Skip to content

Eva Braunová: Splní si svůj sen a pak se zabije

Svou dobrovolnou smrtí uvolní Geli místo po Vůdcově boku lačné konkurenci. Přes mladou neteř by se totiž Eva Braunová (1912 – 1945) dostala jen těžko. Takhle má ale cestu umetenou. Vyrazí po ní jako zběsilá a i když několikrát vážně klopýtne, nakonec zdárně dorazí do cíle.

Poprvé se jejich pohledy střetnou jeden říjnový večer roku 1929 v mnichovském ateliéru fotografa Heinricha Hoffmanna (1885–1957). Hitlerův zrak ale původně míří jinam – na Eviny nohy, odhalené v právě zkrácené minisukni.

Zvědavému muži, kterého jí Hoffmann představí jako pana Wolfa, následně přinese sekanou a pivo. Vůbec netuší, kdo před ní ve skutečnosti stojí. A i když se to následně dozví, zavrtí hlavou. O politiku se nezajímá, to ale neznamená, že ji cizinec, zahrnující ji komplimenty, nezaujal.

Miliony německých žen sní o tom, že stanou po Hitlerově boku u oltáře. Podaří se to ale jen jediné.

Moc versus láska

Jejich setkání zůstávají ještě po několik měsíců jen náhodná. Přes Geli nejede vlak. Její smrt ale všechno změní. Koncem roku 1931 už je vztah mladé Evy a „pana Wolfa“ v plném proudu. Vypadá to na dokonalou symbiózu.

On má zalíbení v mladých dívkách, které se podvolí a zcela se mu podřizují, jí zase lichotí, že muž o tolik starší než ona o ni projevil zájem. Jenže brzo přicházejí první trable. Víc než mladá milenka, kterou se navíc rozhodne před světem tajit, zajímá Hitlera moc.

Politická moc. Chce se stát německým kancléřem. A dívku, toužící po zájmu a pozornosti, tak nechává čekat. Celé týdny o sobě nedává vědět.

Už toho mám dost!

Na začátku listopadu 1932 už toho má Eva dost. Vezme otcův revolver a v záchvatu zoufalství se střelí do krku. Přežije a dosáhne svého. Hitler slíbí, že se o ni bude starat, definitivně si ho ale připoutá až o tři roky později, po druhém pokusu o sebevraždu.

Střelnou zbraň tentokrát vymění za prášky. Její vyvolený ji následně podaruje vilkou na okraji Mnichova a dokonce jí dovolí, aby se po jeho boku občas objevila na veřejných shromážděních. Oficiálně je ale pořád „neviditelná“. Představuje ji jako svou sekretářku.

Po jejích sebevražedných pokusech Hitler Evě dovolí, aby se občas objevila po jeho boku.

Konec v bunkru

Teprve v posledním dějství, když už je opona skoro dole a oba se tísní v bunkru pod starým říšským kancléřstvím, splní Hitler v noci na 29. dubna 1945 Evě celoživotní sen. Udělá z ní paní Hitlerovou, ženu, která s ním chce z vlastní vůle sdílet jeho osud.

Den na to se spolu zavřou v jeho pracovně. S kyanidovými kapslemi a pistolí. Připraveni na hořké finále.

Nakonec z ní udělá paní Hitlerovou a den na to se spolu zavřou v jeho pracovně.
Foto: spiegel.de, npr.org, biography.com, mirror.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Osobnosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články