Skip to content

Malý Superman Lee Quigley: Životní role ho vžene do náruče smrti!

Komu se poštěstí, aby hned ve své první filmové roli vyfasoval za otce Marlona Branda (1924–2004)? Angličan Lee Quigley (1976–1991) takovou kliku má.

Natáčení ovšem prospí a probrečí. Je mu totiž teprve sedm měsíců, když s rodiči cestuje do studií v britském Sheppertonu, aby jako první herec s jiným než americkým občanstvím ztvárnil Supermana ve stejnojmenném snímku z roku 1978.

Quigleymu je sedm měsíců, když si střihne malého Supermana ve stejnojmenném filmu z roku 1978.

Herec jedné role

V jeho kojeneckém věku samozřejmě. Dospělou tvář mu následně vtiskne Christopher Reeve (1952–2004). Zatímco ve filmu ho starostliví rodiče pošlou ve vesmírné lodi pryč krátce před tím, než jeho domovská planeta exploduje, ti skuteční se v jeho dětství rozvedou a on skončí u dědy s babičkou.

I proto Quigley už další role nepřidá.

Tak, ty si ten Superman?

Jeho život posléze nabere dramatické obrátky. Ačkoliv budoucím superhrdinou je ve filmu jenom pár minut a ještě jako mimino, jeho minulost se ve škole rychle provalí a nastane peklo. To, co začne nevinným dobíráním, nakonec vyústí v regulérní šikanu.

Tatínkem mu není nikdo jiný, než sám „Kmotr“ Marlon Brando.

Sklouzne na šikmou plochu

Domů se Lee pravidelně vrací s tělem plným modřin. Každý si chce bouchnout do Supermana. Vyzkoušet jeho údajnou nezranitelnost. Pod pravidelným deštěm ran mladík postupně propadá zoufalství. Ještě chvíli se snaží balancovat, nakonec ale sklouzne na šikmou plochu.

Začne čichat rozpouštědla. Je mu 14 let, když v březnu 1991 nasaje dávku, kterou jeho tělo už nezvládne.

Role ikonického hrdiny mu nakonec víc uškodí, než pomůže.
Foto: revistaestilo.net, imdb.com, cineplex.com,
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články