Skip to content

Fingovaná úmrtí slavných osobností: Kdo ve skutečnosti nezemřel?

Zemřeli doopravdy, nebo jenom zmizeli? Proč mají na náhrobku chybu? Proč jejich údajné tělo zkoumalo tolik koronerů? Někteří z nich dosud ani nemají svůj hrob, jiné z nich po smrti vidělo několik lidí!

Prověřili jsme pro vás záhadné smrti celebrit.

Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus (15.12.37–9.6.68)

Jeho oficiální jméno se skládalo z pěti částí. Ale stačilo vyslovit jenom jeho první jméno, aby se přítomní začali třást strachy. Nero. Římský císař, který poslal na smrt stovky svých nepřátel. Který snad, jak se praví ve starých knihách, neváhal zapálit Řím.

Muž, který si vzal svou vlastní sestru, pak ji poslal do vyhnanství, a nakonec nechal zavraždit.

Když uslyšel katy, probodl si hrdlo

Ale na každého tyrana jednou dojde. Senát ho prohlásil za nepřítele lidu, přátelé se od něj odvrátili a nepřátelé mu doporučili, aby zvolil smrt vlastní rukou. Když ho opustila i jeho tělesná stráž, došlo mu, že jeho dny jsou sečteny.

„Jaký to umělec to ve mně hyne,“ lkal, když si nechal kopat hrob. A v momentu, kdy se zdálky ozval zvuk kopyt přijíždějících katů, vrazil si krutovládce dýku do krku.

Před příchodem katů si měl Nero vrazit dýku do krku.

Já jsem přece Nero!

Kronikáři si zapsali jako datum smrti 9. červen 68 a posléze k tomu přidali informaci, že milovaný i nenáviděný císař byl spálen a jeho popel uložen v rodinném mauzoleu Domitiů. Jenže byl to opravdu Nero?

Již krátce po jeho smrti se začaly zejména mezi chudými, otroky a vojskem šířit zprávy, že krutý vládce žije. Hned třikrát po sobě zachvátila říši povstání, v jejichž čele stáli muži, kteří o sobě tvrdili, že jsou reinkarnovaný Nero.

A pověst o zmrtvýchvstání tyrana po staletí žila v pověstech a divadelních tragédiích.

Elvis Presley (8.1.1935–16.8.1977)

Je úterý 16. srpna 1977. Půvabná Ginger Aldenová otevírá dveře do jedné z koupelen luxusního sídla, zvaného Graceland. Stačí jeden pohled na bezvládné tělo na zemi. Král zemřel. Ikona rock´n´rollu Elvis Presley je mrtev.

Proč je tolik lidí dodnes přesvědčeno, že legendární zpěvák žije?

Vešel by se skutečný Elvis do své rakve?

Zemřel na předávkování drogami, nebo na náhlou zástavu srdce? Nevíme. A to přesto, že se příčinou Elvisovy smrti několik let zabývali ti nejvyhlášenější koroneři Ameriky. A je to vůbec on, koho pohřbili na zahradě Gracelandu?

Vždyť očití svědkové tvrdí, že rakev byla tenkrát strašně lehká. Skutečný Elvis přitom trpěl obezitou. Prý by se do ní ani nevešel.

blank
Byl v rakvi skutečně král rock’n’rollu?

Tajemný muž na letišti použil jeho přezdívku

Přitom ti, kdo měli možnost rozloučit se s mrtvým králem tváří v tvář, tvrdili, že v rakvi ležel opravdu on. Dokonce si nechali truhlu znovu otevřít, v prvním momentu si ve zmatku nedokázali vzpomenout, co měl nebožtík na sobě.

Jenže existují svědkové, kteří v den smrti viděli na nedalekém letišti v Memphisu v odletové hale „Elvise“. Byl to snad jeho dvojník? A proč tehdy muž, který si kupoval jednosměrnou letenku do Argentiny, použil přezdívku, pod níž skutečný Elvis tak rád cestoval?

Utíkal Král před fanoušky?

Inkognito. To slovo miloval, vždyť se před fanoušky skrýval tolik let. Snažil se před nimi utéct definitivně? Byla jeho smrt fingovaná? A proč je na náhrobku napsáno jeho prostřední jméno jako Aaron? Vždyť do křestního listu mu zapsali Elvis Aron Presley!

A kdo byl muž, kterého vyfotili návštěvníci Gracelandu v den nedožitých 82. narozenin slavného Elvise? Nebýt vousů, prý jako by místnímu Králi z oka vypadl. Přišel se podívat, co se stalo s jeho vysněným sídlem?

Adolf Hitler (20.4.1889–30.4.1945)

Mezi zuby stiskl ampuli s kyanovodíkem, a pak si ještě pro jistotu prostřelil hlavu kulkou. Vykonavatelé jeho závěti měli jasné pokyny, co dál. Měli rozkaz tělo Adolfa Hitlera spálit stejně jako to, co zbylo z jeho čerstvé manželky Evy Braunové.

Nejstrašnější část 20. století právě skončila.

Po 11 letech mu vystavili úmrtní list

Ne tak ale pro milovníky konspiračních teorií. Podle nich Hitler toho dne nezemřel. Prý unikl 150 kilometrů dlouhým tunelem. Odplul v jedné z velkých ponorek do Argentiny. Do stejné země podle další teorie pláchl společně s doktorem Josefem Mengelem a pod falešným jménem Adolf Leipzig zde spokojeně žil Až do roku 1970.

Někteří by přísahali, že ho potkali v lednu 1955 v Kolumbii. Další věří, že zemřel v roce 1956 v Argentině. Není prý náhoda, že teprve v tomto roce byl vystaven jeho úmrtní list.

blank
Těla Adolfa Hitlera ani Evy Braunové nebyla nikdy oficiálně identifikována.

Zubaři potvrdili oficiální verzi

Ani ponorka, ani tunel. Adolf Hitler zemřel skutečně 30. dubna ve svém krytu v Berlíně, zní oficiální verze uveřejněná v prestižním medicínském časopise. Vychází z detailního průzkumu Hitlerova chrupu, jenž byl od války uložen v Moskvě.

Lékaři měli k dispozici stomatologickou dokumentaci, díky níž jednoznačně prokázali, že chrup patřil právě jemu. Chemický rozbor pak ještě potvrdil verzi o tom, že před smrtí Hitler spolkl kyanid.

Andy Kaufman (17.1.1949–16.5.1984)

Herci a komikovi Andymu Kaufmanovi jste nesměli věřit snad ani pozdrav. Pořád na vás šil nějakou boudu. Třeba když vystupoval jako barový zpěvák Tony Clifton. Když se mu nechtělo, nechal svůj převlek svému bratrovi Michaelovi, případně za něj zaskočil kamarád Bob Zmuda.

Občas se na pódiu objevili Cliftonové dva. Do světa wrestlingu zase vstoupil tím, že vyzval do ringu ženu. A vypsal prémii 1000 dolarů pro tu, která ho porazí.

blank
Jim Carrey se narodil 17. ledna stejně jako Andy Kaufman. Náhoda?

Za půl roku byl konec

Zpráva, že trpí rakovinou plic v posledním stadiu, vypadala jako hloupý vtip. Kaufman? Vždyť snad v životě nevzal cigaretu do pusy. A místo steaku si k obědu vždy nechal přinést zeleninový salát. Nikdo nežije zdravěji než on.

Jen málokdo tušil, jak moc je na tom Andy zle. Že nad ním doktoři zlomili hůl. Že nezabrala ani chemoterapie, nepomohla ani přírodní medicína. V prosinci 1983 se dozvěděl svou diagnózu. Za necelého půl roku byl konec.

Hrál Kaufmana Kaufman?

Místo smutku jeho fanoušci čekali, kdy a kde se vynoří. Říkalo se, že je to určitě jen jeho další trik, jak si odpočinout od popularity. Že podstoupil plastické operace a vynořil se jako Jim Carrey. Tudíž že hlavní roli ve slavném filmu Muž na měsíci dostal on!

Že Kaufman hrál Kaufmana. A vůbec, kdysi přece řekl, že pokud jednou nahraje svou smrt, za dvacet let se vrátí. Jenže na večírek na přivítanou, který mu přátelé k 20. výročí úmrtí připravili, nedorazil.

Jim Morrison (8.12.1943–3.7.1971)

Hodně divoký život žil člen legendárních The Doors Jim Morrison. Kromě zlatých desek si na své konto připsal několik soudů pro určení otcovství, zatčení kvůli opilosti, bláznivou čarodějnickou svatbu s šéfkou čarodějného kultu Wicca a italské manželství se svou životní múzou Pamelou Coursonovou.

Ani ledová sprcha ho do života nevrátila

Byla to právě Pamela, která 3.7.1971 v Paříži, kam společně na čas odjeli, zjistila po probuzení, že její láska bojuje o život. Jim se viditelně dusil. Doslova ho dotáhla do vany a osprchovala opakovaně ledovou vodou.

Přímo ve vaně se několikrát zhroutil. Z nosu mu začala téct krev. Když dorazili záchranáři, byl už po smrti.

blank
Rodiče Pamely požádali soud, aby posmrtně uznal Jima a Pamelu za manžele.

Na pohřbu se sešlo pět lidí!

Opravdu? Fanoušci měli pochybnosti. Zvlášť když pohřeb se uskutečnil už čtyři dny po jeho údajné smrti. A ke všemu se u otevřeného hrobu na slavném pařížském hřbitově Père Lachaise, do něhož bylo muzikantovo tělo uloženo, sešla jen pětice nejbližších.

Proč obešli fanoušky? Snažili se snad něco utajit? Třeba to, že Jim žije a společně s Pamelou zmizel ze světla reflektorů? Pamela zemřela o tři roky později. Nebo snad zmizela se svou životní láskou?

Amelia Earhart (24.7.1897–2.7.1937?)

Jako první žena sólově přeletěla Atlantik. Sbírala jeden aviatický rekord za druhým. Už jí zbývala poslední velká výzva – let kolem světa. První pokus nevyšel. Ten druhý zvládali s navigátorem Fredem Noonanem skvěle.

Když vylétli směrem k Howlandovu ostrovu v Tichém oceánu, měli před sebou poslední čtvrtinu cesty. Jenže pak se rádiové spojení přerušilo. Zmizeli. Navždy.

Na ostrově se našly stopy po bivaku

U jejího jména nenajdeme datum úmrtí. Je považována za nezvěstnou. Nikdo dosud nezjistil, co se tehdy vlastně stalo. Zřítili se při marném hledání miniaturního ostrova? Počasí jim nepřálo, mraky mohly ostrov snadno utajit.

Došlo jim palivo? Leží jejich speciál skutečně pět kilometrů pod hladinou někde v blízkosti Howlandova ostrova? Nebo se na něj dostali? Později tam našli pátrači stopy po táboření. Přespávali tam snad Amelia s Fredem?

blank
Zemřela na pustém ostrově nebo je zajali japonští vojáci.

Komu patřila kabelka a láhev koňaku?

A pokud ano, co se s nimi stalo dál? Zemřeli hladem a žízní na nehostinném ostrově? Nebo je snad, jak praví legenda, zajali japonští vojáci? Našli se i svědkové, kteří přísahali na to, že se pilotka po válce objevila zpátky v USA.

Jen měla v pase zapsané jiné jméno. Ani kabelka, ani láhev jejího oblíbeného koňaku, který hledači na ostrově našli, nepřinesly odpovědi. Poslední průzkum se na ostrově odehrál v roce 2010. Amelia Earhartová je ale nezvěstná dál.

Curt Kobain (20.2.1967–5.4.1994)

Byl hlavou slavné skupiny Nirvana. Za úspěch ale zaplatil vysokou cenu. Roky trpěl šílenými bolestmi žaludku, které léčil heroinem. Na sklonku života k tomu lékaři přidali i diagnózu bipolární poruchy.

Z rychlíku mířícího do pekel se dalo podle Cobaina vystoupit jen jedním způsobem.

Jako kluk viděl oběšence

Sebevraždu měli v rodině. Jeho prastrýcové se jednou rozhodli odejít společně dobrovolně ze života a nebrali ohled na to, co pohled na oběšence udělá s mozkem malého kluka. Sám si sáhl na život hned dvakrát.

Poprvé ho zachránili a on řekl, že to byla „jen“ blbost. Že „jen“ zapil spousty prášků spoustou alkoholu. Podruhé mu to už vyšlo. Jeho tělo našli elektrikáři, kteří pracovali v jeho domě.

blank
Kurt Cobain byl posmrtně uveden do Klubu 27. Členem se může stát jen celebrita, která zemřela ve věku 27 let.

Opravdu se dokázal ještě zastřelit?

Milovníci konspiračních teorií měli žně. Jak se mohl zastřelit, když se předtím předávkoval heroinem? V takovém stavu by nedokázal ani zvednout ruku. A zemřel vůbec? Neskryl se jenom před svými věřiteli a narkomafií?

A pokud zemřel, proč dosud úřady neurčily místo posledního odpočinku? Opravdu se jenom bojí, že by se jeho hrob mohl stát poutním místem jeho věrných fanoušků?

Foto: Shutterstock.com, wikimedia.org
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Proč hrozí, že herečka přijde o své těžce vydělané miliony?
nasehvezdy.cz

Proč hrozí, že herečka přijde o...

Na první pohled by se...
Aby se kočce u vás opravdu líbilo
panidomu.cz

Aby se kočce u vás opravdu...

Zbožňuje pohodlí a teplo. Potřebuje přehled a...
Komfort a elegance chaise longue
rezidenceonline.cz

Komfort a elegance chaise...

Jak dokládají staré fresky, ve své subtilní formě...
Záhadné černé drony děsí obyvatele Stockholmu
enigmaplus.cz

Záhadné černé drony děsí...

Neznámé bezpilotní letouny – drony znepokojují obyvatele...
Kuřecí salát s avokádem
tisicereceptu.cz

Kuřecí salát s avokádem

V létě se často připravují saláty na všechny způsoby. Vyzkoušejte...
Šest technologických průšvihů roku 2021
21stoleti.cz

Šest technologických...

Letopočet 2021 vejde do dějin především...
Rakouský Leogang: Adrenalin pro cyklisty, ráj turistů i zábava pro rodiny
epochanacestach.cz

Rakouský Leogang: Adrenalin...

Adrenalin i kochání...
Odpověď jsem našla ve snu
skutecnepribehy.cz

Odpověď jsem našla ve snu

Moje milovaná „tetička“ na tom...
„Po práci si rád vychutnám hořkost tonicu Kinley,“ říká Libor Bouček
iluxus.cz

„Po práci si rád vychutnám...

V minulých dnech jsme měli možnost...
Hlášení o výskytu UFO nad Pyrenejským poloostrovem
enigmaplus.cz

Hlášení o výskytu UFO nad...

Z některých přehledů o pozorování neidentifikovatelných...
Marně touží po nové lásce?
nasehvezdy.cz

Marně touží po nové lásce?

Oblíbená herečka VANDA...
Český student sestavil lexikon ještě před maturitou
epochalnisvet.cz

Český student sestavil lexikon...

„Co si to tam ten kluk pořád povídá?“...