Skip to content

Jeffrey Dahmer: Proč se z něj stal sériový vrah?

Když mu bylo osm, v lese ho zneužil neznámý muž. Od té doby to jde s Jeffreym z kopce. Domů tahá mrtvé psy. Časem ho zaujmou i lidé…

Homosexuální kanibal a nekrofil Jeffrey Dahmer (1960–1994) přijde na svět do neustále se stěhující rodiny. To jeho zakřiknuté povaze neprospívá – nemá žádné kamarády. Zprvu se zdá, že z chlapce vyroste chemik.

Tatínka zásobuje rozličnými dotazy – třeba na účinky bělidla na kosti. Své znalosti ale začne na sklonku puberty využívat úplně jinak. 19letý Steven Hicks míří na rockový koncert. Narazí na spolužáka Dahmera.

Dají si pár plechovek piva. Když chce ale Hicks jít, Dahmer protestuje. Nakonec opilého hocha dvakrát udeří do hlavy činkou. Pak ho uškrtí a zneužije. Právě se zrodila bestie, z jejíhož počínání bude zle i otrlým policistům.

Dahmer Stevea odtáhne do kůlny, kde tělo rozčtvrtí, dá do pytlů a zakope v zahradě. Nikdo nic netuší. Dahmer začíná mít vážný problém a alkoholem, a tak ho vyhodí z vysoké školy. Narukuje do armády a doplní si medicínské vzdělání.

I to bude používat při svém řádění… Až do srpna 1986 je klid. Dosud to bylo jen několik potyček s policisty kvůli opilství, ale nic velkého. V srpnu 1986 se v něm zase probudí démon. Dahmera policie zadrží za onanování před dvěma chlapci.

Dostane podmíněný trest na jeden rok. Dahmer později loví oběti v gay baru. Chvilku spolu popíjejí a pak jej Dahmer přesvědčí, aby odešli na pokoj hotelu Ambassador. 24letý Steven Tuomi se již živý nevrátí.

Tělo propašuje v kufru a později hodí rozřezané na kusy do odpadků.

1
Lidská těla jsou pro něj vzrušující hračka.

V následujících čtyřech letech zavraždí a sexuálně zneužije 15 mládenců. Postupem doby si nechává trofeje – části těl. A hlavně – na svých obětech si začne pochutnávat! 22. července 1991 vbíhá nahý 32letý černoch Tracy Edwards přímo pod kola policejního vozu.

„Ten magor mě chtěl zabít!“ vykřikuje Edwards a sápe se policistům do auta. Policisté Robert Rauth a Rolf Mueller ho naloží a jedou ihned k Dahmerovi. Rázně zaklepou na dveře bytu číslo 213. V pootevřených dveřích se objeví bledá tvář Jeffreyho Dahmera.

Usměje se na policisty a otevře dveře dokořán. Brzy leží spoutaný na zemi. Důkazů je v jeho bytě až moc…

JeffreyDahmer-StonePhillips
Dahmer pár měsíců před tím, než ho zabije spoluvězeň.

Soud s Jeffreym Dahmerem začne 30. ledna 1992. Dahmer se to snaží uhrát na duševní nemoc, ale nemá šanci. Po dvou týdnech je uznán vinným z 15 vražd a odsouzen na 957 let ve vězení. Před trestem smrti jej zachrání skutečnost, že stát Wisconsin trest smrti zrušil.

Ve vězení je několikrát napaden spoluvězni. 28. listopadu 1994 jej Christopher Scarver (*1969) pořádně seřeže železnou tyčí a nakonec probodne násadou od koštěte při úklidu toalet. Prý chtěl pomstít všechny Dahmerovy oběti.

Foto: Milwaukee Police Department, shutterstock.com, Dateline NBC
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články