Skip to content

Land Rover Defender: Poslední dinosaurus automobilismu!

Stojí tolik jako skutečné auto. Nabízí plně čalouněný interiér včetně sedaček. Poměrem hliníku, terénními pneumatikami a ruční brzdou připomíná realitu jednoho z posledních off-roadů a na autosalonu ve Frankfurtu byl vystaven po boku pravých mašin.

Má všechno, co by auto mělo mít, až na to, že je šlapací, bude se vyrábět ručně a prodávat za 10 000 liber (cca 370 000 Kč)!

Defender Pedal Car
Defender je krasavec z dob, kdy ještě byla jiná měřítka pro krásu.

Land Rover Defender zůstal posledním dinosaurem automobilismu. Zvenku vypadá jako archaická vykopávka z britských slatin s pověstí nejvšestrannějšího a nejdéle vyráběného teréňáku planety. Už dávno se z modelové řady Defender stal kult.

Už dávno se stal legendou, kterou prověřilo šest desítek let výroby. Teď zbývají poslední měsíce produkce a pak…

Defender Pedal Car
Konstrukce pohonu je navržena tak, aby se dalo šlapat dopředu i dozadu.

Konec ve stylu

…Pak po nepřetržitých 68 letech skončí jako ikona, protože výroba se už v Evropě nezaplatí a hlavně jsou tu legislativní mantinely EU. Nebyli by to ale Britové, aby se s Defenderem nerozloučili s grácií.

A zároveň, aby něco nevymysleli. Když už nesplňuje limity spalovací verze, určitě splňovat pravidla šlapací hračka. Hračka, která ale stojí jako opravdová Škoda Octavia.

Defender Pedal Car
V interiéru naleznete stylovou palubní desku.

„Huey“ z minulosti

Až v polovině roku 2016 ručně dokončí první modely, bude to autentická zmenšenina vůbec prvního vyrobeného předprodukčního Land Roveru známého jako ‚Huey‘. Pro výrobu konceptu v Land Roveru použili válcovaného hliníkového rámu, doplněného o číslo karoserie a speciální registrační značku.

Karoserii postříkali lakem Loire Blue. Jde o stejnou barvu, kterou byste našli v nabídce pro skutečný Defender. Malý řidič může šlapat dopředu i dozadu, používat funkční brzdy, klakson a zadní ložný prostor.

šlapadlo (4)
Tvůrci si dali záležet na detailech.
Foto: Land Rover
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Auto & Moto
Zobrazit více …