Skip to content
reklama

Její řádění se stalo legendou: Veselá Jane byla posedlá smrtí!

Po smrti manželky odloží těžký alkoholik a výstřední násilník přezdívaný Trhlý Kelley, své dvě dcery do sirotčince v Bostonu a o pár let později si v záchvatu šílenství sešije víčka. Jeho dcera jde ve svém šílenství ještě dál.

Mnohem dál.

Jako osmileté se jí ujme Ann Toppanová. V novém domově však dívka trpí. Ponižovaná a ve stínu privilegované nevlastní sestry Elizabeth, je spíše služka než dcera. Poslední ranou její křehké duševní rovnováhy je zrada ve chvíli, kdy je v devatenácti letech zasnoubená a konečně šťastná.

Muž, který jí dveselaroval zásnubní prsten, se totiž nakonec ožení s jinou.

oldtimeynurse-e1414176310159
Mladá Jane se rozhodla stát ošetřovatelkou. Kde jinde by měla tak blízko ke smrti, která ji tak fascinuje.

Fascinuje ji smrt, pitvy miluje

Rozhodne se stát ošetřovatelkou. Už během kursu je fascinována smrtí a pitvy jí přivádějí k vytržení. Nemocnice se o bezpečnost příliš nestarají, a tak může brzy začít sama experimentovat. Falšuje zdravotní karty a upravuje dávky léků, aby viděla, co to s pacienty udělá a co vydrží.

Často je na pokraji smrti zachraňuje a přivádí zpět k životu, aby je pak mohla znovu zabít. Smrt ji navíc sexuálně vzrušuje. Často uléhá do postele k umírajícím, mužům i ženám, a rozechvělá blízkostí smrti, líbá je a bezmocné, potácející se na pokraji smrti, je sexuálně zneužívá.

„Když jsem se pak probrala z bezvědomí, myslela jsem si, že to byl jen blouznivý sen,“ prozradila po letech Amélia Phinneyová, jedna z mála pacientek, která její pozornost přežila.

1
Pod důstojnou pohlednou tváří se ukrávý zvrhlýdémon posedlý sexem a smrtí.

Otcovo šílenství ji postupně pohlcuje

Vraždí pomocí morfia, atropinu a strychninu, aniž by ji kdokoli podezříval. Vždyť je známá jako „Veselá Jane“, obětavá ošetřovatelka, která má pro každého pacienta úsměv a vlídné slovo. Pracuje v několika nemocnicích i jako soukromá ošetřovatelka a zpočátku jsou její služby ceněné.

Probouzí se v ní však prokletí Trhlého Kelleyho. Propadá alkoholu, mění se v nevrlou semetriku, lže a začíná budit obavy. Je kolem ní příliš mnoho mrtvých přátel, pacientů i příbuzných. Otráví nevlastní sestru Elizabeth i kamarádku Myru Connersovou, jejíž práci chce získat.

V roce 1901 však udělá chybu, když se má postarat o Marii Aldenovou.

2
Její řádění se stane legendou.

Vražda, která nezůstane nepovšimnuta

Sedm dnů si se svou obětí hraje. Střídavě ji tráví a přivádí k vědomí, jen aby ji hned uvrhla zpět do komatu. Pak Marie konečně zemře a Jane během několika následujících týdnů postupně otráví celou rodinu, včetně dvou vdaných dcer, Genevieve Gordonové a Mimmie Gibbsové. Když není koho trávit, vrátí se domů, aby se pokusila svést svého ovdovělého švagra Oramela, a zabije jeho matku, která jí stojí v cestě. To už se však objeví na scéně Mimmiin tchán. Obrátí se s prosbou o pomoc na Leonarda Wooda, vedoucího toxikologa v Massachusetts.

Když se po exhumaci Davisových potvrdí podezření, že byli otráveni, je Jane 26. října 1901 zatčena. Soud netrvá dlouho. Lékaři ji prohlásí za duševně chorou a místo šibenice skončí v Tauntonském ústavu pro duševně choré.

Tady zemře v roce 1938 ve věku 84 let.

5
U soudu ji prohlásí za duševně chorou.
Foto: unknownmisandry.blogspot.cz, wikipedia.org, horrornews.net
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články