Skip to content

Krimi z Anglie: Lidská hyena bere střechy nad hlavou

Píše se květen roku 2017 a soudní síň Nejvyššího soudu v Glasgow se pomalu zaplňuje. Dnes bude rozhodnuto ve věci, která nemá v dějinách britského trestního práva obdoby. Jen čtení důkazů trvá 320 dní.

Brit Edwin McLaren (52) žije se svou o rok mladší manželkou Lorraine McLarenovou na hodně vysoké noze. Mimo řady nemovitostí vlastní 4 automobily včetně luxusního Bentley, na dovolené létají do Dubaje a v penězích se přímo topí.

Muž zprostředkovává úvěry a prodej nemovitostí starých, nemocných a osamělých lidí, kteří se ocitli ve svízelné finanční situaci. Těm je ochoten podat pomocnou ruku a zbavit je starostí se střechou nad hlavou.

Jenže nezřídka jim vezme i tu.

Kupuji, prodávám, přepisuji

McLarenovi

Prostřednictvím inzerátů v tisku inzeruje McLaren řešení špatné finanční situace odkupem nemovitostí nebo úvěrem. Na oplátku za „nezištnou“ pomoc má být dům převeden do jeho vlastnictví. Slíbených částek se však jeho klienti nedočkají.

V roce 2012 se jedna z obětí obrátí na policii, protože vyplacená částka neodpovídá smlouvě.

Stovka policistů pátrá 4 roky

Dům na Juniper Avenue v Quarrier, kde policie zajistila písemné důkazy k procesu

Kriminalisté postupně rozkrývají masivní síť podvodů. Když vyšetřování skončí, je McLaren obviněn z 29 podvodů, spáchaných na starých a nemocných lidech, které obral o částku v přepočtu vyšší než 50 milionů korun.

V nejdelším trestním procesu britské historie, který trvá od května 2015 do září 2017, je nakonec podvodník odsouzen na 11 roků vězení a náhradě škody. Jeho manželka stráví za mřížemi 2,5 roku.

Foto: dailyrecord.co.uk, GLASGOW COURT AGENCY
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …