Skip to content

Kdo získal cenu za nejhloupější smrt?

Darwinova cena je „ironické ocenění pro lidi, kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem“.

A jaká jsou pravidla?

Abyste mohli být nominováni, musíte splnit pět požadavků.

1) Neschopnost produkce – nominovaný na Darwinovu cenu se musí zabít nebo sterilizovat.

2) Skutečně výjimečné a neuvěřitelné selhání soudnosti – kandidátova hloupost musí být jedinečná, některé „normální“ hlouposti jsou striktně z nominací vyloučeny, s močením na napájecí kolejnici nebo s ruskou ruletou tedy nepochodíte.

3) Kandidát se musí odstranit sám – respektive svou vlastní hloupostí.

4) Kandidát musí být schopen jasného úsudku – cenu nemohou dostat mentálně retardovaní, duševně nemocní a děti do šestnácti let.

5) Pravdivost – událost musí být ověřená, ale existuje kategorie „městské legendy“, tam spadají události, které nejsou potvrzeny důvěryhodným zdrojem, ale jsou natolik zajímavé, že si zaslouží vlastní sekci.

Kdo vydrží delší dobu neuhnout?

Jeden z příběhů se stal v Americe. Dva kamarádi se vsadili o to, kdo vydrží delší dobu stát na železniční trati. Ten, kdo vydrží stát v kolejišti déle, vyhrává. Vítězem se stal Patrik, stál do poslední chvíle, doslova.

Jak dopadla tato sázka je asi každému jasné.

Alkoholik

Michael byl velký milovník alkoholu a pít ústy mu přišlo už jako nudný stereotyp. Tak proč si život neokořenit tím, že svůj milovaný líh „vypije“ zadním otvorem. Jenže Michael u toho usnul, zatímco jeho tělo dál „pilo“. Jeho smrt hodnotí odborníci i laici jako jednu z nejhloupějších.

Když vás nikdo nechce hodit domů

Tři kamarádi vracející se z koncertu domů dostali bláznivý nápad. Byli naštvaní, že nemají odvoz domů a na jejich stopování nikdo nereaguje. Tak si jednoduše dva z nich lehli doprostřed silnice s tím, že je přijíždějící řidič uvidí a chtě nechtě zastaví. Jenže neviděl.

Nepodařené zmrtvýchvstání

Léčitel a duchovní vůdce z Pákistánu měl zřejmě velké charisma, když dokázal přemluvit čtyřicetiletého dělníka k tomu, aby ho zabil a potom zpět přivedl k životu. Dělník se dobrovolně lehl na stůl, čemuž přihlížel dav lidí, duchovní vůdce vzal dýku do ruky a prořízl svému dobrovolníkovi hrdlo. No, ačkoliv léčitel mumlal dokola kouzelná slovíčka, nějak se nezadařilo. Léčitel teď sedí ve vězení a dělník, ačkoliv se přímo sám nezabil, byl nominován na Darwinovu cenu 2014.

Foto: horriblehistoriestv.wordpress.com, busy.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …