Skip to content
reklama

Drogy jsou rodinným dědictvím

Marta Lopezová chce 29. července 2014 vyrazit do práce. Je jen malou chvíli po šesté, když vyjede ze své garáže v National City v Kalifornii a zjistí, že jí cestu blokuje Toyota Camry. Nejprve zatroubí a pak naštvaně vystoupí z auta.

„Haló, musíte mi uhnout,“ buší na okénko. Najednou ale ztuhne.

Na sedadle řidiče sedí silnější blonďatá žena. Hlavu má zvláštně zakloněnou. „Potřebujete pomoc?“ zakřičí Lopezová, když si uvědomí, že něco není v pořádku. Ale žena v autě nereaguje. „Tohle nevypadá dobře,“ napadne paní Lopezovou.

Na sedadle spolujezdce vidí poházené jakési bílé pilulky a povalují se tu také nějaké prázdné lahve. Je čím dál jasnější, že žena ve voze je mrtvá. Toho dne nedorazí Marta Lopezová do práce včas. Její podezření se totiž potvrdí záhy poté, co na místo dorazí policie.

Přivolaný lékař jen konstatuje smrt, a tak nastupuje na scénu koroner. Podle prvního ohledání to nevypadá, že by na smrti ženy měl někdo další podíl.

V 80. letech patřila Drew Barrymore k nejzářivějším dětským filmovým hvězdičkám. FOTO: reagan.utexas / Creative Commons / volné dílo

Smrtelný koktejl

Mrtvá žena má u sebe doklady a jméno na nich dodává celému případu úplně novou šťávu. Jmenuje se totiž Jessica Barrymoreová (1966–2014) a je nevlastní sestrou hollywoodské hvězdy první velikosti Drew Barrymoreové (*1975). Trvá jen jediný den, kdy tato smrt začne plnit první stránky bulvárních deníků, které se snaží vypátrat co nejvíce podrobností. Následná pitva najde v jejím těle stopy po metamfetaminu, alkoholu a ještě několika dalších látkách obsažených v lécích nalezených v autě.

Policie v něm nakonec najde i několik prázdných lahví vodky a plechovku energetického nápoje. Příčina smrti je podle soudního lékaře jasná, předávkování léky a alkoholem.

blank
John Barrymore v roli Hamleerta v roce 1922 FOTO: Francis Bergman / Creative Commons / volné dílo

Tlak k nesnesení

Je smrt Jessicy Barrymoreové náhodná, nebo žena jen neunesla dlouhodobý tlak? Se slavnou Drew pojí Jessicu také poměrně známý otec. John Drew Barrymore (1932–2004) hrál v několika filmech a Jessica se narodila z jeho vztahu s herečkou Ninou Wayneovou (*1943). Její mladší nevlastní sestra Drew se na plátně objeví poprvé v roce 1982 ve filmu E. T. – Mimozemšťan a okamžitě na sebe upoutá pozornost. Jessica je oproti své drobnější sestře silnější a údajně jí je celé mládí Drew dávána za vzor.

Když ji pak vidí v jejích rolích a nezadržitelně se přibližují její 48. narozeniny, cítí zřejmě, že je toho na ní moc. Potřebuje jen upustit trochu páry, nebo se opravdu rozhodne skoncovat se životem?

blank
Drew Barrymore má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. FOTO: Neelix / Creative Commons / volné dílo

Drogy kam se podíváš

Genům se zřejmě nelze bránit. Drogy zvládnou zcela zničit dobře nestartovanou kariéru jejího otce, který se potýká se závislostí již mnoho let. O nic lépe na tom není ani její sestra Drew. Ta má za sebou celou řádku excesů a průšvihů v drogovém a alkoholovém opojení, které jí několikrát dokonce přivedou až do léčebny.

Už v roce 1988, tedy v pouhých 13 letech, se léčí v Centru rodinné terapie. „Měla jsem období, kdy jsem vstávala už ve čtyři ráno, vzala si první dávku drog a vyrazila někam do klubu,“ přizná se později Drew.

I když se obě ženy stýkají jen sporadicky, zdá se, že drogy jsou rodovým prokletím, které je spojuje stejně silně, jako jejich společný otec.

Foto: GlynLowe / Creative Commons / CC BY 2.0, Francis Bergman / Creative Commons / volné dílo, Neelix / Creative Commons / volné dílo, reagan.utexas / Creative Commons / volné dílo
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články