Skip to content

Edmund Kemper: Hlasivky matky vhodí do drtičky na odpad!

Na vraha s IQ 145 jsou i policisté krátcí. Zvlášť poté, co se Edmund Kemper s několika z nich seznámí a začne je využívat k získávání informací. Jeho image slušňáka je obalamutí natolik, že jeho přiznáním zprvu nevěří.

„Babičku jsem zavraždil, abych poznal, jaké to je,“ šokuje policisty patnáctiletý Kaliforňan Edmund Kemper (*1948). „A dědu, protože to bylo nutné.“ Z chlapcova chladnokrevného uvažování stydne policistům krev v žilách.

To ještě netuší, že zářezů na Kemperově vražedné pažbě časem ještě přibude.

Žvanila moc, tak své matce vyřízl hlasivky. To je Edmund Kemper.

Malý vrah koček

Jako malé dítě Edmund rád trápí zvířata. V deseti letech pohřbí kočku zaživa, mrtvou ji pak vyhrabe a uřeže jí hlavu, kterou pak narazí na kůl. Tělíčka dalších zvířat schovává doma ve skříni. Podle psychologů takové chování svědčí o psychopatických sklonech a z podobných lidí se nezřídka stávají vrazi.

Nejinak je tomu i v případě Edmunda. Příčinu můžeme zřejmě najít v jeho neveselém dětství. Jeho rodiče se rozvedou v roce 1957 a od té doby vychovává chlapce jen matka s tyranskými sklony. Clarnell Kemper (1921–19773) svého syna ponižuje a z jejích úst slyší hoch málokdy něco jiného než příval nadávek.

Odmítá jakýkoli fyzický kontakt s chlapcem, prý aby „z něj neudělala gaye“. Protože má navíc strach, aby neznásilnil své sestry, zamyká Edmunda do studeného a vlhkého sklepa.

blank
Vyšetřovatelé a policisté k vrahovi přistupovali jako k mimořádně inteligentnímu jedinci.

Aby děda nebyl smutný

Ve čtrnácti letech se Edmund přestěhuje ke svým prarodičům. Špatné vztahy má však i s babičkou, která podle něj „neustále dědu i mě ponižovala“. Na konci srpna 1964 Edmund vypění. Vezme pušku, kterou dostal od prarodičů na lovení zvěře, a starou ženu střelí přímo do hlavy.

Když se děda vrátí z obchodu, zabije i jeho, prý aby ho ušetřil bolesti ze smrti manželky. Nakonec chlapce nenapadne nic lepšího než zavolat své matce, která mu poradí, aby se udal na policii. Příští roky stráví Kemper v psychiatrickém ústavu pro duševně nemocné zločince, je mu totiž diagnostikována paranoidní schizofrenie.

Zde mu při testech naměří mimořádně vysoké IQ 145. Od spoluvězňů se také dozví finty, jak nejlépe zavraždit a znásilnit ženy. V hlavě nebezpečně chytrého zločince se začne rodit plán…

blank
Se svými 206 centimetry je u soudu k nepřehlédnutí.

Přátelství s policií

Z ústavu se Edmund Kemper dostane na své 21. narozeniny a k překvapení mnohých je svěřen do péče své matky! Nějakou dobu seká dobrotu, dá se na studia a touží stát se policistou. Je však odmítnut pro svou enormní výšku 206 cm, a to ho vrhne na obrácenou stranu zákona.

Spřátelí se s některými nic netušícími policisty v baru Jury Room v Santa Cruz a strážci zákona se vychytralému Kemperovi začnou svěřovat s vyšetřováním případů, ve kterých má prsty. Kemperovým terčem se stanou stopařky, které nabírá do svého auta, jež až podezřele připomíná policejní vůz.

V roce 1972 zavraždí dvě děvčata, která surově zmlátí, poté je pobodá a nožem oddělí jim hlavy od těl. Úlovky si ještě nějakou dobu nechává, než se je rozhodne pohřbít.

blank
Kemper zavede vyšetřovatele i tam, kde končily nebohé stopařky.

Pomsta mu přijde adekvátní

Obětí zavražděných podobným způsobem v oblasti přibývá a místní začínají panikařit. Slušňáka „velkého Eda“, jak se Kemperovi přezdívalo, však nikdo nepodezírá. V roce 1973 se již několikanásobný vrah rozhodne potrestat svou matku za všechna příkoří.

Brutálně ji ubije kladivem, na uřezané hlavě se sexuálně vyřádí a hlasivky vhodí do drtiče odpadu. „Vzhledem k tomu, že mi celá léta nadávala a křičela na mě, zdálo se mi to odpovídající,“ sdělí později při výslechu.

Jen o chvíli později uškrtí i matčinu kamarádku. Na rozdíl od předchozích vražd se nyní Edmund Kemper rozhodne přiznat, a to policistovi, kterého osobně zná. Zpočátku mu nikdo nevěří, postupně se však začnou hrůzné podrobnosti spojovat v jeden ucelený obraz.

Až u výslechu se Kemper dozná i k dalším šesti vraždám. S celým životem smířený doufá v trest smrti, není mu však vyhověno. V současnosti si tak odpykává doživotní trest.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor: Karolína Sýkorová
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Muže má omotaného kolem prstu
nasehvezdy.cz

Muže má omotaného kolem prstu

Ještě před pár lety byla ADÉLA...
Záhada smrti dobyvatele Everestu: Chtěl ho zdolat v dámských botách?
enigmaplus.cz

Záhada smrti dobyvatele...

Mount Everest v průběhu let přiláká mnoho...
Sen o kočáru se zopakoval hned třikrát
skutecnepribehy.cz

Sen o kočáru se zopakoval...

Probudila jsem se hrůzou. Kočár...
Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance prozrazuje potenciál Mission R
iluxus.cz

Porsche 718 Cayman GT4...

Od studie na závodní trať....
Příběh muže, který přežil pád ze 47. patra: Obrovská náhoda, nebo nezpochybnitelný zázrak?
enigmaplus.cz

Příběh muže, který přežil pád...

Statistika říká, že pád ze třetího patra...
Pacienti s osteoporózou by se neměli bát pravidelně cvičit
21stoleti.cz

Pacienti s osteoporózou by se...

Miliony lidí s osteoporózou by se neměly bát pravidelně...
Vztah v ohrožení kvůli seriálu!
nasehvezdy.cz

Vztah v ohrožení kvůli...

Role v seriálu ZOO ...
Šťavnatý ovocný koláč
tisicereceptu.cz

Šťavnatý ovocný koláč

Dopřejte si vynikající mřížkový...
Severní Morava: Kraj plný tradic i moderních měst
epochanacestach.cz

Severní Morava: Kraj plný...

Severní Morava se...
Lékařka Vlasta Kálalová: Štěstí nalezla až v Orientu
epochalnisvet.cz

Lékařka Vlasta Kálalová:...

Zapsat se na studium medicíny za první republiky...
Domácí aviváž vás příjemně překvapí
panidomu.cz

Domácí aviváž vás příjemně...

Je ekologicky nezávadná, k prádlu šetrná, ale...
Královny moderních koupelen
rezidenceonline.cz

Královny moderních koupelen

Díky modernímu designu, variabilitě a kvalitním...