Skip to content

Krokodýlí trus či výplach kolou: 5 bláznivých antikoncepčních metod

Lidé se snažili zjistit, jak zabránit nechtěnému početí dávno před tím, než jim na to dala odpověď moderní věda a vložili do toho vynalézavost, která mnohdy hraničila s úplným bláznovstvím.

Krokodýlí trus Kdy a kde?: Starověký Egypt, 1400 př. n. l. Vyhlášená milovnice, egyptská královna Kleopatra, používala zvláštní typ antikoncepce. Šlo o směs krokodýlího trusu smíchaného s medem a sodou. Směs vytvarovaná do kuličky se vkládala do vaginy. Podle moderních výzkumů to nemuselo být bez účinku. Trus je totiž kyselý a díky tomu mohl ničit spermie.
1. Krokodýlí trus – Starověký Egypt, 1400 př. n. l.: Vyhlášená milovnice, egyptská královna Kleopatra, používala zvláštní typ antikoncepce. Šlo o směs krokodýlího trusu smíchaného s medem a sodou. Směs vytvarovaná do kuličky se vkládala do vaginy. Podle moderních výzkumů to nemuselo být bez účinku. Trus je totiž kyselý a díky tomu mohl ničit spermie.
Lektvar se rtutí Kdy a kde?: Čína, 11. století V období středověku se za lék považovalo opravdu kde co. Například v Číně se zhruba před tisícem let ujala metoda s názvem Jízda na poníku z tekutého stříbra. Spočívala v tom, že se žena napila lektvaru smíchaného se rtutí. Ta je samozřejmě jedovatá a otrava může způsobit selhání jater, poškození mozku, kóma a také smrt.
2. Lektvar se rtutí – Čína, 11. století: V období středověku se za lék považovalo opravdu kde co. Například v Číně se zhruba před tisícem let ujala metoda s názvem Jízda na poníku z tekutého stříbra. Spočívala v tom, že se žena napila lektvaru smíchaného se rtutí. Ta je samozřejmě jedovatá a otrava může způsobit selhání jater, poškození mozku, kóma a také smrt.
Sušená bobří varlata Kdy a kde?: Kanada, 16. století V kanadských osadách se před staletími vžilo rčení, které by se dalo přeložit jako: Nechejte to na bobrovi. Tamější ženy totiž věřily, že početí se dá zabránit pomocí sušených bobřích varlat. Stačilo je po usušení rozdrtit a udělat z nich vývar. Později se z varlat vyráběla i tinktura pomocí alkoholu. Šlo samozřejmě jen o pověru.
3. Sušená bobří varlata -Kanada, 16. století: V kanadských osadách se před staletími u indiánů vžilo rčení, které by se dalo přeložit jako: Nechejte to na bobrovi. Tamější ženy totiž věřily, že početí se dá zabránit pomocí sušených bobřích varlat. Stačilo je po usušení rozdrtit a udělat z nich vývar. Později se z varlat vyráběla i tinktura pomocí alkoholu. Šlo samozřejmě jen o pověru.
4.Půlka citronu Kdy a kde?: Evropa, 17. století Jako antikoncepci používali lidé i půlku citrónu. Tato metoda má zřejmě kořeny daleko v minulosti, nejvíce ji ale proslavil slavný svůdník Casanova. Šťáva z tohoto ovoce totiž obsahuje kyselinu citronovou, která může fungovat jako spermicid. Metoda však měla i své nepříjemné účinky, kyselina totiž dokázala poškodit vnitřní tkáně.
4. Půlka citronu – Evropa, 17. století: Jako antikoncepci používali lidé i půlku citrónu. Tato metoda má zřejmě kořeny daleko v minulosti, nejvíce ji ale proslavil slavný svůdník Casanova. Šťáva z tohoto ovoce totiž obsahuje kyselinu citronovou, která může fungovat jako spermicid. Metoda však měla i své nepříjemné účinky, kyselina totiž dokázala poškodit vnitřní tkáně.
5.Výplach Coca-colou Kdy a kde?: USA, 50. - 60. léta V polovině minulého století věřily ženy v USA, že výplach vagíny kolou zajistí zničení spermií. Dokonce na konci 60. let existoval výzkum na Harvardu, který tvrdil, že dietní verze tohoto nápoje dokáže spermie usmrtit. Žádný další pokus, který by to potvrdil, však nepřišel a kolu brzy nahradila moderní a bezpečná antikoncepce.
5. Výplach Coca-colou – USA, 50. – 60. léta: V polovině minulého století věřily ženy v USA, že výplach vagíny kolou zajistí zničení spermií. Dokonce na konci 60. let existoval výzkum na Harvardu, který tvrdil, že dietní verze tohoto nápoje dokáže spermie usmrtit. Žádný další pokus, který by to potvrdil, však nepřišel a kolu brzy nahradila moderní a bezpečná antikoncepce.

 

Foto: shutterstock.com, wikipedia.org, bestwlp.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …