Skip to content
reklama
reklama

Elizabeth Taylor: Kašlu vám na společenské konvence!

Prý uměla milovat jako nikdo a žila naplno podle pravidel, která znala jen ona sama. Nikdy se neohlížela na to, co od ní vyžadovaly dobové konvence a namísto toho, aby jakémukoli muži dělala stín, hned sedm mužských stínů stálo za ní.

Jejich přítomnost si užívala stejně jako bujaré večírky plné alkoholu a drog.

Za sedmdesát devět let života stihla smyslná britská herečka Elizabeth Taylor (1932–2011) hned osm manželství se sedmi muži. Ne, nepřepočítali jsme se. Jednoho z nich si z velké lásky vzala hned dvakrát, aby se s ním nakonec jednou provždy rozvedla.

A to se vší parádou, ve víru těch nejdivočejších hádek. Svou manželskou šňůru započala, když jí bylo teprve osmnáct let, a to s elegánem Conradem „Nicky“ Hiltonem (1926–1969), jedním z předků Paris a Nickyho Hiltonových.

Každá jízda ovšem jednou končí, a to Elizabeth dobře věděla. Jakmile se s mužem začala nudit, ihned se uchýlila k rozvodu a staré koště nahradila novým, i když ne vždy nejmladším.

blank
Právem byla považována za jednu z nejpřitažlivějších žen světa. FOTO: Metro Goldwyn Mayer / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Poprvé jen na zkoušku

Když si Liz narozená ve Velké Británii vzala v roce 1950 Američana Conrada Hiltona (1887–1979), nikdo nemohl tušit, že jejich manželství nevydrží ani rok. Velké srdce známé herečky toužilo po další lásce, a tak se hned v roce 1952 konala další svatba, tentokrát s britským hercem Micheaelem Wildingem (1912–1979). Za čtyři roky manželství spolu stihli mít dvě děti, ale ani to je neudrželo při sobě. Elizabeth hledala dál, až se jí v roce 1957 podařilo pojmout za muže Mikea Todda (1909–1958). Ona sama o něm říkala, že byl její první láskou, ale bohužel i toto manželství ztroskotalo.

Za jeho ukončením ovšem nestála nevyrovnaná herečka, nýbrž tragédie. Todd zemřel při letecké havárii v Novém Mexiku. O vztahu těchto dvou hrdliček Elizabethin dlouholetý přítel Larry King (*1933) řekl, že opravdu věřil v pravost jejích citů vůči Toddovi.

blank
Měla mnoho mužů, ale Richard Burton byl jen jeden! FOTO: Courier-Gazette / Creative Commons / volné dílo

Kamarádky navždy

Taylor stále ještě truchlila a svou ztracenou lásku oplakávala, nicméně i přesto se dokázala zakoukat znovu. Nyní se kořistí stal zpěvák Eddie Fisher (1928–2010), manžel její přítelkyně a herečky Debbie Reynolds (1932–2016). I když původně nezamýšleli vyměnit si spolu prstýnky, nakonec tomu tak bylo a roku 1959 do toho skutečně praštili. Jenže i s ním se Liz už po pěti letech rozvedla kvůli Richardu Burtonovi (1925–1984). Elizabeth sice Debbie přebrala manžela, ale obě zůstaly přítelkyněmi až do Elizabethiny smrti. Po ní Debbie tisku svěřila: „Ženy ji milovaly a muži zbožňovali – včetně mého manžela.“ A dodala, že své kamarádce její avantýru s Eddiem nikdy nezazlívala.

Křik, rány a diamanty

V roce 1963 se natáčel film Kleopatra. Při něm se žádoucí herečka aspirující na Oscara seznámila se svým osudovým mužem a druhou opravdovou láskou, hercem Richardem Burtonem (1925–1984). Co Liz na Burtonovi viděla, to nikdo netušil.

Sice měl krásný hlas, ale byl malý, jeho obličej „zdobily“ jizvy, a navíc byl neuvěřitelně výbušný. Nicméně Elizabeth učaroval. I když byli oba ve svazku manželském s někým jiným, nakonec se rozvedli a své životy oficiálně spojili v roce 1964.

První manželství jim vydrželo celých deset let, ale pak se rozpadlo. A protože toho ještě neměli dost, vzali se znovu, i když jen na rok, a to v roce 1975. Oba jejich sňatky byly plné fyzického násilí, opilectví, drog i štědrých omluv.

Pár byl na své hádky vždy připraven dopředu. V hotelích si Elizabeth s Richardem pronajímali hned tři pokoje, jeden nad a jeden pod jejich vlastním, aby nikoho neobtěžovalo nic z toho, co se mezi nimi za zavřenými dveřmi stane.

A jejich hádky musely být opravdu peprné! Po jedné z nich Elizabeth od Richarda dostala 38karátový diamantový náhrdelník. Takové dary se zkrátka neodmítají, ať už se stalo cokoli. Jenže čeho je moc, toho je příliš.

Filmu už má po krk

Elizabeth se po takových zkušenostech už nejspíš nechtěla stýkat s muži z prostředí filmu a raději začala vyhledávat pánskou společnost z úplně jiných sfér. První můrou, která neodolala jejímu světlu, byl politik John Warner (*1927), jemuž Elizabeth nasadila chomout v roce 1976, aby se s ním pak v roce 1982 rozvedla.

O osm let později potkala o třicet sedm let mladšího stavaře Larryho Fortenskyho (1952–2016), když se v kalifornském sanatoriu Betty Ford snažila vyléčit ze závislosti na alkoholu. Poslední svatba Elizabeth Taylor proběhla na ranči Neverland Michaela Jacksona.

I tento sňatek skončil rozvodem v roce 1996. Tehdy se Liz zařekla, že už se až do smrti nevdá, a toto své předsevzetí i dodržela.

Foto: Dr. Macro / Creative Commons / volné dílo, Metro Goldwyn Mayer / Creative Commons / CC BY-SA 3.0, Courier-Gazette / Creative Commons / volné dílo
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Potápky Prim pro ty, kdo se nebojí výzev
iluxus.cz

Potápky Prim pro ty, kdo se...

Svět ticha, jen modrá hlubina a vy. Objevování...
Umění cestovat nalehko
panidomu.cz

Umění cestovat nalehko

Chystáte se na několikadenní dovolenou a...
Vrátil se ke své bývalé manželce
skutecnepribehy.cz

Vrátil se ke své bývalé...

Když jsem se seznámila se...
Pošle partnera na mateřskou?
nasehvezdy.cz

Pošle partnera na mateřskou?

Už za pár dnů se z EVY...
Reminiscence zlaté jazzové éry
rezidenceonline.cz

Reminiscence zlaté jazzové éry

V blízkosti slavného kasina,...
Bude svatba, nebo další zklamání?
nasehvezdy.cz

Bude svatba, nebo další...

Už jednou měla Eva...
Jak čaruje fata morgána?
epochalnisvet.cz

Jak čaruje fata morgána?

Fata morgána je fascinující jev, opředený řadou mýtů....
Pohoří Smrčiny: Po stopách J. W. Goetha
epochanacestach.cz

Pohoří Smrčiny: Po stopách...

Oblast skal na okraji...
Medové chilli brambory
tisicereceptu.cz

Medové chilli brambory

Pikantní varianta je skvělá samotná i jako příloha....
Skutečné Čelisti: Žraločí sériový zabiják rozpoutá v New Jersey peklo!
enigmaplus.cz

Skutečné Čelisti: Žraločí...

Žralok bílý patří právem k nejobávanějším...
Straší na hradě duch tureckého vojáka?
enigmaplus.cz

Straší na hradě duch...

Mohutný hrad v maďarském městě Eger se...
Je libo garsonku, nebo 3+1?
21stoleti.cz

Je libo garsonku, nebo 3+1?

3D tisk ušel za několik málo let...