Skip to content
reklama

James Cameron: Čtvrté manželství mu zničil Titanic!

Na natáčení hvězdného filmu Titanic režisér James Cameron vydělá zhruba 100 milionů dolarů. Na polovinu této závratné částky zase ale může brzy vinou natáčení a své sukničkářské povahy zapomenout. Neodolá totiž pokušení dostat se do kalhotek herečky Suzi Amis, která hraje roli vnučky hlavní hrdinky Rose.

A to nehodlá tolerovat jeho čtvrtá žena Linda Hamilton (*1956), se kterou je teprve dva roky. Rozvodové soudy jí přiřknou padesát milionů dolarů. Suzi (*1962) se stane Cameronovou pátou a zatím poslední ženou.

James Cameron (*1954) se narodí v Ontariu a na základní škole ho nejvíc baví sloh. Rád sestrojuje nejrůznější stroje, kreslí komiksy a vymýšlí příběhy. Dostane se i na vysokou školu, ale nevydrží studovat, baví ho psát filmové scénáře.

Rodina mu však domlouvá, že nemá žádnou šanci na úspěch a promarněné studium fyziky a angličtiny mu neustále vyčítají. Snad z protestu si tedy mladý James vybere povolání řidiče kamionu, na hony vzdálené představám rodičů i jeho první mladé ženy Sharon Williams (*1951), která pracuje v bistru a stane se předlohou pro roli Sarah Connor v Terminátorovi (1984).

Píše do šuplíku

Už tehdy nestálý život těchto řidičů a jejich časté milostné románky předznamenávají další životní styl později slavného režiséra. Volné dny využívá k laškování s děvčaty a psaní filmových scénářů, které zatím zakládá jenom do šuplíku, a sní o velké hollywoodské kariéře.

Později se k filmu přece jen přiblíží, pracuje s rekvizitami a filmovými efekty pro sci-fi filmy. Přes tuto práci se později opravdu dostane až k vysněné režii. Jeho první natáčení dopadají spíše katastroficky, šílené nápady se nelíbí jeho chlebodárcům, podle kterých by se měl jako začátečník více držet při zemi.

Cameronova čtvrtá žena, herečka Linda Hamilton FOTO: Nightsream / Creative Commons / CC BY 3.0

Exmanželský souboj o Oscary

Podobně neslavně skončí i první manželství. Pár spolu byl spojen svazkem manželským mezi lety 1978 a 1984. Prvním větším úspěchem je již zmíněný film Terminátor. Druhou známost, která vyvrcholí svatebními zvony, má s filmovou producentkou Gale Anne Hurd (*1955), s níž se sblíží při natáčení filmu Vetřelec (1986).

Cameron si s Gale Anne rozumí lépe než s předchozí manželkou, protože mají společné nadšení pro svět filmu.

Vezme si filmového šílence

Jenže už při natáčení filmu Propast (1989) Gale Anne zjistí, koho si vlastně vzala. Workoholika, perfekcionistu, náročného na sebe, na herce i na své partnerky, režiséra se šílenými nápady a slabostí pro krásné herečky (a herečky mají na oplátku slabost pro tohoto skoro 190 cm vysokého charismatického muže).

Šušká se, že už tehdy tento milovník žen není zrovna nejvěrnější. Navíc má ve zvyku doma i na place křičet a po hercích požadovat takřka nemožné výkony, extrémní přesčasy a podobně. Dokonce se traduje historka, že kvůli příšerným podmínkám při natáčení se málem stane obětí vraždy otrávením, kterou má spáchat jeden ze členů filmového týmu.

blank
Režisér se svou druhou ženou Gale Hurd FOTO: Towpilot / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Při natáčení se málem utopí

Jeho manželku také jistě vyděsí nebezpečná příhoda z natáčení. Její manžel se kvůli zanedbání ze strany asistenta režie, který měl režiséra při potápění vždy upozorňovat na nízkou hladinu kyslíku, málem při jedné z potápěčských scén utopí.

Po natáčení filmu se dvojice rozvede, manželka vypětí spojené s Cameronovou prací nevydrží. Manželství trvá čtyři roky, od roku 1985 do roku 1989. James neotálí a hned další film, kterým je Bod zlomu (2015), využije jako další příležitost pro nalezení manželky.

Opět neuplyne od rozvodu ani rok a žení se znovu. A to s režisérkou tohoto filmu Kathryn Bigelow (*1951). S ní se později v roce 2010 utká jako s hlavní rivalkou o Oscary, on s filmem Avatar (u kterého se, mimochodem, dočkáme několika dalších dílů, na tom prvním v pořadí se již pracuje) a ona se snímkem Smrt čeká všude (2008).

Exmanželka nakonec Camerona porazí, její film získá sošek šest, celý dvojnásobek než Avatar, přičemž oba filmy mají devět nominací.

Jeden film, jedno manželství

Do dalšího filmu Terminátor 2: Soudný den (1991) obsadí mimo jiné Lindu Hamiltonovou (*1956), která se mu moc líbí. Zdá se, že manželství vnímá zkrátka jako spotřební zboží a nový film jako perfektní příležitost k nové krásné ženě.

Hlavní pro něj není rodina (ostatně v té době ještě nemá děti, s prvními třemi ženami nepřišly), ale jeho tučné honoráře a stoupající sláva. Začne si s krásnou herečkou, kterou po rozvodu pojme za svou další ženu.

I Linda je ovšem předurčena k tomu ztratit své pozice při natáčení dalšího díla, tentokrát hvězdného Titaniku (1997), jenž mimochodem pro Camerona znamená prvního Oscara pro něj osobně za režii.

Velmi drahý rozvod

Tato herečka ovšem asi nelituje, dvouletá manželská epizoda s Cameronem, ve které přelétavé hvězdě porodí dceru, jí zajistí 50 milionů dolarů, polovinu Cameronova výdělku z jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob.

Cameron na jeho natáčení, jež se velmi protahuje, pracuje až 18 hodin denně a musí se dopovat adrenalinovými injekcemi, aby neskutečný zápřah vůbec vydržel. Na úspěch filmu, který stojí více než 200 milionů dolarů, vsadí naprosto všechno, dokonce se šušká, že je odhodlaný spáchat sebevraždu, kdyby dílo nemělo úspěch.

Aférka se provalí

Všechny tyto starosti mu však ani v nejmenším nebrání ve vzácných chvílích volna laškovat se Suzy Amis (*1962), která ve filmu hraje malou roli vnučky zestárlé hlavní hrdinky Rose. Riskuje přitom vztah s Lindou, který posvětil snubním prstýnkem teprve před uvedením Titaniku do kin.

Přitom se zdá, že s Lindou je konečně šťastný, chce ji a svoji dceru Josephine (*1993) vzít na výlet kolem světa jako odměnu za jejich trpělivost při natáčení. Jenže „praskne“ nevěra se Suzy a Linda režiséra opustí.

blank
Milovníka potápění v sobě Cameron svými díly nezapře. FOTO: Ronjones / Creative Commons / volné dílo

Potápeč a vegan

Za kým jiným by měl zhrzený Casanova jít než za Suzy. Ta si ho „kupodivu“ i s jeho úspěchy a miliony ráda vezme a porodí mu tři děti. Dohromady má tedy čtyři, tři dcery a jediného syna. Zdá se však, že si proutník Cameron začne konečně vážit rodinného krbu, nebo možná už ho opakování manželského slibu a hlučných veselic unavuje.

Ať tak či tak, se Suzy Amis je ženatý dodnes. Pustí se spolu dokonce i do podnikání. Se svojí rodinou jsou mimo jiné i zapřisáhlými vegany a bojovníky proti klimatickým změnám.

Milovník extrémních sportů

Cameron je rovněž známý svou zálibou v adrenalinových sportech, mimo jiné se potopí do nejhlubšího místa Mariánského příkopu a natočí tam dokumentární film. Jeho touha, že tam spatří dosud neobjevená stvoření, se ovšem nevyplní.

Svou lásku k potápění mimo jiné zúročí právě při natáčení hvězdného Titaniku, jehož součástí, jak známo, jsou záběry skutečného vraku lodi, které pod vodou pomáhá pořídit Cameron osobně. Říká se ostatně, že právě možnost tohoto ponoru byla pro vášnivého potápěče hlavní motivací kasovní trhák a druhý nejvýdělečnější film v historii (po snímku stejného režiséra Avatar) natočit.

Foto: Gage Skidmore / Creative Commons / CC BY-SA 3.0, Nightsream / Creative Commons / CC BY 3.0, Ronjones / Creative Commons / volné dílo, Towpilot / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Za tajemstvím Pražského hradu: Chrání ho energie vrcholku Žiži?
enigmaplus.cz

Za tajemstvím Pražského hradu:...

Je to nejvýznamnější český hrad a jedno z nejstarších...
Když jíte „tak trochu jinak“
panidomu.cz

Když jíte „tak trochu jinak“

Přemýšleli jste někdy, jak se liší veganské,...
Jdou si Lašková s Perkausovou stále drsně po krku?
nasehvezdy.cz

Jdou si Lašková s Perkausovou...

Od momentu, kdy GABRIELA...
Úmrtí Anežky Hrůzové z Polné: Šlo o rituální vraždu?
epochalnisvet.cz

Úmrtí Anežky Hrůzové z Polné:...

Případ, který je přes 120 let starý, ale stále se...
Záhady ukrajinské Oděsy: Ztracení námořníci, místní lupiči i popravení nacisté
enigmaplus.cz

Záhady ukrajinské Oděsy: Ztracení...

Milovníci záhad ve městě Oděsa často míří...
Lambora-Rychlíková: Proč lásku stále zatloukají?
nasehvezdy.cz

Lambora-Rychlíková: Proč...

Je to s nimi jako na...
Alcron Restaurant nově nabízí Business Lunch
iluxus.cz

Alcron Restaurant nově...

Alcron Restaurant je novou hvězdou pražské...
Některá rodinná tajemství by se neměla prozradit
skutecnepribehy.cz

Některá rodinná tajemství by...

Ani ve snu by mě nenapadlo, že by můj táta...
Městská romantika pro dva
rezidenceonline.cz

Městská romantika pro dva

Citlivá a architektonicky dotažená do detailu je...
Turistou v universu: Nový byznys právě startuje…
21stoleti.cz

Turistou v universu: Nový...

Psal se 11. červenec 2021, když se...
VESELOKOPECKÝ VODNÍ MLÝN OPĚT V PROVOZU.
epochanacestach.cz

VESELOKOPECKÝ VODNÍ MLÝN...

Po celý víkend 10. a 11. června mohou návštěvníci...
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz

Kapr pečený v alobalu

Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha