Skip to content

Hračky, které se opravdu nepovedly

Dětem dáváme hračky, aby se pobavily, probudily fantazii, něco se naučily, nebo jen abychom od nich měli chvilku klidu. Až si však budou hrát, mějte se na pozoru! Co kdyby při tom upadly do bezvědomí nebo se předávkovaly nebezpečnou drogou?

Roztržitý vědec Ned Brainard objeví zázračnou energetickou hmotu zvanou flubber. Jakýsi zelený sliz by mohl změnit životy všech lidí, kdyby Brainard svůj vynález neposkytl americké vládě a trochu se to nezvrtlo…

Odolný zelený jed

Na příběh z filmu Roztržitý profesor (1961) z dílny Walta Disneye (1901-1966) má navázat druhý díl, Flubberův potomek (1963). A firma Hasbro se má postarat o reklamu – již na Vánoce 1962 uvede na trh originální hračku pro děti.

Nazelenalý sliz s názvem Flubber se prodává v průhledné kulaté krabičce a obal se chlubí informací o zdravotní nezávadnosti. Rodiče berou regály útokem, ovšem brzy se do obchodů vrací zpět. Se stížnostmi!

Děti mají vyrážku od hlavy až k patě, horečku a bolí je v krku. Zelená hmota míří do laboratoře a výsledky jsou alarmující! Flubber mimo jiné způsobuje folikulitidu, bolestivý zánět vlasových váčků.

Po stažení z prodeje se Hasbro pokouší zásoby spálit, ale Flubber nehoří, vznikne jen černý kouř. Když ho poté utopí v moři, vyplave na hladinu. Nakonec zelený jed skončí zakopaný v zemi a vznikne na něm nové parkoviště.

Flubber je předchůdcem dnes oblíbených slizů. Kdo ho má doma, vlastní cenný sběratelský kousek. Byť zelená už trochu vybledla.

Pozor, ať si nepropíchneš břicho!

Bojí se vaše dítě v bazénu potápět a rádi byste ho to naučili? Není nic jednoduššího – kupte barevné potápěcí tyčky, které hodíte do vody a ony zůstanou stát u dna. Úkolem je sebrat jich co nejvíce. Malý potápěč se pak vrátí na hladinu s pocitem radosti, pokud se tedy mezitím na tyčku nenabodne nebo si nevypíchne oko!

Dnes už by měly být podobné pomůcky na potápění bezpečné. Ovšem když se v 90. letech 20. století nový typ hračky stane hitem, některé jsou tak nešikovně navržené, že kvůli nim několik dětí skončí v nemocnici.

Jen v roce 1999 je zaznamenáno šest případů vážného nabodnutí v místě břicha nebo poranění obličeje a párkrát je nutná i operace! Celé série tyček míří do kontejneru.

Dnešní tyčky na potápění už jsou naštěstí měkké a bezpečné.

Děti v extázi

Vypadá to jako skvělá zábava. Barevné korálky jsou potažené lepidlem, a když je postříkáte vodou, spojí se dohromady. Vytvářet z nich můžete cokoliv vás napadne. Opravdu škoda, že čínský výrobce nakonec nahradí jednu z ingrediencí levnější variantou… a Aqua Dots se postarají o jeden z největších skandálů v hračkářské historii!

Píše se rok 2007 a u dětí se množí zvláštní potíže. Některé zvrací, mají halucinace, jiné rovnou upadají do kómatu! Proč? Stačilo, že jen jedinou z těchto kuliček snědly! Hračku čekají laboratorní testy a z výsledku jsou všichni v šoku – jedna ze složek se v těle proměňuje na toxickou drogu GHB, známou jako „tekutá extáze“. Látka silně ovlivňuje nervový systém, způsobuje kolapsy na tanečních party a při vyšších koncentracích může vést ke smrti. Aqua Dots okamžitě z trhu mizí a ještě roku 2015 musí výrobce odškodnit rodiče chlapce, který utrpěl nezvratné poškození mozku.

Korálky Aqua Dots se ve styku s tělem mění na nebezpečnou drogu!

Hrozba z fastfoodu

Je to snadný trik, na který fastfoody sází do dnes. Kromě hamburgeru, hranolek a pití obsahuje dětské menu ještě hračku. Na sklonku minulého století je hitem Burger King Pokéball, červenobílý otvírací míček, který ukrývá figurku Pokémona.

Novinka míří do řetězů Burger King v listopadu 1999 a dětská menu se prodávají jedna báseň. Jenomže 11. prosince je v dětské ohrádce ve městě Sonora v Kalifornii nalezena mrtvá 13měsíční holčička. Přes nos a pusu má nasazenou jednu půlku pokémonské kouličky a příčina smrti zní: „udušení“! Plastová skořápka má bohužel přesně takovou velikost, že pokryje dítěti pusu i nos najednou. A když z ní vycucne vzduch, nebezpečně se nalepí na obličej.

Burger King nejprve hračku z prodeje stáhnout nechce. Když se ale před Vánoci málem udusí i jedenapůlletá dívka z Kansasu, vzdává to. A kdo přijde Pokéball vrátit, dostane ještě hranolky zdarma.

Vypadá to nevinně. Dokud si vajíčko od Pokémona dítě nepřiloží na obličej.

Šipky zabíjejí, panenky koušou

V 80. letech 20. století se prodávají šipky Jarts, které způsobí tisíce zranění. Jeden chlapec zemře poté, co mu šipka mu propíchne lebeční kost.

Panenku od Mattela z roku 1997 nakrmíte svačinou. Pokud vám nenasytný Snacktime Kid ovšem neukousne prst! Na kontě má ale i vytrhané chomáče vlasů.

Skákací hrady jsou skvělá věc, ovšem když v květnu roku 2014 více zafouká vítr, jeden se vznese do výšky 4,5 metru i se dvěma dětmi ve věku 5 a 6 let! Při „přistání“ utrpí vážná zranění.

Foto: wikipedia, pinterest, flickr.com, YouTube.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vědci objevili stopy exploze, která mohla zničit biblickou Sodomu
21stoleti.cz

Vědci objevili stopy exploze,...

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku...
Dobré znamení v těžké době: Krev sv. Januária v neděli zkapalněla
enigmaplus.cz

Dobré znamení v těžké době:...

Je to zázrak, který se odehrává pouze třikrát do roka...
Poveglia: Tajuplný ostrov smrti v benátské laguně
enigmaplus.cz

Poveglia: Tajuplný ostrov smrti...

Půvabné Benátky mají na dohled jedno z...
Manžel se zase učí mluvit
skutecnepribehy.cz

Manžel se zase učí mluvit

Když mi volali z nemocnice, že...
Čína: Její panenská příroda vám sebere dech
epochanacestach.cz

Čína: Její panenská příroda...

Slunce se mocně...
Proč nemá jejich láska žádnou šanci?
nasehvezdy.cz

Proč nemá jejich láska...

Do dalšího vztahu šla...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Deník uleví od trápení na duši
panidomu.cz

Deník uleví od trápení na duši

Skutečně, svěřovat se se svými starostmi...
Carevna Alžběta zakázala dvořanům jíst jablka
epochalnisvet.cz

Carevna Alžběta zakázala...

V kuchyni všichni poklimbávají, do postele ale jít...
Plněná jehněčí kýta po anglicku
tisicereceptu.cz

Plněná jehněčí kýta po...

U nás její obliba ještě není tak velká, ale v Anglii patří mezi...
Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení
iluxus.cz

Tereza Salte si splnila svůj...

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih...
Prošvihne svou poslední šanci?
nasehvezdy.cz

Prošvihne svou poslední šanci?

Své rodinné štěstí si...