Skip to content

Heath Ledger: Co zapříčinilo záhadnou smrt idolu dívčích srdcí?

Do ložnice Heatha Ledgera vchází masérka. Herce však nachází v posteli obličejem dolů. Na její snahy o probuzení nereaguje. Masérka bere do ruky telefon. Nevolá záchranku, ale vytáčí číslo Heathovy blízké přítelkyně, herečky Mary-Kate Oslen.

Mluví s ní dokonce vícekrát, než konečně zavolá pomoc. A to je jen jedna z mnoha záhad smrti talentovaného herce, který z tohoto světa odešel moc brzy.

Je tři čtvrtě na tři odpoledne 22. ledna roku 2008 a do domu amerického herce na newyorském Manhattanu vchází masérka Diana Wolozin (*1962). Ve tři hodiny má začít obvyklá masáž, ovšem herec stále ještě nevyšel ze své ložnice.

Wolozin je už mírně podrážděná, napadá ji, že Ledger (1979–2008) to určitě zase přehnal na některém z mejdanů. Všichni vědí, že si rád dopřeje kokain a občas i heroin. Jeho telefon však nyní jen donekonečna vyzvání.

Wolozin proto sebere odvahu a vstoupí do Heathovy ložnice. Když uvidí jeho bezvládné tělo, nejprve si v duchu potvrdí svou předchozí hypotézu. Rozloží si masážní stůl a pak se rozhodne herce vzbudit.

Jenže to se nedaří.

Ledger jako padouch v jeho nejslavnější roli zločinného Jokera.

Jak dlouho byl mrtvý?

Wolozin začne tušit, že se stalo něco zlého. Popadne jeho telefon a vytáčí kontakt, který má herec uložený pro případ nouze. Je to číslo herečky Mary Kate Olsen (*1986), jeho blízké kamarádky, podle mnohých dokonce milenky.

Ta se rozhodne poslat na místo jednoho ze svých bodyguardů. Překvapená masérka zavěsí a znovu s Ledgerem silně zatřese. Opět bez odezvy. Vytáčí proto Mary-Kate znovu, aby jí prý sdělila, že jde volat policii.

Když na místo konečně dorazí pomoc, Ledger je prohlášen za mrtvého. Zřejmě zemřel už před pár hodinami. Svět je v šoku. Geniální herec právě dotočil film o Batmanovi Temný rytíř (2008), kde si zahrál roli sadistického vraha Jokera.

Měl roztočený ještě další film, Imaginárium dr. Parnasse (2009), který pojednával o sázce s ďáblem. Ledgerovi fanoušci to nepovažují za náhodu…

blank
Mary Kate Olsen je hercovou spřízněnou duší, právě jí se má volat, když je zle.

Léky zobal jako lentilky

Oxykodon proti bolesti, Diazepam proti úzkosti, Xanax k potlačení depresí a paniky, Temazepam na nespavost. To je jen částečný výčet obsahu Ledgerovy lékárničky. V osudný den ho prý zabil „společný kumulativní účinek“ léků. Náhoda, či záměr? Oblíbený herec prý k sebevraždě neměl důvody. Všichni ho milovali, on miloval večírky. Pověstné byly drogové dýchánky, kterých se účastnil spolu s modelkou Naomi Campbell (*1970). Traduje se historka, že na jednom z nich, jenž se konal v domě rapera Puffa Daddyho (*1969), byla na stole připravena mísa s tabletami extáze.

blank
Michelle Williams

Láska s kolegyní

Naomi jich nabrala plnou hrst, podala je Ledgerovi a ten si je bez okolků nasypal do úst. V roce 2004 se při natáčení filmu Zkrocená hora (*2005) sblížil se svou kolegyní Michelle Williams (*1980) a o rok později se jim narodila dcera Matilda Rose (*2005). Pár vypadal přešťastně. Ovšem už v roce 2006 média obletěly záběry z dalšího mejdanu, na nichž Ledger šňupal kokain. Michelle se ho prý pokoušela dostat do léčebny, ale marně. V roce 2007 se pár rozešel.

blank
Heath Ledger po sobě zanechá malou dceru.

Zametl někdo stopy?

Po Ledgerově smrti začaly na veřejnost vyplouvat informace o jeho problémech s nespavostí. Léky, které bral, mu prý zabíraly jen na hodinu. Byl navíc znám tím, že se vždy zcela ponořil do své role. Když hrál Jokera, chtěl se zcela ztotožnit se sadistickým vrahem.

Pohltily ho snad proto deprese? Jeho kolegové to dodnes vyvracejí. A jak to bylo s Mary-Kate Olsen? Přijel snad její bodyguard zahladit stopy po drogách? Vedle Heathovy postele prý byla nalezená srolovaná bankovka, která se používá ke šňupání.

Jenže policie v bytě žádné stopy po nelegálních drogách neobjevila. Měl snad herec, jenž vymetal večírky, takové štěstí? Den předtím prý ještě hovořil se svou sestrou Kate. Ta ho před neuváženou kombinací léků varovala.

Heath však hovor končil se slovy: „Kate, Kate, budu v pořádku.“ Pak ulehl k věčnému spánku. Nikdo dodnes přesně neví, jak moc ho jeho démoni celý život trýznili.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor textu: Jan Šedivý. Pro web upravil: Miroslav Horký
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jdou dohromady videohry a vyšší inteligence?
21stoleti.cz

Jdou dohromady videohry a...

„Neseď u té hry pořád, zblbneš…“ Připadá vám tato...
Bratwurst: Grilování s vůní kvalitní klobásky
tisicereceptu.cz

Bratwurst: Grilování s vůní...

Grilovací sezóna je už zahájena a vy usilovně přemýšlíte,...
Lékaři a lékařky z Ukrajiny mohou pracovat u českých praktiků
epochalnisvet.cz

Lékaři a lékařky z Ukrajiny...

Mezi stovkami tisíc lidí, kteří do Česka...
Záhada mrtvých dvojčat
enigmaplus.cz

Záhada mrtvých dvojčat

V Chattanooze v Tennessee stojí dům, který...
Našla konečně novou lásku?
nasehvezdy.cz

Našla konečně novou lásku?

Letos na podzim to budou...
Sametové art deco ve spojení s designem
rezidenceonline.cz

Sametové art deco ve...

Spojením moderního stylu art deco a nadčasové...
275 osvědčených rad, jak mít poslušného a šťastného psa
skutecnepribehy.cz

275 osvědčených rad, jak mít...

Mít psa, to není jen spousta...
Tlačí na syna, protože chce další vnouče?
nasehvezdy.cz

Tlačí na syna, protože chce...

Herečka VERONIKA ŽILKOVÁ...
Chutě světa v Galerii Vaňkovka. Do Brna míří putovní festival jídla Yummy Yummy
epochanacestach.cz

Chutě světa v Galerii Vaňkovka....

Napříč všemi...
Obývací pokoj v boho stylu: Tipy, inspirace
panidomu.cz

Obývací pokoj v boho stylu:...

Uspořádání v boho stylu láme rekordy...
Zabitá Elisa Lam: Stále mnoho nezodpovězených otázek
enigmaplus.cz

Zabitá Elisa Lam: Stále mnoho...

Psal se rok 2013 a tehdy...
V nově otevřené vranovské restauraci Buď Laska se mluví ukrajinsky
iluxus.cz

V nově otevřené vranovské...

Autentickou ukrajinskou kuchyni v moderním...