Skip to content
reklama

Hvězda Dallasu ve stínu krvavé tragédie

Barem v Boulderu v americké Montaně třeskne výstřel. Starý muž stojící přímo u barového pultu se zhroutí k zemi. Hluk vyděsí i jeho manželku, která vyběhne do místnosti v okamžiku, když se zloději vrhnou na pokladnu.

Dalším výstřelem sprovodí ze světa i ji. Scéna jako vyšitá z drsné americké filmové kovbojky je bohužel skutečná.

Kdo by si nepamatoval sympaťáka Bobby Ewinga z Dallasu, který bojuje se svým prohnaným starším bratrem „Džejárem“? Americký herec Patrick Duffy (*1949) touhle rolí získá spoustu nadšených fanynek. Podruhé mu televizní nesmrtelnost zajistí Frank Lambert ze seriálu Krok za krokem, kde všem ukáže, že je i skvělý komik.

Jenže charismatickému fešákovi jednoho listopadového dne roku 1986 zmrzne typický úsměv na rtech.

Touto znělkou nás vítal z obrazovky seriál Dallas. FOTO: Vin9 / Creative Commons / volné dílo

Opilci s brokovnicí

Jeho otec Terrence a matka Marie Duffyová provozují bar v Boulderu v Montaně. 18. listopadu 1986 v jejich podniku všechno běží jako obvykle. Je pošmourný podzimní den a spousta lidí si ráda zajde na skleničku.

Zrovna se tu nachází partička zaměstnanců nedalekého vývojového centra v Montaně. Terrence Duffy stojí u baru, jeho žena odešla do zázemí baru. Najednou se otevřou dveře a dovnitř vtrhnou dva 19letí mladíci, Kenneth Miller a Sean Wentz. Vypili už dost alkoholu, a to jim zřejmě dodalo kuráž. Wentz má v ruce nabitou brokovnici. Hrnou se k barovému pultu. Terrence Duffy je zaskočený. Nic podobného nečekal. Vidí dva nezletilé přiopilé kluky a nemíní dát svoji kůži lacino.

blank
Ranč rodiny Ewingů se jmenoval Southfork. FOTO: Sf46 / Creative Commons / volné dílo

Výtržníky nestihne vyhodit

Když jeden z nich vykřikne, že chce peníze, začne se s nimi dohadovat. Nevěří, že dokážou vystřelit a chce je vyhodit. „Terrence Duffy byl přesně ten typ člověka, který by jim řekl, aby vypadli ven,“ říká později Keith Dempsey, soused z bytu vedle baru.

Většinou si prý dokázali s lůzou z okolí poradit. Tentokrát je ale bohužel všechno jinak. Terrence už je nestihne vyhodit ze dveří. Když se ozve rána z brokovnice, jenom vytřeštěně zírá. Přímý zásah zblízka ho pošle rovnou k zemi.

Leží na podlaze v kaluži krve. Dvojice povedených lupičů, která se právě zařadila mezi vrahy, zamíří k pokladně. Snaží se otevřít kasu. Ránu uslyší ale i Marie Duffyová a běží se podívat, co se stalo.

Zabije ji druhý výstřel.

blank
Patricka Duffyho si pamatujeme i ze seriálu krok za krokem. FOTO: Warner Bros / Creative Commons / volné dílo

Vrazi stihnou ukrást i auto

Oba pachatelé vyberou peníze a rychle utečou. Krátce poté se dva mladíci s brokovnicí objeví v jednom autoparku asi 30 mil (45 kilometrů) od Boulderu. Ještě stihnou ukrást pick-up a zajet za Wentzovou 22letou přítelkyní.

Pak už následuje policejní honička. Zatčeni jsou krátce před půlnocí. Patrick Duffy v den smrti svých rodičů natáčí populární seriál Dallas. Jakmile se ale dozví o tom, co se stalo i že jsou pachatelé zatčeni, hned letí z natáčení v Los Angeles do Montany.

„Strašně mě to poznamenalo, na druhou stranu jsem si uvědomil, že život musíme chápat jako věčný,“ líčí poté své pocity z hrůzné události herec. Ví, že život jde dál a přes velkou bolest se s tím smíří.

Foto: iDominick / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, Vin9 / Creative Commons / volné dílo, Sf46 / Creative Commons / volné dílo, Warner Bros / Creative Commons / volné dílo
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články