Skip to content

Jak přiblížit vědu dětem? Zkuste navštívit iQLANDII nebo iQPARK!

Tento článek je reklamním sdělením

Čtyři patra plná chytré zábavy, to je liberecké vědecko- zábavní centrum iQLANDIA. V deseti interaktivních expozicích se vydáte z nitra planety až do vzdálených galaxií. Potkáte mluvícího robota nebo si vyzkoušíte na čtyři stovky interaktivních exponátů, které zábavně, a přitom poutavě představují svět vědy. Nic není za vitrínami, návštěvníci si vše mohou vyzkoušet.

Najdete zde například humanoidního robota Thespiana, simulátor vichřice, ohnivé tornádo, simulátor kosmického výcviku nebo Mars Rover. iQLANDIA nabízí v rámci vstupného do expozic kromě badatelských aktivit v expozicích a workshopů v laboratoři i velmi populární science show, kdy lektor za pomoci dobrovolníků z řad publika předvádí pokusy z fyziky a chemie. Součástí centra je i Planetárium Ultra HD, kde se promítají filmy i živé pořady s přírodovědnou tematikou. iQLANDIA je určena pro všechny od 8 let, návštěvu Planetária doporučujeme předem zarezervovat.

Návštěvu Planetária doporučujeme předem zarezervovat.

iQPARK – PRVNÍ SCIENCE CENTRUM V ČR

Nedaleko budovy iQLANDIE naleznou milovníci vědy ještě iQPARK, vůbec první science centrum v ČR. iQPARK zpřístupňuje vědu a techniku i těm nejmenším, a to prostřednictvím více než 300 interaktivních exponátů. Díky nim se děti hravou formou seznámí se světem kolem nás – s fyzikálními a chemickými jevy i s dalšími vědními obory.

iQPARK je určen pro děti od 3 let, jejich rodiče a prarodiče.

Jak se stát hasičem nebo kytaristou

Velmi populární je zde expozice Svět kolem nás, kdy se děti i jejich rodiče mohou stát hasiči či si vyzkoušet být zpěvákem nebo kytaristou, stavbařem nebo třeba moderátorem zpráv. Oblíbená je i Ordinace, kde se návštěvníci dozvědí spousty zajímavostí o lidském těle. Od dubna naleznete v iQPARKU novou expozici Vodní svět.

Vítejte ve Vodním světě!

Srdcem Vodního světa je velké vodní koryto. Na něm jsou k vidění barevné fontány, Archimedův šroub, mlýnky, stříkačky, turbíny, ale i dvě plavební komory, kterými loďky překonávají rozdílné úrovně hladiny. iQPARK je určen pro děti od 3 let, jejich rodiče a prarodiče.

Od dubna naleznete v iQPARKU novou expozici Vodní svět.

Stojí za pozornost:

www.iqlandia.cz

www.facebook.com/iQLANDIA/

www.youtube.com/user/iQLANDIA

Hlavní fotka: Vědecko-zábavní centrum iQLANDIA Liberec. Foto: iQLANDIA a iQPARK
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …