Skip to content

Jak mít pod kontrolou EET se správným systémem

Tento článek je reklamním sdělením

Podnikáte a zavedení EET vám na čele přidělalo několik nových vrásek s tím, jak to všechno zvládnout a nic nepokazit? Další problém spočívá v drahém vybavení, které je pro malé podnikatele často zbytečně velké a nabízí více funkcí, než opravdu využijete.Jak dostat elektronickou evidenci tržeb pod kontrolu a být pány svého podnikání?

Nevyhýbejte se povinnostem

f

Podle České obchodní inspekce musí být všechno zboží označeno cenovkou či musí být patrné, jaká je jeho cena například označením v regálu. Až všechno své zboží označíte, čeká vás další nástraha v podobě zanesení do systému a snímání pomocí čtečky. Potom, co si zákazník nakoupí, jste povinni vystavit účtenku opatřenou originálním kódem. Tiskárny etiket splňující podmínky elektronické evidence tržeb jsou naštěstí na trhu dostupné v různých provedeních v závislosti na typu vašeho podnikání.

Správné vybavení šetří čas i peníze

d

Pokud provozujete maloobchod, jistě si vystačíte pouze se základním vybavením. Malá tiskárna účtenek může být vybavena systémem, kam jednoduše zadáte cenu prodaných položek, a vyjede vám doklad splňující všechny náležitosti. Nemusíte vlastnit obrovskou tiskárnu a drahý systém, který stejně spíše nevyužijete.

Čtečky, mobilní tiskárny etiket

Dobrým pomocníkem pro všechny majitele restaurací může být systém obsahující dotykový počítač, tiskárnu účtenek a všechny potřebné softwarové podklady. Malou mobilní tiskárnu etiket oceníte při pravidelném stánkovém prodeji či jako vhodného pomocníka do menších podniků. Zvolit můžete i samotný software pro návrh, tisk a správu svého podnikání. Jedná se o ideální volbu v případě, že již máte tiskárnu a čtečku a pouze potřebujete tyto úkony efektivně propojit.

Foto: archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …