Skip to content

Krimi z USA: Krvavý den matek

Vypadá to, jako by se v malém obchodě s potravinami zastavil čas. Přítomní s nevěřící hrůzou v očích nepohnutě zírají na muže ve dveřích. Je zbrocený krví. Co se to stalo?

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

Na květen 2017 v městečku Estacada v americkém státě Oregon obyvatelé hodně dlouho nezapomenou. Přesně na Den matek totiž do nákupního centra Harvest Market Thriftway vejde 36letý Joshua Lee Webb. Během pár vteřin zuřivě nožem napadne zdejšího dlouholetého zaměstnance Michaela Wagnera, kterého nejméně sedmkrát bodne do břicha.

Krvavý den matek nekončí

Joshua Lee Webb

Muži se ho přesto za pomoci ostatních kolegů podaří zadržet až do příjezdu policie. Prodavač končí v nemocnici na oddělení intenzivní péče. Zatímco policie odváží Webba, znovu se na policii rozezní tísňová linka.

Ozývá se vyděšený ženský hlas: „Přijeďte okamžitě do Coltonu, stalo se něco strašného! Moji matku někdo brutálně zavraždil a zohavil!“ Webbova sestra přichází mamince do domu na Ellwood Road v Coltonu blahopřát ke Dni matek.

Najednou ztratí ženu i syna

Nákupní centrum Harvest Market Thriftway

Namísto láskyplných díků šokovaně naříká. Tělo 59leté Tiny Marie Webbové leží na podlaze, bez hlavy a v tratolišti krve. V té době již Webba převážejí do nemocnice na pozorování. Nekomunikuje, je v katatonickém stavu.

Po stabilizaci definitivně putuje do vazby. Na Webbova otce, Davida Webba, je toho příliš. V době vraždy není doma. Když se dozví strašnou zprávu, zhroutí se. „Moje žena byla skvělá, byli jsme spolu téměř 41 let,“ říká zoufale. V současné době policie stále pokračuje ve vyšetřování a Joshua Lee Webb čeká ve vazbě na soudní řízení.

Foto: Clackamas County Sheriffs Office, lapatria.pe, KGW8
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …