Skip to content

Konspirace Bilderberg: Kteří Češi nahlédli za oponu?

Každý rok se na jedno místo, zpravidla do luxusního evropského hotelu, sjíždí elita společnosti. Elita, která po čtyři dny debatuje a řeší problémy trápící lidstvo. Co je vlastně zač skupina Bilderberg?

V roce 1954 navrhuje polský politik Jozéf Retinger uspořádat konferenci o sílících protiamerických tendencích, na kterou budou pozváni zástupci USA a evropských zemí. Vybrané osobnosti se poprvé schází v hotelu Bilderberg v nizozemském městečku Oosterbeek.

Vzniká fenomén, který další desítky let nedá spát novinářům i konspirátorům.

Jozéf Retinger svolal první zasedání v odpověď na sílící protiamerické tendence.
Jozéf Retinger svolal první zasedání v době, kdy v Evropě sílily protiamerické tendence.

Konspirátoři jsou přesvědčeni, že se za zavřenými dveřmi každoročních schůzek rozhoduje o budoucnosti celého světa – vybírají se tam lidé pro konkrétní mocenské posty a rozhodují důležité otázky. Snahou má být prý vytvoření celosvětové vlády.

Členové Bilderbergu ovšem tvrdí, že je to nesmysl a že jen probírají politická, ekonomická nebo ekologická témata.

Hotel Bilderberg
Hotel Bilderberg.

Na zasedání Bilderbergu se dostali i čtyři Češi, exministr zahraničí Karel Schwarzenberg, diplomat Karel Kovanda, politik a spisovatel Michael Žantovský nebo politolog Jiří Pehe. Ten v jednom rozhovoru popřel, že by tam šlo o nějaké dosazování lidí do konkrétních postů.

Jiří Pehe
Jiří Pehe.

Podle něj vše funguje spíše tak, že pozvání do této společnosti vytváří podmínky, aby byl daný člověk brán vážně třeba v amerických politických kruzích. Jsou tedy konspirace o ovládání světa jen pohádkou?

Foto: vigilantcitizen.com, www.thenlpcompany.com, img.radio.cz, www.historia.uwazamrze.pl, Video: YouTube (The Alex Jones Channel)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články