Domů     Donald Henry Gaskins: Nebezpečná hra na Boha
Donald Henry Gaskins: Nebezpečná hra na Boha

Vzrůstem malého chlapce obstoupí asi 20 dalších. Vyděšeně se po nich podívá, je mu jasné, že proti téhle přesile nemá šanci. Kruh se zužuje. Vůdce bandy už je skoro u něho. Donutí ho svléknout se do naha. Pak se na něj vrhnou a začnou ho znásilňovat.

Bolest pro něj není ničím novým, tu zná důvěrně. Ale obrovské ponížení způsobuje, že se v něm vaří krev. „Jednou se vám všem pomstím, uvidíte. Vezmu váš osud do svých rukou,“ svítí mu v hlavě jako obrovský neonový nápis.

Jenže tohle mučení ještě nemá zdaleka skončit, zmítá se, bojuje, ale přesila útočníků je příliš velká. Nezbývá mu, než se podvolit. Tuší, že to není naposledy, ale slibuje si, že příště už obětí nebude.

Bez zájmu

Když se ve státě Jižní Karolína narodí Eulee Parottové další dítě, nijak zvlášť to neprožívá. Chlapec je pro ni jen další v řadě několika dětí. Nevěnuje mu tedy nijak zvláštní pozornost, sourozenci se vždycky nějak postarají.

Děti mají několik různých otců a většina z nich si pod pojmem výchova představí spíše řemen. Malému Donaldu Henry Gaskinsovi (1933–1991) není ještě ani rok, když se batolí po domě. Tu náhle uvidí podivnou lahev.

Má žízeň a taky trochu hlad, takže když se mu ji podaří otevřít, začne hltavě pít. Podivná chuť ho neodradí, jenže petrolej jeho vnitřnostem nijak neprospěje. Až do tří let ho trápí bolestivé křeče.

S kamarády znásilňuje malá děvčata už od dětství.
S kamarády znásilňuje malá děvčata už od dětství.

Dětství plné bolesti

Už jako malý vypadá neduživě a je menší než jeho sourozenci i stejně staré děti. Od jednoho z matčiných milenců dostane přezdívku „Pee Wee“, což znamená něco jako prcek. Narážek na svůj malý vzrůst si za svůj život užije skutečně více než dost.

Není úplně divu, i v dospělosti měří jen těsně přes 160 centimetrů. V 11 letech už nemůže posměšky spolužáků snést a škola mu vůbec připadá jako ztráta času. Z domova si ale odnáší jednoduché poučení – násilí je také způsob komunikace.

Nahromaděné frustrace

Veškeré ústrky nahromaděné v něm v předchozích letech začínají pomalu vyplouvat na povrch. Je vznětlivý a velmi agresivní. Nedělá rozdíl v tom, jestli proti němu stojí chlapec nebo dívka, neváhá ublížit komukoli, kdo se mu posmívá nebo jen něco naznačí.

Naštěstí jsou tu ještě Danny a Marsh, dva starší chlapci, kteří podobně jako Gaskins dali přednost práci před školou.

Bude po mém, ty děvko

V malém chlapci se pomalu probouzejí sexuální touhy. Brzy nestačí prostitutky, které společně s dalšími dvěma vítečníky začnou vyhledávat v okolních městech. Začnou snít o násilí, snadným terčem se jim stanou malí chlapci, kterým Gaskins vyhrožuje zesměšněním.

Pak se ale potkají s Marshovou mladší sestrou. Gaskinsovi se okamžitě zaleskne v očích. Trojice hochů se ani nemusí moc domlouvat. „Budeš dělat, co ti řeknu, ty malá děvko,“ zavrčí Gaskins a společně z ní strhají šaty a vrhnou se na ni.

Gaskins u soudu, je odsouzen znovu k trestu smrti a v roce 1991 umírá na elektrickém křesle.
Gaskins u soudu, je odsouzen znovu k trestu smrti a v roce 1991 umírá na elektrickém křesle.

Vražedný instinkt

Nebohá nahá dívka se zmítá pod přesilou tří chlapců, kteří se na ní střídají. Zoufalý křik upoutá pozornost jejího otce. Znásilnění nezabrání, ale chlapce spoutá a začne je bít hlava nehlava. Přestane, až když jejich oblečením začne prosakovat krev.

Problémy pokračují i nadále, tentokrát však vyústí v první pokus o vraždu. Při jednom z vloupání, kterými si chlapci opatřují peníze, je nenadále překvapí dospívající dívka. Gaskins se řídí instinktem a sáhne po sekyře. Dívka ale zuřivý útok přežije a je schopna je na policii identifikovat.

Hračka pro starší chlapce

Jako mladistvý je Gaskins poslán do polepšovny. Z predátora se mění v oběť, je systematicky znásilňován a později se z něj stává sexuální hračka pro starší chlapce. Po několika letech se mu z polepšovny podaří utéct. Seznámí se s 13letou dívkou a vezme si ji.

Nakonec se ale rozhodne do polepšovny dobrovolně vrátit. Definitivně ji opouští jako plnoletý v roce 1951. Když se dostane ven, chvíli se jen tak poflakuje a nakonec začne pracovat na tabákové plantáži.

Sekat latinu mu ale nejde, Gaskins se brzy zaplete do různých podvůdků. Když zapálí stodolu, přijde za ním dcera majitele s přítelem. „Co to má znamenat?“ ptají se ho důrazně. On místo toho sáhne po kladivu.

Dívka zuřivý útok přežije a Gaskins putuje do vězení na 5 let za pokus o vraždu.

Já jsem silný

Kolotoč znásilňování začne za mřížemi nanovo, ovšem Gaskinsovi tentokráte dojde trpělivost. „Musím všem ukázat, že se mě mají bát,“ začne se mu v hlavě rodit ďábelský plán. Postupně se vetře do přízně jednoho z nejsurovějších vězňů Hazela Brazella.

V nestřežené chvíli mu pak prořízne hrdlo. Stráví půl roku na samotce, ale v roce 1955 se mu podaří ukrýt v odpadcích a utéct z věznice. Po nějaké době se jeho cesta střetne s jistou Bettie Gatesovou.

Ta mu namluví, že má ve vězení Cookeville bratra a musí mu pomoci z vězení. Když se pak Gaskins dozví, že bratr je ve skutečnosti manžel, Gatesová záhadně zmizí.

Já chci sex

Nakonec ho místní policie chytí a je vrácen do vězení. Odsud je podmínečně propuštěn už v roce 1961. Jenže brzy na to znásilní 12letou dívenku. Během projednávání případu vyskočí z okna a znovu uteče.

Když je dopaden v Georgii, dostane osm let, ale v roce 1968 je už zase venku. Touha po sexu je stále silnější. Jednou se mu do cesty připlete mladá stopařka. Gaskins doufá, že uspokojí jeho choutky, dívka se mu ale vysměje. To otevře stavidla zuřivosti.

Dívku brutálně napadne, donutí ji k pohlavnímu styku a znásilní i análně. Nakonec ji téměř v bezvědomí hodí do pobřežní bažiny, kde se stopařka utopí.

Já jsem Bůh

Tato příhoda mu ukáže cestu. V následujících měsících brázdí silnice a čeká na stopaře. Je mu jedno, jestli jsou to muži či ženy. Do roku 1970 spáchá údajně až 90 vražd. Když je pak jeho případ v roce 1978 projednáván před soudem, policie mu prokáže 15 vražd.

„Není to nějak málo? No, ale bude to muset stačit,“ nechá se slyšet a prohlásí, že se cítil jako Bůh, který mohl rozhodovat o životě a smrti svých obětí. Ty často mučil a znásilňoval mnoho dní, všechny umíraly v krutých bolestech.

Konec řádění

Policii uniká dlouho. V roce 1970 pak spustí další vražednou sérii, začne se mstít všem, kteří se ho nějak dotkli. První obětí je jeho vlastní 15letá neteř Janice Kirbyová (1955–1970) a o dva roky starší kamarádka Patricia Ann Alsbrooková (1953–1970).

Obě dívky jsou znásilněny a utlučeny k smrti. Vraždy příbuzných, sousedů či obchodních partnerů pokračují až do roku 1975. 14. listopadu je konečně zatčen. O měsíc později je na jeho pozemku nalezeno osm těl.

Původně je odsouzen k trestu smrti, ten je ovšem nakonec změněn na 10 doživotí. Jenže Gaskins nemíní přestat. 2. prosince 1982 během svého pobytu v nejpřísněji střeženém bloku sežene výbušniny a zavraždí s nimi Rudolpha Tynera odsouzeného za přepadení.

Za to je odsouzen znovu k trestu smrti a v roce 1991 umírá na elektrickém křesle.

Foto: Creative Commons, neznámí autoři, volná díla
Související články
Svět zločinu
Zabiják z Moldavy uřízl zbité oběti ucho!
Podlaha je zkropená krví. U nohou dvou mužů sténá jejích zbitý kamarád. Ale ani jeden z nich s ním nemá slitování. Právě naopak. Ještě s obětí neskončili. Nejhorší z násilníků vytáhne nůž a začne jí odřezávat ucho… Na počátku všeho stojí alkohol. První víkend v prosinci 2013 dva Moldavané přijdou na návštěvu k Ukrajince Teťáně (35) a […]
Svět zločinu
Nejhorší slovenské bestie posledních let dostaly doživotí
Rudolf Dorčík toužil zjistit, jaké to je zabít člověka… Jsou to docela normální kluci. Na první pohled. Milan Jesenský (23) hrál v dětství šachy, Rudolf Dorčík (21) zase fotbal. Druhý jmenovaný ovšem nežil v příliš zdravém prostředí. Jeho otce několikrát zavřeli, kluk nechodil do školy, nejméně jednou propadl. V budoucnu mu nedělá problém někoho zbít, […]
Svět zločinu
Pedofil se ve věznici nedožil rána
Je to všemi milovaný a usměvavý chlapec. Má ale tu smůlu, že onoho dne narazí na lidskou zrůdu. Ta ho vezme k sobě domů. Jakmile se za nimi zaklapnou dveře, chlapce znásilní a ubodá bajonetem. Případ, který dodnes lidem z města Ostrov u Karlových Varů vhání slzy do očí. Sexuální deviant a pedofil tam podle […]
Svět zločinu
Tim Lambesis: Prosím, zabijte moji ženu!
Kromě skutečných fajnšmekrů se běžní milovníci tvrdé hudby někdy tak úplně nevyznají v jejích druzích. Zasvěceným je však jasné, že žánr zvaný metalcore spojuje prvky punku a metalu. A také moc dobře vědí, o kom je řeč, když se vysloví jméno kapely As I Lay Dying a jejího frontmana, zpěváka Tima Lambesise (*1980). Kapela se […]
reklama
záhady a tajemství
Kdo zavraždil krásnou letušku? Neznámý ruský vrah „řezník“
Televizní seriály se točí v každé zemi a diváci dobře znají jejich hvězdy. V Rusku mezi takové patří Konstantin Kordo-Sysojev (*1971), který podobně jako v populárním krimiseriálu Litějnyj často ztvárňuje policisty a detektivy. Znají ho i filmoví diváci třeba ze snímku Rasputin s Gérardem Depardieuem nebo z vesmírného trikového trháku Saljut-7. Na jaře roku 2016 […]
Petr Muk: Rozervaná duše, kterou nešlo zachránit
Zpívá v několika úspěšných kapelách, rádia celá desetiletí hrají jeho populární písničky a dvakrát se umisťuje na druhém místě ankety Zlatý slavík. Přesto není šťastný, nebo alespoň ne úplně. Deprese, velikášství i nadměrná sebekritika umělce ničí a stahují na dno. Když má pocit, že mu už prášky nepomáhají, sahá k alkoholu. Chodí na terapie a […]
Od zločinu k slávě: Příběh tanečníka a herce Jana Révaie
Jan Révai začínal jako talentovaný tanečník, ale život ho zavál do vězení za loupežné přepadení benzínové stanice. Během pobytu za mřížemi se zdokonalil ve svém umění a po propuštění se vydal cestou úspěšného muzikálového herce a tanečníka. Jeho příběh je o druhých šancích, odvaze překonávat chyby a proměně z rebela ve vzor. I přes svou […]
Co se skrývá za záhadnou smrtí muzikanta Miroslava Berky?
Jsou tři hodiny odpoledne. Lucerna je ještě zavřená pro veřejnost, jen v uklízečky vytírají v sále podlahu, brigádníci doplňují nápoje do ledničky a ve zkušebně sedí osazenstvo kapely Olympic. Jeden její člen chybí. „Tak ještě počkáme a uvidíme,“ prohlásí frontman Petr Janda (*1942). Ale když se nic nestane, odehrají zkoušku i bez kolegy.   Odešel, nedošel Tím, […]
reklama
zajímavosti
Hod tuňákem i extrémní žehlení. Představujeme nejšílenější sporty světa!
Fotbal, hokej, box nebo tenis jsou sporty, které všichni známe a čas od času se na některé možná i podíváme nebo se jim dokonce věnujeme. Prostě jde o aktivity, které nikoho asi nepřekvapí. Jenže svět je ve skutečnosti plný mnohem bizarnějších sportů, u kterých budete vrtět hlavou. Tady jsou některé z nich!   DÝŇOVÉ ZÁVODY Vzhůru […]
Kopřiva: Otravný plevel? Ne, úžasná rostlina!
Kopřivám se vyhýbáme z logických důvodů: nestojíme totiž o popálení. Zahrádkáři jim nemohou přijít na jméno, když se rozmůžou na zahrádce. A tak by se dalo pokračovat. Jenomže kopřivy mají co nabídnout. Využití nacházejí v kosmetice i farmacii a dokonce se uplatní také v kuchyni. Podle staré moudrosti má každé popálení kopřivou přinést odolnost vůči […]
4 Nejobávanější místa planety: sem vstoupí jen ti nejodvážnější!
Naše malá česká kotlina je v celosvětovém měřítku vlastně velmi příjemným a bezpečným místem pro život. Nemáme tu příliš lokalit, které by byly skutečně nebezpečné, či dokonce smrtící. Planeta Země nicméně takových míst nabízí spoustu. Na některé se vůbec nedostanete, jiné jsou sice přístupné, ale každý vám doporučí se jim vyhnout. Které lokality z celého světa lze […]
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krémové houbové rizoto
tisicereceptu.cz
Krémové houbové rizoto
Provoňte ho aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn nebo tymián. Ingredience 250 g kulatozrnné rýže 200 g hub, nejlépe hříbků 80 ml bílého vína 100 g másla 30 g šalotky 70 g parmazánu 6 l
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
skutecnepribehy.cz
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl
Pestré barvy v říši Nomos
iluxus.cz
Pestré barvy v říši Nomos
Ikona zůstává ikonou. Co dodat? Společnost NOMOS Glashütte je již dlouho známá svou odborností v oblasti barev. A v dubnu na veletrhu Watches & Wonders v Ženevě představila svůj bestseller Tangent
Rodinná pohoda Zuzany Vejvodové se otřásá v základech?
nasehvezdy.cz
Rodinná pohoda Zuzany Vejvodové se otřásá v základech?
Hvězda seriálu Jedna rodina prozradila, že těžce zvládá synovu pubertu. To už musí být pořádný oříšek, když o něm mnohdy nesdílná Zuzana Vejvodová (43) promluvila – snad aby si maličko ulevila. „U
Brilantní spojení bělostné elegance a mědi
rezidenceonline.cz
Brilantní spojení bělostné elegance a mědi
Výjimečný dům, navržený renomovanou designérkou Suzannou Cot, přestavuje dokonalý příklad spojení přírodních prvků s moderním designem, kde přirozené světlo umocňuje vizuální a emocionální pohodlí jeho obyvatel. Inspirací pro tento projekt ve španělském Katalánsku byla teplá měď, která dominuje v různých částech domu. Kov charakteristický svým hřejivým odstínem a výrazným leskem je ideálním materiálem pro vytvoření
Do boje proti vodnímu kameni!
panidomu.cz
Do boje proti vodnímu kameni!
Také vás zlobí, že se usazuje všude? Na dlaždičkách, ve varné konvici, v pračce, na všech místech, která přicházejí do kontaktu s vodou. Jeho odstranění nemusí být nijak složité, stačí jen dát pozor na některé citlivé povrchy a rozhodnout se, zda použijete chemii, nebo některý z domácích přírodních prostředků. 3 zásadní otázky: * Co je
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
historyplus.cz
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
Jeho smrt se musí udržet v tajnosti za každou cenu. Král Václav I. skonal trochu nenadále 22. září 1253 v Počáplích u Berouna. Jeho syn a jediný dědic Přemysl Otakar II. se v té chvíli nachází stovky kilometrů od domova. Zrovna hájí své zájmy v Rakousku a Štýrsku. Domů se vrací skoro až o měsíc
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
epochanacestach.cz
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském
Geoložka identifikovala krajinu na da Vinciho obraze Mona Lisa
21stoleti.cz
Geoložka identifikovala krajinu na da Vinciho obraze Mona Lisa
Tajemný úsměv Mona Lisy nedá odborníkům spát už mnoho let. Snažili se proto zjistit, kdo stál předlohou slavného díla italského renesančního umělce. Zatímco na tuto otázku již zřejmě odpověď nalezli,
Dilema ptačích krmítek: Sypat, či nesypat?
epochalnisvet.cz
Dilema ptačích krmítek: Sypat, či nesypat?
Nejnáročnějším obdobím roku pro ptáky nebývá překvapivě zima, ale hnízdění. Během péče o mláďata zhubnou až o pětinu své váhy. A to je pak ještě čeká energeticky podobně náročné přepeřování.   Odborných studií, které by se zabývaly celoročním krmení ptáků, není mnoho. Navíc si často protiřečí nebo již nejsou aktuální. V zásadě ale převažuje doporučení krmit
Mému životnímu vztahu předcházelo kruté ponížení!
nejsemsama.cz
Mému životnímu vztahu předcházelo kruté ponížení!
V mládí jsem byla postavena před důležité rozhodnutí. A rozhodla jsem se správně. Měla jsem tenkrát krátce po maturitě a propadla jsem naprosto beznadějnému citu k jednomu klukovi ze sousedství, bývalému spolužákovi ze základní školy. Vzhledem ke společným známým jsme se občas setkávali a já jsem postupně zjišťovala, že Lukáše opravdu moc chci – nejvíc ze všech
Výbuch jaderné elektrárny Fukušima: Byla havárie vyvolána záměrně?
enigmaplus.cz
Výbuch jaderné elektrárny Fukušima: Byla havárie vyvolána záměrně?
Havárie japonské jaderné elektrárny Fukušima je srovnatelná s katastrofou, kterou vyvolal před třiceti lety ukrajinský Černobyl! V tomto případě způsobilo únik smrtící radiace silné zemětřesení. Podle