Skip to content

Heath Ledger: Co zapříčinilo záhadnou smrt idolu dívčích srdcí?

Do ložnice Heatha Ledgera vchází masérka. Herce však nachází v posteli obličejem dolů. Na její snahy o probuzení nereaguje. Masérka bere do ruky telefon. Nevolá záchranku, ale vytáčí číslo Heathovy blízké přítelkyně, herečky Mary-Kate Oslen.

Mluví s ní dokonce vícekrát, než konečně zavolá pomoc. A to je jen jedna z mnoha záhad smrti talentovaného herce, který z tohoto světa odešel moc brzy.

Je tři čtvrtě na tři odpoledne 22. ledna roku 2008 a do domu amerického herce na newyorském Manhattanu vchází masérka Diana Wolozin (*1962). Ve tři hodiny má začít obvyklá masáž, ovšem herec stále ještě nevyšel ze své ložnice.

Wolozin je už mírně podrážděná, napadá ji, že Ledger (1979–2008) to určitě zase přehnal na některém z mejdanů. Všichni vědí, že si rád dopřeje kokain a občas i heroin. Jeho telefon však nyní jen donekonečna vyzvání.

Wolozin proto sebere odvahu a vstoupí do Heathovy ložnice. Když uvidí jeho bezvládné tělo, nejprve si v duchu potvrdí svou předchozí hypotézu. Rozloží si masážní stůl a pak se rozhodne herce vzbudit.

Jenže to se nedaří.

Ledger jako padouch v jeho nejslavnější roli zločinného Jokera.

Jak dlouho byl mrtvý?

Wolozin začne tušit, že se stalo něco zlého. Popadne jeho telefon a vytáčí kontakt, který má herec uložený pro případ nouze. Je to číslo herečky Mary Kate Olsen (*1986), jeho blízké kamarádky, podle mnohých dokonce milenky.

Ta se rozhodne poslat na místo jednoho ze svých bodyguardů. Překvapená masérka zavěsí a znovu s Ledgerem silně zatřese. Opět bez odezvy. Vytáčí proto Mary-Kate znovu, aby jí prý sdělila, že jde volat policii.

Když na místo konečně dorazí pomoc, Ledger je prohlášen za mrtvého. Zřejmě zemřel už před pár hodinami. Svět je v šoku. Geniální herec právě dotočil film o Batmanovi Temný rytíř (2008), kde si zahrál roli sadistického vraha Jokera.

Měl roztočený ještě další film, Imaginárium dr. Parnasse (2009), který pojednával o sázce s ďáblem. Ledgerovi fanoušci to nepovažují za náhodu…

Mary Kate Olsen je hercovou spřízněnou duší, právě jí se má volat, když je zle.

Léky zobal jako lentilky

Oxykodon proti bolesti, Diazepam proti úzkosti, Xanax k potlačení depresí a paniky, Temazepam na nespavost. To je jen částečný výčet obsahu Ledgerovy lékárničky. V osudný den ho prý zabil „společný kumulativní účinek“ léků. Náhoda, či záměr? Oblíbený herec prý k sebevraždě neměl důvody. Všichni ho milovali, on miloval večírky. Pověstné byly drogové dýchánky, kterých se účastnil spolu s modelkou Naomi Campbell (*1970). Traduje se historka, že na jednom z nich, jenž se konal v domě rapera Puffa Daddyho (*1969), byla na stole připravena mísa s tabletami extáze.

Michelle Williams

Láska s kolegyní

Naomi jich nabrala plnou hrst, podala je Ledgerovi a ten si je bez okolků nasypal do úst. V roce 2004 se při natáčení filmu Zkrocená hora (*2005) sblížil se svou kolegyní Michelle Williams (*1980) a o rok později se jim narodila dcera Matilda Rose (*2005). Pár vypadal přešťastně. Ovšem už v roce 2006 média obletěly záběry z dalšího mejdanu, na nichž Ledger šňupal kokain. Michelle se ho prý pokoušela dostat do léčebny, ale marně. V roce 2007 se pár rozešel.

Heath Ledger po sobě zanechá malou dceru.

Zametl někdo stopy?

Po Ledgerově smrti začaly na veřejnost vyplouvat informace o jeho problémech s nespavostí. Léky, které bral, mu prý zabíraly jen na hodinu. Byl navíc znám tím, že se vždy zcela ponořil do své role. Když hrál Jokera, chtěl se zcela ztotožnit se sadistickým vrahem.

Pohltily ho snad proto deprese? Jeho kolegové to dodnes vyvracejí. A jak to bylo s Mary-Kate Olsen? Přijel snad její bodyguard zahladit stopy po drogách? Vedle Heathovy postele prý byla nalezená srolovaná bankovka, která se používá ke šňupání.

Jenže policie v bytě žádné stopy po nelegálních drogách neobjevila. Měl snad herec, jenž vymetal večírky, takové štěstí? Den předtím prý ještě hovořil se svou sestrou Kate. Ta ho před neuváženou kombinací léků varovala.

Heath však hovor končil se slovy: „Kate, Kate, budu v pořádku.“ Pak ulehl k věčnému spánku. Nikdo dodnes přesně neví, jak moc ho jeho démoni celý život trýznili.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor textu: Jan Šedivý. Pro web upravil: Miroslav Horký
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Moderní technologie chrání kulturní památky
21stoleti.cz

Moderní technologie chrání...

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém...
Nejlepší řízek na světě
panidomu.cz

Nejlepší řízek na světě

Samozřejmě řeknete, že ho uměla vaše maminka nebo...
Došlo na dobře utajený rozchod?
nasehvezdy.cz

Došlo na dobře utajený...

S MATĚJEM MATUŠKOU (41)...
Vykašlal se na mě v nejhorší chvíli
skutecnepribehy.cz

Vykašlal se na mě v nejhorší...

Padouch, lotr, odporný...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Dubaj bojuje s horkem a pomocí dronů vytváří déšť
enigmaplus.cz

Dubaj bojuje s horkem a pomocí...

To, co by se ještě nedávno zdálo nemožné, se stává...
Florentýnky
tisicereceptu.cz

Florentýnky

Původ mají v Itálii, příprava je rychlá a jsou...
Chytil se zbojník Oleksa Dovbuš do pasti?
epochalnisvet.cz

Chytil se zbojník Oleksa...

Mnoho let žije v Pečenižynu u Kolomyje (na...
Chyť si mě, jsem tvoje zlatá rybka!
nasehvezdy.cz

Chyť si mě, jsem tvoje...

Je krásná, je úspěšná, je za...
Unikátní track day na Red Bull Ringu
iluxus.cz

Unikátní track day na Red...

V pátek, 20. srpna 2021, se na rakouském...
Mariánské Lázně: Město hudby, kde vám zazpívá i fontána
epochanacestach.cz

Mariánské Lázně: Město hudby,...

Ten, kdo přijede do...
Komunikace se záhrobím: Nešťastný otec sestrojil přístroj, který to prý umí
enigmaplus.cz

Komunikace se záhrobím:...

Ztráta milované osoby dokáže s člověkem pořádně...