Skip to content

Hugh Grant: Nevěra jako klíč k pevnému přátelství?

Uhrančivě modré oči, prošedivělá kštice a šibalský úsměv. Není divu, že je idolem mnoha žen po celém světě! Herec si však raději buduje pověst zapřisáhlého mládence a je na to patřičně hrdý. Co na tom, že jeho vztahy nejsou úplně tradiční?

On je spokojený!

Ve filmu Notting Hill (1999) je nesmělým knihovníkem Williamem, který se stydí oslovit svou vyvolenou v podání Julie Roberts (*1967), aby mohl o pár let později „dorůst“ do role záletného Daniela Cleavera, jenž dlouho vodí hlavní hrdinku Bridget Jones za nos.

Ve skutečnosti herci Hughu Grantovi (*1957) takové chování není cizí ani mimo filmové plátno.

Oblíbený herec v romantickém snímku Nothing Hill

Za vším hledej úlet Je to nejspíš jeho dokonalý kukuč, na který se mu podaří v roce 1987 sbalit jednu z největších hollywoodských krásek, herečku a modelku Elizabeth Hurley (*1957). Stejně jako mnoho párů před nimi i oni dva se potkají „na place“. Při natáčení španělského filmu Remando al viento (1988) přeskočí jiskra a vzniká vztah, který se zalíbením sleduje celý svět. Úsměvy a láskyplné pohledy si dvojice vyměňuje až do roku 1995, kdy si herec při návštěvě Los Angeles uřízne pořádnou ostudu.

Nechá se totiž nachytat, jak si v autě užívá s prostitukou Divine Brown. Jejich auto se vydá pro nerozsvícená světla zkontrolovat policie a malér je na světě. Celá „rychlovka“ ho tak nasměruje přímo k soudu, kde stane za mravní pohoršování.

Naštěstí vyvázne jen s pokutou a dvouletou podmínkou.

Hugh Grant spolu s Elizabeth Hurley

Ona i on? Po takto velkém skandálu všichni čekají, že si Liz sbalí kufry a herce jednoduše opustí. Herečka se však rozhodne být nad věcí a s nevěrníkem i přesto vydrží až do roku 2000, kdy se pár v přátelském duchu rozchází.

Dodnes jde o hercův nejdelší vztah. Nedlouho po rozchodu se ale začíná spekulovat, že ani Liz nemá úplně čistý štít. Údajně má mít krátký poměr s kolegou Tomem Sizemorem (*1961). A to ještě mnohem dříve, než se provalí Grantův skandál!

Dvojice se má seznámit v roce 1992 při natáčení filmu Pasažér 57, Sizemor ale tehdy vůbec netuší, že je jedna z nejžádanějších žen zadaná, jelikož Grant zrovna natáčí! Když se má vrátit zpět domů, celý románek Hurley okamžitě ukončí a milence vystěhuje.

„Řekla mi jen, že Hugh přijede, a kdy myslím, že bych si mohl odvézt svoje věci,“ dodává herec.

Recepční Tinglan Hong

Každý sám za sebe, ale přesto spolu? Když Liz v roce 2002 přivádí na svět syna Damiana, jehož otcem je americký producent Steve Bing (*1965), Hugh si užívá staromládeneckého života. Po vážném vztahu netouží, coby herec jde z role do role.

Synovi své expřítelkyně však jde ochotně za kmotra! „Jsem ráda, že je Damianovým kmotrem právě Hugh, díky tomu, že bydlí nedaleko, vídají se spolu velmi často.“ Pomluvy a zášť jsou jim naprosto cizí a přátelské návštěvy jsou jakousi tradicí.

Zatímco Hurley touží po domě plném dětí, tento sen se paradoxně splní právě Grantovi.

Steve Bing je otcem Elizabethina prvního potomka.

Dětí jako smetí V roce 2011 přivádí na svět hercova prvního potomka recepční Tinglan Hong. Holčička dostává jméno Tabitha a ani ne o dva roky později se dočká bratříčka Felixe. Grant ovšem nezahálí a další potomky si pořídí se švédskou produkční Annou Eberstein.

Ta mu v roce 2012 porodí syna Johna, který se však narodí o tři měsíce dříve než Felix! Je tedy jasné, že obě ženy otěhotněly zhruba ve stejnou dobu. V roce 2015 Anna přivádí na svět holčičku, jejíž jméno rodiče pečlivě střeží.

Zprávu o narození posledního potomka na jaře letošního roku do světa vypustí právě Hurley, která Grantovi pogratuluje k narození další holčičky. „Je okouzlující tatínek, opravdu rozkošný. Děti ho změnily z mrzouta na docela přijatelného bručouna.

Pomohlo mu to.“ Rozpustilého životního stylu se ale herec nejspíš nikdy nezbaví.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor textu: Karolína Steinbergerová. Pro web upravil: Miroslav Horký.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články