Skip to content

Děsivé pozadí hororu Poltergeist: Hlavní hvězda se koupala s opravdovými nebožtíky!

Kolem původní hororové trilogie Poltergeist koluje řada tajuplných historek. Od záhadně vymazaného natočeného materiálu přes samovolně se pohybující obrázky na zdi až po úmrtí několika herců z filmů krátce po sobě.

Všechny má prý na svědomí kletba, vyvolaná v průběhu natáčení prvního dílu obyčejnou lidskou spořivostí. V jedné ze scén má Diane Freelingová v podání herečky JoBeth Williamsové (*1948) spadnout do bazénu, ve kterém ji „přivítají“ hnijící lidské ostatky.

Williamsová zvládne úkol na jedničku, otázka ovšem je, jak by vypadal její výkon, pokud by věděla, co jsou její rozkládající se „kolegové“ na place ve skutečnosti zač.

Kdo šetří, má za tři…

Protože tvůrcům přijde výroba umělých mrtvol moc drahá, seženou přes společnost dodávající lidské kostry do zdravotnických škol několik skutečných exemplářů, které opatří patřičně děsivým vzhledem a pošlou na plac.

„Myslím, že pocházely z Indie,“ vzpomíná umělecký maskér Craig Reardon (*1953). Svým počínáním sice filmaři uspoří nějaký ten dolar z rozpočtu, rozlícení duchové zemřelých jim to ale následně spočítají.

Alespoň podle příznivců duchařských historek.

Foto: horrornewsnetwork.net Video: Youtube (RetroTV)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články