Skip to content

Dobré rady: Tohle můžete dát do pračky i když jste to netušili

Tento článek je reklamním sdělením

Vůni čerstvě vypraného prádla miluje snad každý z nás. Co kdybychom vám řekli, že takto krásně vám mohou vonět například i tenisky či sprchový závěs? Přesně tak. Nabízíme vám širokou paletu předmětů, které klidně můžete vyprat v pračce i když jste to možná netušili.

I když jste to netušili, vězte, že vaše pračka toho dokáže víc, než na první pohled vypadá. To znamená, že nejen, že se postará o všechny nevábné skvrny a nečistoty na vašem prádle, ručnících či ložním prádle, bez problémů se umí postarat i o další předměty, se kterými si nevíte rady. Pojďme se spolu podívat na to, které to jsou.

Polštáře

Do bubnu vaší pračky můžete klidně vecpat například i polštáře. Ano, přesně tak. Vyprat je však nejdříve zkuste samy, a to bez dalšího prádla v pračce. Důraz klaďte na cyklu, který by měl být určen na jemné prádlo a to právě z toho hlediska, abyste zabránili jejich nadměrnému pomačkání a také ztráty jejich tvaru. Jelikož polštáře jsou vyráběny z různých materiálů, nejlépe uděláte, když zvolíte prací gel, který zvládá praní i při nižších teplotách. Opatrný byste měli být zejména při máchání. To byste měli spustit nejméně dvakrát a na ždímání byste preventivně měli zvolit spíše méně otáček.

Plyšové hračky

Pokud máte doma děti, určitě vám nemusíme říkat, jak vypadají jejich plyšoví kamarádi zblízka. Bakterie, kterými jsou poseté přitom vědí našim ratolestem nadělat nemalé zdravotní problémy, jakými jsou bezpochyby i různé alergie.

Pokud chcete plyšové hračky zbavit roztočů a bakterií, doporučuje se vložit je na pár minut do mrazničky a následně vyprat na programu s nižší teplotou. Samozřejmě řiďte se také pokyny na štítcích, jelikož se klidně může stát, že hračka do pračky vůbec není určena.

V případě, že jste si ne zcela jistý, vložte hračku například do povlaku od polštáře, díky čemuž tak zabráníte její možnému rozpadnutí.

Další malé hračky

Do pračky můžete stejně vložit například i další menší hračky a to vůbec nemusí být z plyše. Na mysli máme například Lego kostky. Ty můžete klidně zabalit do menšího sáčku a jen vyprat. Použít přitom můžete krátký cyklus.

Tenisky

Tenisky či jiné plátěné, případně látkové boty, jsou další z věcí, které klidně můžete vložit do pračky a vyprat. Postup je přitom jednoduchý. V prvním kroku z nich odstraníte všechny možné tkaničky a vložky a následně je vložte do sáčku. Perte je maximálně na teplotě 30 stupňů přičemž sahejte po nepříliš agresivních pracích prostředcích. Do pračky se také doporučuje vložit starý ručník, díky čemuž zabráníte nárazům. Po vytažení z pračky je následně vyplňte papírem, a to z toho důvodu, aby si zachovaly svůj původní tvar. Aviváž je v tomto případě pro vás tabu.

Náš tip: Náš tip: Toužíte po tom, aby bylo vaše prádlo nejen hygienicky čisté ale také hebké a příjemně voňavé? Tak pak určitě vsaďte na značku Kuschelweich, kterou si určitě okamžitě zamilujete. Na aviváž Kuschelweich prostě nedá dopustit žádná hospodyňka. Krásně voní a prádlo je po ní příjemná na dotek pokud několik dlouhých týdnů.

Kšiltovky

Když jsme při teniskách, nemůžeme zapomenout ani na oblíbené kšiltovky. Ty můžete nejprve jemně překartáčovat v umyvadle s pomocí pracího gelu a následně vložit do pračky na krátký cyklus s použitím jen studené vody.

Batohy

V pračce můžete klidně vyprat i vaše oblíbené batohy. Než zapnete pračku však precizně zkontrolujte, zda vám nezůstalo něco v kapsách – takové kapesníky umí nadělat pořádný nepořádek. Batohy se také doporučují vkládat do povlečení. Při praní zvolte spíše kratší cyklus a podobně jako tomu bylo při kšiltovkách, použijte pouze studenou vodu a dostatek pracího prostředku.

Podložka na jógu

Možná byste nevěřili, ale takovou podložku na jógu můžete bez výčitek hodit do pračky. Přesně tak. Prát ji přitom můžete alespoň jednou do měsíce bez použití pracího prostředku. Důležité je ji ale následně pořádně vysušit v sušičce.

Sportovní výstroj

I sportovní výstroj patří do pračky, musíte však vědět, jak na to. Všechny chrániče je třeba vyprat alespoň jednou do měsíce, proto na to nezapomínejte. Každou jednu věc před praním vložte do samostatného sáčku použijte šetrný prací gel a perte na programu určeném na jemné prádlo.

Sprchový závěs

Do pračky můžete klidně vložit i sprchový závěs. Nejde přitom o nic složitého, přidáte klasický prášek a ještě mokrý závěs zavěsíte, ať se pěkně rovně natáhne.

Koupelnové podložky

Když jsme při koupelně, nemůžeme zapomenout ani na koupelnové podložky nebo malé koberce. I ty totiž klidně můžete vložit do bubnu pračky a to zcela bez obav. Nezapomeňte je před vložením do pračky nejdříve pořádně vyklepat.

 

Foto: PX FUEL
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Slunce a sex jdou dohromady
21stoleti.cz

Slunce a sex jdou dohromady

Lidská touha po pohlavním styku je obecně silnější v...
Letošní Salon Exceptional Watches překvapil expozicí hodinek Jamese Bonda
iluxus.cz

Letošní Salon Exceptional...

V pořadí sedmý ročník výstavy Salon Exceptional Watches...
Proč jsem si prošla minulými životy?
skutecnepribehy.cz

Proč jsem si prošla minulými...

Musela jsem si to vyzkoušet....
Kakaová roláda s tvarohovou náplní
tisicereceptu.cz

Kakaová roláda s tvarohovou...

Můžete ji udělat pro návštěvu nebo rodině...
VIDEO: Robot se zbraní? Firma testuje první prototyp
enigmaplus.cz

VIDEO: Robot se zbraní?...

Výzkum a vývoj robotů běží stále...
Aktivita sopky na ostrově La Palma sílí
epochalnisvet.cz

Aktivita sopky na ostrově La...

Je to už 38 dní, co sopka Cumbre Vieja na...
Sedm největších přírodních divů světa
epochanacestach.cz

Sedm největších přírodních...

Švýcarská nadace New7Wonders...
Chystají svatbu kvůli těhotenství?
nasehvezdy.cz

Chystají svatbu kvůli...

Neexistuje žádná statistika,...
Duntulm Castle: Nejstrašidelnější zřícenina ve Skotsku?
enigmaplus.cz

Duntulm Castle:...

Po celém Skotsku lze najít tajuplné příběhy o...
Kouzlo venkovského bydlení
rezidenceonline.cz

Kouzlo venkovského bydlení

Bydlení na předměstí se může ukázat jako velká...
Požáry a popáleniny: Když jde o vteřiny
panidomu.cz

Požáry a popáleniny: Když...

Jak správně ošetřit čerstvou popáleninu? Teoreticky to...
Osobní traumata ji málem srazila na kolena
nasehvezdy.cz

Osobní traumata ji málem...

Dcera známých hereckých...