Kohoutova“ dělá metropoli světového významu. A živo tu […]
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
V naší republice se nachází celá řada poutních míst, která měla být svědkem mnoha zázračných vyléčení. Jedno z nich najdeme rovněž v blízkosti Prahy, přibližně jeden kilometr od obce Strančice. Vnuknutí svaté Anny Roku 1820 měl prý jakýsi velice zbožný rolník, jenž byl postižen slepotou, vnuknutí od svaté Anny, aby šel do lesa Jedlovce, kde […]
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených […]
reklama
věda a technika
Co jste netušili o výtazích?
Kabinka visí na kovovém laně, připevněném na kladce. Můžete si nastoupit! A kdy pojedeme nahoru? Až někdo ručně navine lano na dřevěný buben! Tak nějak funguje první známý výtah na světě… Autorem pradědečka výtahů je řecký matematik Archimédes (asi 287-212 př. n. l.) a sestaví ho okolo roku 236 před Kristem. Podobné používají i Římané, […]
Víme, jak vznikl náš Měsíc?
Nové planety se rodí různými způsoby. Jedním z nich, kterým vznikla i naše sluneční soustava, je takzvaná akrece neboli „narůstání“. V tomto případě se oblak plynu s drobnou příměsí prachu díky vnějšímu impulzu, kterým může být například výbuch nedaleké hvězdy, začne hroutit do podoby disku. Jedná se v podstatě o gravitační proces. V centru disku […]
Rekordmani mezi rostlinami: Fascinující nej rostlinné říše
Znáte je? Nejmenší a největší rostliny světa, rostliny s nejdelšími listy, největšími květy či nejdelším jehličím, nebo třeba nejstarší rostlinu, jejíž věk je téměř pět tisíc let?  Představujeme vám rekordmany z říše rostlin, seznamte se. Obrovsky rozmanitý svět rostlin nás obklopuje v každém koutu světa. Rostliny nám i zvířatům poskytují potravu a kyslík, bez kterého […]
Tuberkulóza: Módní guru, zabiják i cestovka
„Má drahá, kořím se vaší alabastrové pleti i útlému pasu. Jste ztělesněním krásy,“ šeptá obdivně mladý muž. „Oh, děkuji,“ zašeptá dívka a vykašle do kapesníčku trochu krve. Má tak rozmanité symptomy, že až do 19. století nikdo netuší, že jde o jednu a tutéž nemoc. To mění svými objevy až francouzský lékař René Laënnec (1781–1826) […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Inkontinence je stále tabu
panidomu.cz
Inkontinence je stále tabu
Problém, který zná asi většina z nás. Musíme si „nutně odskočit“, ale není kam. A pro někoho pak už může být pozdě. Samovolným únikem moči čili inkontinencí trpí až půl milionů Čechů. Za lékařem se ale stydí jít, přitom se dá hendikep dobře ovlivnit cvičením i léky. Podle statistik až 65 procent postižených nikdy se
Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
enigmaplus.cz
Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
Na přelomu 19. a 20. století má v oblasti bažiny Manchac v americkém státě Louisiana žít tajemná žena jménem Julie Brown. Je to prý čarodějnice, která umírá za záhadných okolností v roce 1915. Od té d
Se sestrou jsme byly jako oheň a voda
skutecnepribehy.cz
Se sestrou jsme byly jako oheň a voda
Mladší sestra byla krásná a zábavná, na rozdíl ode mě. Měla desítky nápadníků, zatímco o mě nikdo nestál a zdálo se, že se nevdám. Vše nasvědčovalo tomu, že zůstanu na ocet. Pomalu jsem se smiřovala s nepopulárním údělem staré panny, která bydlí s rodiči ve velkém bytě, s otcem hraje po večerech karty a s matkou kouká na seriály. Byla jsem nenápadná šedivá
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994: Výroční skvost od Mühle Glashütte
iluxus.cz
S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994: Výroční skvost od Mühle Glashütte
Rodinná manufaktura Mühle Glashütte v roce 2024 slaví třicáté výročí výroby náramkových hodinek speciální edicí S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994. Tento model, symbol robustnosti a spolehlivosti, mimoc
Kde stál kamenný stolec Přemyslovců?
historyplus.cz
Kde stál kamenný stolec Přemyslovců?
Vzduchem létají mince. Lidé se po nich nadšeně vrhají. „Podívej, mám už plnou hrst,“ chlubí se jeden druhému. Jde o to na chvíli odvést pozornost davu, aby neušlapal přemyslovského knížete Břetislava I., mířícího k posvátnému kameni.   „Pojal Břetislava, synovce, a vedl jej na stolec knížecí,“ píše kronikář Kosmas (asi 1045‒1125) o nastolení Břetislava I. (1002/1005‒1055)
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
tisicereceptu.cz
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
Správně dochucená marináda dokáže obyčejné jídlo vyšvihnout do nebeských výšin. Přesvědčte se sami. Suroviny 8–10 kuřecích paliček sůl, pepř 1 lžíce hořčice 1 lžíce kečupu 1 lžička pálivé ml
Babské rady na bolest v krku
nejsemsama.cz
Babské rady na bolest v krku
Bolesti v krku jsou jedním z příznaků nachlazení, začínající chřipky či bakteriální nebo virové infekce. Pokud jsou teprve v počátku, můžete se těchto potíží zbavit i přírodní cestou. Bolest v krku je velmi nepříjemná. Hrdlo může být zarudlé, oteklé, může v něm být pocit škrábání a pálení doprovázeného chrapotem či potížemi při polykání. Jak si ulevit od bolestí a ztlumit zánět v hrdle?
Utajili Jeřábek a Třešňáková rozvod a dál hrají divadlo pro okolí?
nasehvezdy.cz
Utajili Jeřábek a Třešňáková rozvod a dál hrají divadlo pro okolí?
Už nějaký čas se proslýchá, že manželství herce Tomáše Jeřábka (49) z Jedné rodiny a herečky Halky Třešňákové (52) je v troskách. Teď se k nám však donesly zvěsti, že už by měli mít dokonce po rozvo
Zradil prokletý diamant Habsburky?
epochalnisvet.cz
Zradil prokletý diamant Habsburky?
O luxusní šperky z aukční síně Christie´s je jako každoročně obrovský zájem. Tentokrát však doslova enormní. V katalogu se totiž vyjímá skutečný skvost – pod položkou číslo 710 je v něm zapsán „bezejmenný žlutý diamant o váze 81,56 karátu, zasazený mezi 15 malými brilianty“. Jeho vyvolávací cena činí 350 000 švýcarských franků.   Původ tohoto slavného diamantu
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
epochanacestach.cz
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
Hned po korunovačních klenotech je relikviář svatého Maura považován za nejcennější movitou památku v České republice. A to se přitom zdálo, že tenhle románský skvost už je pro další generace nenávratně ztracen. Všechno začalo na počátku 13. století ve Francii. Biskup Gérard de Rumigny, působící v severofrancouzském městě Cambrai, byl neúnavný v hledání svatých relikvií. Nashromáždil jich hned
Mezihvězdný poutník není ztracen: Komunikace s Voyagerem 1 obnovena
21stoleti.cz
Mezihvězdný poutník není ztracen: Komunikace s Voyagerem 1 obnovena
Ve své době patřily k technologické špičce, máloco ale stárne rychleji než technologie. Sonda Voyager 1, která dala nahlédnout za oponu Jupiteru a Saturnu, dojala svět „Bleděmodrou tečkou“ a stala se