Skip to content

Dollywood: Místo, kde se americký vlastenec může bavit celý den!

V roce 1961 si poblíž Forge Pigeon v americkém státě Tennessee otevírají bratři Robinsovi malou turistickou atrakci. Nazvou ji „Rebel Railroad“ a její součástí je vlak s parní lokomotivou, dobový obchod, kovárna a tradiční salón.

Během let se atrakce, stylizovaná jako westernový park, rozrůstá a několikrát mění majitele. Rozhodujícím se stává rok 1986. Od toho roku existuje nejen Hollywoood, Bollywood, ale také Dollywood.

032914_dolly_1110
Country ikona Dolly Parton zpívá, tančí, hraje a taky podniká. Z uvadajícího parku udělá hit.

Rodí se Dollywood

Spolumajitelkou se totiž stává slavná country zpěvačka Dolly Parton (*1946). Řekla „Vždycky jsem se chtěla vrátit do rodného kraje a udělat tu něco velkého, něco, co by pomohlo místním lidem.“ A slovu dostála. Park projde rozsáhlou rekonstrukcí a rozroste se do dvojnásobné velikosti, takže zabírá 370 hektarů. Mění se v Dollywood a stává se jedním z nejvyhledávanějších cílů široko daleko. Zaměstnává 3000 lidí, pořádá festivaly a nabízí stovky atrakcí, za kterými přijíždí ročně přes 2 500 000 návštěvníků.

4
Místo, kde se americký vlastenec může bavit celý den a stejně nestihne všechno.

Tradiční řemesla i adrenalin

Nabízí deset tematických oblastí. Můžete nahlédnout do tajemství tradičních řemesel, od kovářského až třeba po sklářské, navštívit tradiční westernovou show nebo Síň slávy. Můžete se seznámit s regionální historií nebo vyzkoušet některou z atrakcí.

Sjet si divokou řeku, navštívit Záhadný důl, projet se vlakem taženým parní lokomotivou nebo zkusit horskou dráhu „Wild Eagle“, která byla pro park největší investicí od roku 1986, a je opravdu jen pro odvážné.

3
Nechybí velkolepá horská dráha.

Country a festival chutí

Kromě toho nabízí řadu pravidelných akcí. Děti si mohou zařádit na Kidsfestu a labužníci by neměli minout festival Barbeque & Bluegrass jehož název mluví za vše. Během Dollywoodských nocí je otevřeno celou noc a můžete si tak vychutnat všechny atrakce i potmě.

Nechybí festival řemesel, divadelní a filmové přehlídky a samozřejmě hudební akce. Velkolepé několikadenní festivaly s bohatou mezinárodní účastí i samostatné koncerty předních hvězd country hudby. Pochopitelně včetně samotné Dolly Parton.

dollywood-barbecue-bluegrass[1]
Koná se tu řada hudebních akcí i food festivalů. Například Barbecue fest.

Foto: travelhymns.com, wikipedia.com, www.bostonglobe.com, www.mypigeonforge.com, insider.foxnews.com, whisnews21.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články