Skip to content
reklama

Geniální plán loupeže? Koupíme za kořist losy!

Vlastně to ani neměla být krádež. Vysoce postavený manažer Čínské zemědělské banky si chce ty balíky bankovek jen půjčit. Hraje přitom na statistiku. Peníze chce utopit v loterii, která by mu měla vynést minimálně 1,5krát tolik.

Původní částku by pak vrátil nenápadně zpět do sejfu…

Ren Xaiofeng (1973–2008) má práci, kterou mu lze v Číně jen závidět. Třpytivou kariéru vykupuje tvrdou prací. Pod rukama mu protékají miliardy korun. Plán Rena je jednoduchý. Spolčí se se dvěma členy ochranky.

V říjnu 2006 spolu odcizí v přepočtu přes půl milionu korun. Peníze si ale nenechají, místo toho nakupují hrací losy! Chtějí vyhrát tolik, aby to zaplnilo prázdná místa v sejfu a ještě zbyl pořádný balík pro ně.

Agricultural_Bank_of_China
Napodruhé z banky odcizí v přepočtu 95 000 000 korun!

Renovi vše dokonale vychází. Jeden z tisíců losů je doslova zlatý a Ren vyhrává statisíce. Stačí to na zakrytí ztráty a pohádkový život. Jenže Reno chce víc. Do plánu zasvětí svého kolegu, druhého muže, který má od trezoru klíč.

Ma Xiangjing (1970–2008) s Renem rozjedou megalomanský plán 16. března 2007.

qna_Chinese-yuan_29122014
Kontrola trezoru všechny šokuje – balíky bankovek v něm zkrátka nejsou!

Ze sejfu si „půjčí“ v přepočtu neuvěřitelných 95 000 000 korun! Peníze putují na loterii. Jenže štěstí je tentokrát opouští. Nejen, že neprofitují, ale zisk nepokryje ani zdaleka ztrátu! Ukradnou dalších v přepočtu 50 000 000 korun a modlí se, aby to tentokrát vyšlo.

Téměř všechny peníze utratí v loterii za jediný den. Z 159 000 000 korun se jim vrací ubohých 300 000. To není ani zlomek toho, co v sejfu chybí. 16. dubna se vše provalí. Po manažerech se slehne zem.

Za zbylé peníze si kupují falešné průkazy totožnosti a auta.

renxiaofeng
Ren i Ma jsou rychle zatčeni. Oba čeká trest smrti…

Ma je zatčen v bytě přítele v Pekingu už dva dny po vyhlášení pátrání. Ren je dopaden o den později v malém přístavním městečku. U soudu se sejdou i s dvěma podplacenými strážnými a přítelem Maa, který mu poskytl při pátrání azyl.

Trojice vyvázne s relativně mírným trestem. Pět let natvrdo za napomáhání. Ren a Ma dostávají trest nejvyšší. 1. dubna 2008 jsou popraveni. Z ohromné částky se nezachrání víc než 9 000 000 korun. Zbytek je ztracen v nenávratnu.

Foto: english.cri.cn, qna.org.qa, scmp.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články