Skip to content

Dobré rady: Tohle můžete dát do pračky i když jste to netušili

Tento článek je reklamním sdělením

Vůni čerstvě vypraného prádla miluje snad každý z nás. Co kdybychom vám řekli, že takto krásně vám mohou vonět například i tenisky či sprchový závěs? Přesně tak. Nabízíme vám širokou paletu předmětů, které klidně můžete vyprat v pračce i když jste to možná netušili.

I když jste to netušili, vězte, že vaše pračka toho dokáže víc, než na první pohled vypadá. To znamená, že nejen, že se postará o všechny nevábné skvrny a nečistoty na vašem prádle, ručnících či ložním prádle, bez problémů se umí postarat i o další předměty, se kterými si nevíte rady. Pojďme se spolu podívat na to, které to jsou.

Polštáře

Do bubnu vaší pračky můžete klidně vecpat například i polštáře. Ano, přesně tak. Vyprat je však nejdříve zkuste samy, a to bez dalšího prádla v pračce. Důraz klaďte na cyklu, který by měl být určen na jemné prádlo a to právě z toho hlediska, abyste zabránili jejich nadměrnému pomačkání a také ztráty jejich tvaru. Jelikož polštáře jsou vyráběny z různých materiálů, nejlépe uděláte, když zvolíte prací gel, který zvládá praní i při nižších teplotách. Opatrný byste měli být zejména při máchání. To byste měli spustit nejméně dvakrát a na ždímání byste preventivně měli zvolit spíše méně otáček.

Plyšové hračky

Pokud máte doma děti, určitě vám nemusíme říkat, jak vypadají jejich plyšoví kamarádi zblízka. Bakterie, kterými jsou poseté přitom vědí našim ratolestem nadělat nemalé zdravotní problémy, jakými jsou bezpochyby i různé alergie.

Pokud chcete plyšové hračky zbavit roztočů a bakterií, doporučuje se vložit je na pár minut do mrazničky a následně vyprat na programu s nižší teplotou. Samozřejmě řiďte se také pokyny na štítcích, jelikož se klidně může stát, že hračka do pračky vůbec není určena.

V případě, že jste si ne zcela jistý, vložte hračku například do povlaku od polštáře, díky čemuž tak zabráníte její možnému rozpadnutí.

Další malé hračky

Do pračky můžete stejně vložit například i další menší hračky a to vůbec nemusí být z plyše. Na mysli máme například Lego kostky. Ty můžete klidně zabalit do menšího sáčku a jen vyprat. Použít přitom můžete krátký cyklus.

Tenisky

Tenisky či jiné plátěné, případně látkové boty, jsou další z věcí, které klidně můžete vložit do pračky a vyprat. Postup je přitom jednoduchý. V prvním kroku z nich odstraníte všechny možné tkaničky a vložky a následně je vložte do sáčku. Perte je maximálně na teplotě 30 stupňů přičemž sahejte po nepříliš agresivních pracích prostředcích. Do pračky se také doporučuje vložit starý ručník, díky čemuž zabráníte nárazům. Po vytažení z pračky je následně vyplňte papírem, a to z toho důvodu, aby si zachovaly svůj původní tvar. Aviváž je v tomto případě pro vás tabu.

Náš tip: Náš tip: Toužíte po tom, aby bylo vaše prádlo nejen hygienicky čisté ale také hebké a příjemně voňavé? Tak pak určitě vsaďte na značku Kuschelweich, kterou si určitě okamžitě zamilujete. Na aviváž Kuschelweich prostě nedá dopustit žádná hospodyňka. Krásně voní a prádlo je po ní příjemná na dotek pokud několik dlouhých týdnů.

Kšiltovky

Když jsme při teniskách, nemůžeme zapomenout ani na oblíbené kšiltovky. Ty můžete nejprve jemně překartáčovat v umyvadle s pomocí pracího gelu a následně vložit do pračky na krátký cyklus s použitím jen studené vody.

Batohy

V pračce můžete klidně vyprat i vaše oblíbené batohy. Než zapnete pračku však precizně zkontrolujte, zda vám nezůstalo něco v kapsách – takové kapesníky umí nadělat pořádný nepořádek. Batohy se také doporučují vkládat do povlečení. Při praní zvolte spíše kratší cyklus a podobně jako tomu bylo při kšiltovkách, použijte pouze studenou vodu a dostatek pracího prostředku.

Podložka na jógu

Možná byste nevěřili, ale takovou podložku na jógu můžete bez výčitek hodit do pračky. Přesně tak. Prát ji přitom můžete alespoň jednou do měsíce bez použití pracího prostředku. Důležité je ji ale následně pořádně vysušit v sušičce.

Sportovní výstroj

I sportovní výstroj patří do pračky, musíte však vědět, jak na to. Všechny chrániče je třeba vyprat alespoň jednou do měsíce, proto na to nezapomínejte. Každou jednu věc před praním vložte do samostatného sáčku použijte šetrný prací gel a perte na programu určeném na jemné prádlo.

Sprchový závěs

Do pračky můžete klidně vložit i sprchový závěs. Nejde přitom o nic složitého, přidáte klasický prášek a ještě mokrý závěs zavěsíte, ať se pěkně rovně natáhne.

Koupelnové podložky

Když jsme při koupelně, nemůžeme zapomenout ani na koupelnové podložky nebo malé koberce. I ty totiž klidně můžete vložit do bubnu pračky a to zcela bez obav. Nezapomeňte je před vložením do pračky nejdříve pořádně vyklepat.

 

Foto: PX FUEL
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ohnivý poltergeist z Vietnamu: Pojistný podvod, nebo duch žhář?
enigmaplus.cz

Ohnivý poltergeist z Vietnamu:...

Některé z nejzáhadnějších a zároveň nejagresivnějších...
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz

Ředkvičkový salát jako...

Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy...
Nikdy jsem nechtěla děti
skutecnepribehy.cz

Nikdy jsem nechtěla děti

Dnes už není tak divné,...
Bára Nesvadbová zářila na charitativní večeři ve špercích ALO diamonds
iluxus.cz

Bára Nesvadbová zářila na...

Bára Nesvadbová je známá nejen jako...
Lehké muffiny
panidomu.cz

Lehké muffiny

Suroviny 2,5 hrnku polohrubé mouky 1...
Klimatické extrémy mohou zvyšovat agresivitu pavouků
21stoleti.cz

Klimatické extrémy mohou...

Vysoké teploty spojené s bouřemi někomu přinášejí...
Dron! Užitečný pomocník, či nebezpečná zbraň?
epochalnisvet.cz

Dron! Užitečný pomocník, či...

Letadla bez posádky, která je možno řídit...
Proč chce Bára utéct?
nasehvezdy.cz

Proč chce Bára utéct?

V současné době vážou...
Svědectví o španělských galeonách uprostřed pouště
enigmaplus.cz

Svědectví o španělských...

Představte si, že se plahočíte pouští na...
Na cestě po Rakousku: Když milujete kolo, historii a přírodu…
epochanacestach.cz

Na cestě po Rakousku: Když...

Desítky jezer, stovky...
Proč si jdou obě moderátorky po krku?
nasehvezdy.cz

Proč si jdou obě...

Jen krása ke štěstí...
Nadčasové bydlení v oblacích
rezidenceonline.cz

Nadčasové bydlení v oblacích

Hra barev a materiálů evokujících přírodu, navíc...