Skip to content

Jak přežít ve Hře o trůny? Tým na univerzitě Macquarie našel odpověď!

Hra o Trůny je knižním i seriálovým hitem, který už několik let obsazuje vrchní příčky v žebříčcích sledovanosti i čtenosti. Fanouškům je v něm předložený komplexní, středověký a fantastický svět plný zajímavých postav, propletených dějových linek a tajemství.

Jak ale v takovém světě přežít?

Odpověď na tuto otázku našel ve své studii vědecký tým na univerzitě Macquarie a zní takto: Nejlepší je být neloajální urozenou ženou. Výsledku bylo dosaženou skrze spoustu výpočtů. Jejich výsledky ukazují, že neurození lidé ve Hře o trůny umírají častěji, tím spíše, pokud se jedná o muže.

Podle nich také neplatí, že s poctivostí v životě na kontinentu Westeros nejdále dojdete, déle totiž přežívají ti, kdo svá spojenectví porušují a mění strany.

Důvodem pro vznik studie podle autorů bylo, že se na seriál chtěli znovu podívat, ovšem nechtěli tím pouze marnit svůj čas.

Autoři studie zjistili také průměrný vysílací čas, kterého se postavy mající v seriálu nějakou zásadnější roli, dožijí. Je to necelých 29 vysílacích. Pozorovaná postava s nejkratším seriálovým životem se dožila na obrazovce jedenácti vteřin, ta s nejdelším zatím padesát sedm hodin.

Pravděpodobnost úmrtí, pokud se v seriálu Hra o Trůny objevíte, vypočítal tým na 14 procent.

Foto: forbes.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …