Skip to content
reklama

Lana Turner: Nechci gangstera za otce!

Rozzuřený milenec vybíhá po další z divokých hádek z ložnice slavné herečky. Výhrůžky, které právě vyslovil, už ale nikdy nesplní. Hned za dveřmi na něj čeká smrt.

Zní to neuvěřitelně jako z Hollywoodu, ale přesně tam se to opravdu stalo: 16letá Julia Turner (1921–1995) si v roce 1937 zaskočí do obchůdku na Sunset Boulevardu pro limonádu a všimne si jí filmový producent.

O pár let později, to už si říká uměleckým jménem Lana, je obdivovanou hvězdou. Točí další a další filmy a končí v náručích dalších a dalších obdivovatelů. „Chtěla jsem mít sedm dětí s jedním mužem, ale nějak se to zvrtlo,“ přizná po mnoha letech.

Nakonec to vydá na osm nepovedených manželství. Možná by jich bylo i devět, kdyby její milenec neskončil s nožem v břiše.

Násilník z Divokého západu

Lana žije bouřlivý život a muži se v jejím náručí střídají jako na běžícím pásu. Jedním ze zástupu manželů se v roce 1953 stává i Lex Barker (1919–1973), kterého u nás dobře známe jako představitele Old Shatterhanda. Už tehdy je to drsňák jaksepatří. O domácím násilí si šušká celý Hollywood, ale k rozchodu se Lana odhodlá až tehdy, kdy její dcera Cheryl obviní Barkera ze sexuálního obtěžování. Old Shatterhand mizí ze scény, ale Cheryl si zapamatujme.

Ještě přijde její čas.

S Johnnym Stompanatem si v roce 1958 vyrazila do Acapulca. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Ochránce přichází z podsvětí

Druhá polovina 50. let není pro Lanu Turner právě idylická. Zdá se, že její kariéra skomírá, a tak herečka hledá silného a mocného muže, po jehož boku by špatné časy přestála. Do oka jí padne známá postava losangeleského podsvětí Johnny Stompanato (1925–1958), chlapík obstarávající drsnou práci pro gangsterského bosse Mickeyho Cohena. Johnny ovšem své metody někdy až příliš přenáší i do manželství. Hádky a fyzické střety jsou stále častější. A Stompanato navíc nezřízeně žárlí.

blank
Lana Turner se brzy stala hollywoodskou hvězdou. FOTO: Paul Hesse / Creative Commons / volné dílo

Na Jamese Bonda si nepřijde

Za největšího soka Johnny považuje britského mladíka, po jehož boku Lana právě v Anglii natáčí další film. Mladý herec se jmenuje Sean Connery (*1930) a také jemu ještě pár let do jeho nejslavnější role agenta 007 zbývá.

Johnny Stompanato nemůže snést pomyšlení na to, co se možná po každodenním natáčení odehrává. A tak letí do Anglie. Bez okolků vtrhne přímo na plac. Kamery ještě běží, když se s pistolí v ruce na Conneryho vrhne.

Budoucí James Bond ovšem prokáže své kvality. Vykroutí gangsterovi zbraň z ruky, srazí ho k zemi a pak se postará o to, aby byl žárlivec z Británie vypovězen.

blank
V roce 1969 vytvořila hlavní postavu v thrilleru Big Cube. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Dcera s nožem brání matku

Lana se také vrací domů. Právě je nominována na Oscara a chystá se slavnostní ceremoniál. Nechce s sebou Johnnyho, ale svou dceru. V pátek 4. dubna 1958 přichází Stompanato do Lanina domu v Beverly Hills, aby si s ní oscarový zasedací pořádek vyříkal.

Cheryl ze svého pokoje poslouchá další hlučnou hádku. Zuřivý Stompanato vyhrožuje Laně, že jí pořeže tvář a navždy jí tak zničí kariéru. 14letá dívka má pocit, že musí matku bránit. Popadne v kuchyni nůž a běží k Lanině pokoji.

Co se pak přesně odehrálo, se asi nikdo nikdy nedozví. Podle Cheryl vyrazil vzteklý Stompanato ze dveří a vlastně si tak sám naběhl na nůž. Cheryl je obviněna z vraždy, ale její čin je nakonec soudem uznán za sebeobranu.

Všichni se jen ptají: Nebude se Stompanatův šéf Mickey Cohen mstít? Mafián však na pomstu nemá chuť. Stompanatovi zaplatí tu nejlacinější možnou rakev a pak ještě jeho milostné dopisy od Lany Turnerové prodá bulvárním novinám.

Foto: eBay / Creative Commons / volné dílo, Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo, Paul Hesse / Creative Commons / volné dílo
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Našel si Dyk opravdu mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Našel si Dyk opravdu mladší...

Vypadá to, že manželství...
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz

Dolomitské hřebeny na...

Opustíte-li ruch...
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz

#HeartWritten: Sv. Valentýn...

Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky,...
Okouzlující vila s vodopádem
rezidenceonline.cz

Okouzlující vila s vodopádem

Kvalitní a komplexní návrh interiéru není pouze o...
Invázia UFO na Kube:  Čo boli zač tajomné pozorovania?
enigmaplus.cz

Invázia UFO na Kube: Čo boli...

Všetky správy spojené s haváriou UFO...
Rozvod kvůli režisérově nevěře s kolegyní?
nasehvezdy.cz

Rozvod kvůli režisérově...

Už jedno manželství s...
Káva s mlékem? Dopřejte si ji bez výčitek!
21stoleti.cz

Káva s mlékem? Dopřejte si ji...

Podle vědců z Kodaňské univerzity může šálek...
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz

Slané rohlíčky

Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako...
Kdo dal na hrob ty červené růže?
skutecnepribehy.cz

Kdo dal na hrob ty červené...

Na manželův hrob někdo umístil kytici rudých růží....
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz

Straší na Velšské univerzitě...

Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské...
Nadechněte se zhluboka!
panidomu.cz

Nadechněte se zhluboka!

Dýchání je něco, co děláme automaticky a o čem příliš...
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz

Lidstvo vyráží hledat život:...

Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha