Skip to content

Geek móda – s pixely na triku zabodujete!

Tento článek je reklamním sdělením

Pokud jste někdy viděli seriál The Big Bang Theory, česky řečeno Teorii Velkého třesku, jistě máte nějakou malou představu o tom, kdo je to ten Geek. Ačkoliv to dřív bylo označení pro podivína, který je mozek na matiku a fyziku, jako je například Sheldon v TBBT, teď slovo Geek nabývá nových rozměrů. Umíte si ale představit toto slovo dohromady se slovem móda – geek oblečení? 

V posledních letech jako by se se všemi módními styly roztrhnul pytel. Možná nejde o vznik nových věcí, ale spíše o pojmenování všeho, co kolem nás funguje již nějaký ten pátek. Jste blázen do IT světa nebo jen hledáte tip na dárek? V tom případě čtěte! Abychom si ale řekli, oč vlastně jde, bylo by fajn napřed vědět, kdo je to vlastně geek.

Geek. Módní trend nebo životní styl?

Jako geek se označuje osoba, která se zajímá hlavně o IT, konkrétně o určitou část oboru, do které je zapálená, je na ni expert. Geekovi jdou většinou přírodovědné obory typu matematika, fyzika a počítače a jeho IT tričko poznáte už z dálky. Dbá na detail a snaží se zjistit o dané věci vše, co by normální člověk neřešil. Nemusí jít jen o vzdělaného člověka v oboru, ale i do člověka, který je zapálený i do nějaké jiné oblasti. Ačkoliv se toto pojmenování dřív bralo jako urážka, teď jde o pojem, který je módní – a to i v oděvním průmyslu.

Jak se vyznačuje geek móda?

Jako každý jiný styl, tak i geek móda má svá vlastní specifika. I když se takto oblékali hlavně geekové, dnes jde o módu dostupnou i pro obyčejné – normální jedince, kteří si chtějí svůj obyčejný outfit trošku vytunit. Velkou popularitu získávají batohy s pixelovými obrázky, což jsou obrázky složené z malých kostiček – pixelů. Velmi populární jsou i pixelová geek trička. Může jít o vtipné obrázky, ale i různé malůvky ze světa fyziky. Protože se geekové poslední dobou neoznačují za podivíny, ale naopak, za elitu, chtějí to na sobě nechat i vidět. Proto si můžete pořídit tričko s inteligentním nápisem, který je často psán ve zkratkách, které mnoha lidem nic neříkají, ale geekové se podle společných znalostí lépe poznají. Neobvyklé nejsou ani politické výzvy, které jsou mnohdy nekorektní, ale i komixové bubliny s vtipy. Takové IT tričko může být úžasným dárkem pro nějakého nadšence do světa fyziky či počítačů.

Foto: archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články