Skip to content

Když se řekne: Dress code

Do schránky vám přistálo pozvání na úžasnou společenskou událost, ale když jste si ji pozorně pročetla, zjistila jste, že na vás záludně pomrkává spojení dvou tajemných slov – dress code. Sice si domyslíte, že jde o pravidla určující váš styl oblečení, otázkou však je, jakého. Zorientujte se s námi v cizích slovech a ukojte svůj pud módní sebezáchovy.

01
V případě Black tie se nenechte zmást samotným názvem. Černá barva není podmínkou a vy tak můžete sáhnout klidně po tajemně fialové či něžně růžové.

White tie nebo Black tie

Těmito slovy vám chce hostitel vzkázat, že se jedná o velmi váženou událost. Na mysli by vám proto, jako první, měla přijít honosná večerní róba dlouhá až na zem. Pokud vlastníte drahý a výrazný šperk, konečně přišel jeho čas a váš krk nebo zápěstí tak bude zářit jako třpytivá hvězda. Bát se nemusíte ani lehké okázalosti, díky čemuž můžete natáhnout bílé rukavičky. Zažijte sebe v roli Popelky, pozor jen, abyste neztratila střevíček :-).

02
Vsaďte na kousek s odhalenými rameny. Nic nepůsobí více romanticky.

Coctail

Už sám název je pro vás velkou nápovědou. Koktejlky, tedy šaty, které byly podle tohoto druhu večírku pojmenovány, jsou elegantní a jejich délka dosahuje těsně nad kolena. Obujte k nim lodičky na vysokém podpatku, do ruky vezměte zdobené psaníčko a jste připravena na jedinečnou noc.

3
Kalhoty nemusí být jen v černých tónech. Stejně dobře zapůsobí i bílá či lososová.

Casual

Bývá nejčastěji vyžadovaným stylem oblékání a v zásadě vyjadřuje pohodlný styl. Sportovní elegance však neznamená, že můžete vyrazit v džínách a tričku, ve kterých jste odpoledne odešla z kanceláře. Povinnou výbavou jsou elegantní kalhoty, které oživíte sexy topem nebo nápaditou halenkou. Aby se neřeklo, vklouzněte do ležérního sáčka jednoduchého střihu a máte hotovo.

4
Nesmrtelnou černobílou klasikou nikdy nic nezkazíte.

Formal nebo Semi – formal

Jestliže trpíte ve sešněrovaných korzetech, můžete si oddechnout. Nikoho neurazíte, když si na akci obléknete kalhotový kostýmek, nebo sladíte pouzdrovou sukni se saténovým topem. Dejte také prostor doplňkům, které v zásadě jednoduchý outfit dovedou k dokonalosti.

Foto: imgkid.com, 58eveningdress.com, ponsuke.xrea.jp, ucmhostess.wordpress.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …