Skip to content

Krimi z Itálie: Kdo zaházel dívku hromadou kamení?

Toho kluka už dusí pěkně dlouho. Vyšetřovatelé to vědí. Je to však jediný podezřelý, kterého mají. Jen tak ho nepustí. „Nechceš vodu?“ ptá se ho detektiv. On jen zavrtí hlavou. Policista si založí ruce: „Jak myslíš. Však ono ti nakonec vyprahne.“

Kalendář ukazuje 3. září 2017. Vteřiny tiše odtikávají. Všude panuje klid, vždyť je 5 hodin ráno. A právě v tuhle chvíli sleduje bezpečnostní kamera teprve 16letou Noemi Duriniovou, jak sedí v autě se svým přítelem Luciem Marzonim (17) ve městě Specchia na jihu Itálie.

Tohle je zřejmě poslední okamžik, kdy ji někdo vidí živou. „Rozloučili jsme se a ona normálně odešla domů,“ bude tvrdit dívčin partner. Tam ale Noemi nikdy nedorazí.

Nemá příliš dobrou vizitku

Lucio Marzo a Noemi Durinio.

Rodiče zburcují policii až 6. září 2017. Vysvětlí to tím, že dívka často bez vysvětlení zmizela právě s o rok starším přítelem. Ten už je pro ně delší dobu trnem v oku. Vzhledem k jeho agresivní povaze a žárlivým scénám si nepřejí, aby se s ním stýkala.

To, že se léčil ze závislosti na lehkých drogách, mu vizitku příliš nevylepší. Noemi ale má svojí vlastní hlavu a přání svých nejbližších, aby se s mladíkem rozešla, si nebere příliš k srdci. Ani poté, co ho její matka nahlásí na policii kvůli násilnému chování.

Nasměruje je k ostatkům

Lucio Marzo.

„Je to blázen. Strašně žárlil, nesnesl, aby se stýkala s kýmkoli jiným,“ přisadí si také dívčin bratranec David. Problémový chlapec je pro muže zákona pochopitelně hlavním podezřelým z možného únosu. On se sice brání, že přítelkyni neublížil, nekonečný maraton výslechů ho ale nakonec zlomí.

„Je to pravda, zabil jsem ji,“ přizná se. Podle mladíkových instrukcí později italští karabiniéři najdou mrtvolu pohřbenou pod kameny na opuštěném místě poblíž města Lecce, vzdáleném asi 30 kilometrů.

Pomáhal mu skrýt tělo?

Tělo bylo zaházeno kamením.

„Přišla za mnou s nožem. Vyhrožovala, že zabije mou rodinu, pokud nebudeme spolu,“ tvrdí teenager, který podle vlastních slov proti dívce obrátil její vlastní čepel. Vyšetřovatele, kteří ho obviní z vraždy, tím příliš neobměkčí.

Jejich pozornosti navíc neunikne ani jeho otec (41). „Pomáhal skrýt tělo pod kameny a zbavit se důkazů,“ mají jasno. Vražednou zbraň se objevit nepodaří, útočník totiž není schopný říct, kde ji zahodil.

Podle pitvy Noemi skutečně inkasovala mimo dalších úderů také bodné rány.

Nejdřív ho musí pořádně vyšetřit

Pohřeb.

Z veřejného pobouření, které případ v jihoevropské zemi vyvolá, si obviněný zřejmě těžkou hlavu nedělá. Když ho karabiniéři odvádějí z policejní budovy po provedeném výslechu, dokonce se na rozčilené Italy usmívá a mává jim.

Doslova tím dráždí hada bosou nohou. Policisté v tu chvíli mají co dělat, aby ho uchránili před veřejným lynčováním. Trest, který zástupci justice vyměří, mu nejspíš pobavený výraz z tváře nadobro vymaže.

Jeho výše je však otázkou budoucnosti. Zatím podle rozhodnutí soudu absolvuje zevrubné psychiatrické vyšetření.

Foto: direttanews.it, facebook.com, lapresse.it
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články