Skip to content

Extrémní život v podzemí Bukurešti!

Na povrchu je rumunská Bukurešť čarovným místem, v podzemí ale ukrývá bizardní společenství narkomanů, vyvrhelů a dalších životních vyděděnců.

Valná většina zdejších obyvatel je HIV pozitivních, čtvrtina z nich k tomu „vlastní“ ještě tuberkulózu. A život tu rozhodně nechutná po medu. Tunely jsou úzké a pohybovat se v nich lze jen po čtyřech.

Kromě pachu omamných látek tu vládne i nesnesitelné vedro. Ticho tady nemá šanci. Místo něj jsou místnosti plné monotónních rytmů z všudypřítomných reproduktorů.

2
Říkají jim „Odpadní děti“. Žijí totiž v podzemním městě odpadních stok pod Bukureští.

Samozvaným kápem nepříliš vábného podsvětí, jehož vstupní branou je díra v zemi, je muž, který si říká Bruce Lee. Právě on rozhoduje, kdo smí sestoupit dolů a stát se členem panoptikálního společenství.

3
Bruce Lee tady vládne pevnou, ale spravedlivou rukou.

V katakombách nastolil Lee svérázný řád, jehož součástí je distribuce drog, zejména metalického laku Aurolac, jehož vdechování způsobuje halucinace. Funguje tady také platba gangům za ochranu nově příchozích bezdomovců a starost o bezpečí nezletilých dětí.

4
I podzemní město musí dobře vypadat.

Při své bohulibé činnosti zavedl Lee v tmavém bludišti plném krys, blech, odpadků a splašků dokonce i elektrický proud a další pozemské vymoženosti. „Poskytuje mladým narkomanům teplá místa na spaní a brání je před sexuálními predátory.

Dokud na ně dává pozor, mají mnohem větší pravděpodobnost, že přežijí,“ velebí ho sociální pracovníci.

Foto: Radu Ciorniciuc, Flickr.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Kuriozity
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články