Přelom 18. a 19. století. Moře a oceány brázdí obrovské koráby světových velmocí. Ale nejen jejich. Především pro obchodní lodě jsou postrachem všemožné pirátské lodě, které už po desetiletí řádí hlavně v Karibiku.
Mezi nejobávanější piráty té doby patří i Francouz Jean Lafitte (1776–1823?). Muž, jehož původ, život i smrt je zahalena aurou nejasností a záhad.
Co víme s jistotou je to, že v roce 1805 vlastní kovárnu v New Orleans. Podle všeho jde ale pouze o zástěrku, protože prostory ve skutečnosti využívá jako sklad s pašovaným zbožím a s otroky.
Později se z něj stává obávaný pirát, kterého do svých služeb láká především britské královské námořnictvo. Jenže Laffite má zločin v krvi.
Brity zrazuje a následně pokračuje v pirátství až do své smrti patrně v roce 1823. Jenže s jeho smrtí jeho legenda dál roste. Přispívají k tomu i zvěsti, že po sobě zanechal poklad obrovské hodnoty. Kde se má pirátovo bohatství podle dnešních badatelů nacházet?
Na ostrově?
Pozornost lovců pokladů se obrací především ke Galvestonu – ostrovu rozkládajícímu se u pobřeží amerického státu Texas. Právě na tato místa totiž Laffite postupně přesouvá většinu svých operací. A právě zde má údajně shromažďovat naloupené zlato a stříbro.
Po jeho smrti se do oblasti vydává mnoho dobrodruhů a později i lovců pokladů s vidinou rychlého zbohatnutí. Prozatím však bez úspěchu. A zatímco někteří věří, že je všechno jen výmysl, jiní pátrají po zlatu i dnes.
Viděl to otrok?
Klíč k nalezení pirátského bohatství by prý mohl být zápisech a svědectvích z té doby. „Podle tehdejšího otroka pohřbil Lafitte několik truhel podél řek Mermentau a Calcasieu.
Několik příběhů hovoří také o pokladu zakopaném na řece Sabine, poblíž háje gumovníků,“ uvádí autoři webu raregoldnuggets, který se zaměřuje na hledání pokladů. Čeká tedy někdy na texaském pobřeží obrovské bohatství? Nebo Laffitův poklad někdo dávno našel a v tichosti vyzvedl?