Skip to content

Kauza Zodiac: Byla identita šíleného vraha konečně odhalena?

Bestiální vrah Zodiac, který řádil na konci 60. Let v severní Kalifornii, nikdy nebyl dopaden. Nyní ale šéf úklidové firmy Gary L. Stewart z americké Louisiany tvrdí, že se mu podařil šokující objev. Po desetiletém pátrání údajně odhalil, že hledaným zabijákem je jeho biologický otec!

V 60. letech budí činy sériového vraha Zodiaca nepředstavitelnou hrůzu. Zabíjí především mladé milence, vysmívá se policii, posílá do novin šifrované vzkazy a nikdo ho není schopen polapit.

V květnu roku 2014 prohlásí zhruba padesátiletý šéf úklidové firmy Gary L. Stewart z Louisiany, který byl už jako novorozeně adoptován, že po desetiletém pátrání po svém skutečném otci odhalil neuvěřitelnou pravdu: Právě on byl Zodiac!

FOTO 3
Bestiální vrah zasílal do novin šifrované vzkazy. Podaří se ho někdy polapit?

Neuvěřitelný objev

„Nikdy jsem neměl v úmyslu odhalit, že můj otec byl sériový vrah. Ale když jsem to zjistil, nemohl jsem mlčet. Hledal jsem svého biologického otce a našel Zodiaca.“

Takto ohlašuje v květnu roku 2014 neuvěřitelný zvrat v celém případu šéf úklidové firmy Gary L. Stewart z Louisiany. Ten byl jako novorozeně adoptován a nikdy neměl možnost poznat své pravé rodiče.

Před deseti lety ho kontaktovala jeho biologická matka Judith Gilford a to v něm probudilo touhu poznat svého opravdového otce. Začal se hrabat v archivech a cestovat do různých koutů USA. Nakonec došel k nečekanému závěru:

„Právě jsem se díval na dokument o Zodiacovi, když ukázali jeho policií vytvořenou podobiznu z roku 1969. Zastavilo se mi srdce. V tu chvíli vešel do pokoje můj malý syn, podíval se na obrazovku a řekl: „Tati, to jsi ty.“ Na to jsem odpověděl: „To nejsem já. To je můj otec!““

zodiac01
Koukáme se skutečně do tváře slavného vraha? Bohužel už je dávno mrtvý.

Pachatel odhalen?

Zodiac by tedy podle nových objevů měl být několikrát trestaný Earl Van Best ze San Francisca. Podle fotografií skutečně vypadá, jako by vypadl z policejní podobizny hledaného pachatele.

Best se údajně už od mládí vyžívá v týrání zvířat, což prý prokazuje jeho psychopatickou povahu. V dospělosti se kvůli drobným trestným činům a falšování šeků dostane do křížku se zákonem.

Vězení opustí v roce 1965 a o tři roky později začíná šílené Zodiacovo běsnění. Jeho motivem má být nenávist k ženám. Některé ze Zodiacových obětí se přitom podobají jeho ex-manželce Judith. Bestův rukopis navíc údajně zcela přesně odpovídá tomu z vrahových dopisů.

Jeho otec už se ale nemá možnost k obvinění vyjádřit, protože zemřel v roce 1984. Skutečně byl právě on Zodiakem, nebo bylo všechno ještě jinak?

Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …