Skip to content
reklama
reklama

Lana Turner: Nechci gangstera za otce!

Rozzuřený milenec vybíhá po další z divokých hádek z ložnice slavné herečky. Výhrůžky, které právě vyslovil, už ale nikdy nesplní. Hned za dveřmi na něj čeká smrt.

Zní to neuvěřitelně jako z Hollywoodu, ale přesně tam se to opravdu stalo: 16letá Julia Turner (1921–1995) si v roce 1937 zaskočí do obchůdku na Sunset Boulevardu pro limonádu a všimne si jí filmový producent.

O pár let později, to už si říká uměleckým jménem Lana, je obdivovanou hvězdou. Točí další a další filmy a končí v náručích dalších a dalších obdivovatelů. „Chtěla jsem mít sedm dětí s jedním mužem, ale nějak se to zvrtlo,“ přizná po mnoha letech.

Nakonec to vydá na osm nepovedených manželství. Možná by jich bylo i devět, kdyby její milenec neskončil s nožem v břiše.

Násilník z Divokého západu

Lana žije bouřlivý život a muži se v jejím náručí střídají jako na běžícím pásu. Jedním ze zástupu manželů se v roce 1953 stává i Lex Barker (1919–1973), kterého u nás dobře známe jako představitele Old Shatterhanda. Už tehdy je to drsňák jaksepatří. O domácím násilí si šušká celý Hollywood, ale k rozchodu se Lana odhodlá až tehdy, kdy její dcera Cheryl obviní Barkera ze sexuálního obtěžování. Old Shatterhand mizí ze scény, ale Cheryl si zapamatujme.

Ještě přijde její čas.

blank
S Johnnym Stompanatem si v roce 1958 vyrazila do Acapulca. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Ochránce přichází z podsvětí

Druhá polovina 50. let není pro Lanu Turner právě idylická. Zdá se, že její kariéra skomírá, a tak herečka hledá silného a mocného muže, po jehož boku by špatné časy přestála. Do oka jí padne známá postava losangeleského podsvětí Johnny Stompanato (1925–1958), chlapík obstarávající drsnou práci pro gangsterského bosse Mickeyho Cohena. Johnny ovšem své metody někdy až příliš přenáší i do manželství. Hádky a fyzické střety jsou stále častější. A Stompanato navíc nezřízeně žárlí.

blank
Lana Turner se brzy stala hollywoodskou hvězdou. FOTO: Paul Hesse / Creative Commons / volné dílo

Na Jamese Bonda si nepřijde

Za největšího soka Johnny považuje britského mladíka, po jehož boku Lana právě v Anglii natáčí další film. Mladý herec se jmenuje Sean Connery (*1930) a také jemu ještě pár let do jeho nejslavnější role agenta 007 zbývá.

Johnny Stompanato nemůže snést pomyšlení na to, co se možná po každodenním natáčení odehrává. A tak letí do Anglie. Bez okolků vtrhne přímo na plac. Kamery ještě běží, když se s pistolí v ruce na Conneryho vrhne.

Budoucí James Bond ovšem prokáže své kvality. Vykroutí gangsterovi zbraň z ruky, srazí ho k zemi a pak se postará o to, aby byl žárlivec z Británie vypovězen.

blank
V roce 1969 vytvořila hlavní postavu v thrilleru Big Cube. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Dcera s nožem brání matku

Lana se také vrací domů. Právě je nominována na Oscara a chystá se slavnostní ceremoniál. Nechce s sebou Johnnyho, ale svou dceru. V pátek 4. dubna 1958 přichází Stompanato do Lanina domu v Beverly Hills, aby si s ní oscarový zasedací pořádek vyříkal.

Cheryl ze svého pokoje poslouchá další hlučnou hádku. Zuřivý Stompanato vyhrožuje Laně, že jí pořeže tvář a navždy jí tak zničí kariéru. 14letá dívka má pocit, že musí matku bránit. Popadne v kuchyni nůž a běží k Lanině pokoji.

Co se pak přesně odehrálo, se asi nikdo nikdy nedozví. Podle Cheryl vyrazil vzteklý Stompanato ze dveří a vlastně si tak sám naběhl na nůž. Cheryl je obviněna z vraždy, ale její čin je nakonec soudem uznán za sebeobranu.

Všichni se jen ptají: Nebude se Stompanatův šéf Mickey Cohen mstít? Mafián však na pomstu nemá chuť. Stompanatovi zaplatí tu nejlacinější možnou rakev a pak ještě jeho milostné dopisy od Lany Turnerové prodá bulvárním novinám.

Foto: eBay / Creative Commons / volné dílo, Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo, Paul Hesse / Creative Commons / volné dílo
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kdy mě začnou respektovat?
skutecnepribehy.cz

Kdy mě začnou respektovat?

Byla jsem vychovaná pod...
PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA
epochanacestach.cz

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA

Město Poděbrady a jeho...
Vymění ji tanečník brzy za mladší?
nasehvezdy.cz

Vymění ji tanečník brzy za...

Další měsíce...
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Zapečené filé se zeleninovou krustou
tisicereceptu.cz

Zapečené filé se...

Ingredience 2 ks velkých brambor 2 mrkve 8...
Nová teorie o Turínském plátně: Ježíšova tvář to prý není!
epochalnisvet.cz

Nová teorie o Turínském plátně:...

Není to pohřební rubáš z Jeruzaléma, ale ubrus z...
Co skrývají tajemné geoglyfy?
21stoleti.cz

Co skrývají tajemné geoglyfy?

Jejich původ je obestřen záhadou, stejně jako...
Legendární Ford Bronco v omezeném množství i v Evropě
iluxus.cz

Legendární Ford Bronco v...

Ford dnes oznámil, že na evropský trh uvede...
Podivné stopy u řeky Exe v Devonu v Anglii: Zanechal je zde ďábel?
enigmaplus.cz

Podivné stopy u řeky Exe v...

Něco zvláštního se stalo chladné noci 8....
Výtečný srnčí guláš
panidomu.cz

Výtečný srnčí guláš

Zimní jídlo podle našeho gusta vyzkoušejte!...
Manžel ji vyměnil za ragbistku!
nasehvezdy.cz

Manžel ji vyměnil za...

Krachem manželství...
Proč bylo v bájné Hyperborey tolik sebevražd?
enigmaplus.cz

Proč bylo v bájné Hyperborey...

Kdesi na severu, snad už u polárního...