Skip to content

Co na vás čeká ve světě Androidu v roce 2019?

Tento článek je reklamním sdělením

Milovníci Androidu se mají tento rok na co těšit. Novinky se na nás valí ze všech stran, a to nejen v případě hardwaru. Samotný operační systém přináší nové funkce, které nám začnou postupně usnadňovat život. Co se tedy bude v roce 2019 ve světě Androidu dít?

Google Assistant bude čím dál užitečnější

Možná jste zaznamenali, že ještě lednu byla na veletrhu CES v Las Vegas představena vynovená funkce tlumočení od Googlu. Google Assistant, který se u nás zatím nedočkal velkého využití, protože si vyžadoval dobrou znalost angličtiny, nyní bude také tlumočit a to dokonce do češtiny.

Novinka je zatím dostupná na hlasových asistentech Google home. Pokud jej vlastníte, stačí prý říct jen „hey Google, help me speak English“ nebo „hey Google, be my English interpreter“. Krabička vám pak dá na výběr několik desítek jazyků, mezi kterými je nově také češtině.

Předpokládá se, že asistent od Googlu se bude zlepšovat také v jiných funkcionalitu. Například povel „Hey, Google!“, který zatím fungoval při zavřené obrazovce jenom na telefonech Pixel, nyní budete moct využít na všech Android telefonech.

Android telefony se začnou ohýbat

Asi největší novinkou ve světě Android hardwaru bude tento rok představební ohýbacích telefonů. Ještě na podzim 2018 ukázal samsung, jak bude jeho nový telefon fungovat. Ale představení celého modelu se dočkáme v těchto dnes. Venku už je dokonce také předpokládaná cena novinky – 1 400 dolarů.

Samsung však není jedinou firmou, která pro tento rok ohlásila odhalení funkčního skládacího telefonu. Další na řadě je čínský gigant Huawei. Značka už potvrdila, že oficiálně model Mate 5G představí blížícím se MWC 2019.

O Samsungu a Huawei se nejvíce mluví, ale další ohýbací telefony nám tento rok představí také Xiaomi, LG nebo Motorola a další. Zdá se, že značky se vydávají zcela novým směrem. Bude však tato novinka úspěšná? Je možné, že takovýto telefon bude relativně těžký a otázkou je i odolnost takového přístroje a zda a jaké obaly na něj půjdou dát.

5G má změnit naše životy

Vypadá to, že rok 2019, je také rokem 5G, a to i přesto, že oficiální spuštění 5G sítí se plánuje až v roce 2020. Android výrobci však nezahálí a už tento rok budou prodávat nové modely podporující 5G. Jedním z prvních je už zmíněný ohýbací telefon od Huawei. Telefony s 5G představí ale všichni další větší výrobci.

5G nebude údajně znamenat jenom lepší připojení, ale také rychlejší odezvu. Experti si myslí, že zcela změní naše používání internetu. Naše počítače a přístroje budou moci celé běžet jenom v cloudu a budou cítit každý náš dotyk. Internet se tak posune směrem k tzv. hmatovým webům a do světa, kde všechno bude propojené.

Chytré jsou už také kryty na Androidy

Letošní veletrh MWC už klepe na dveře, ale už na CES v lednu byly představené také různé zajímavé kryty na telefon. Obaly na telefon už nejsou jenom užitečnou pomůckou, která brání před rozbitím přístroje, ale začínají poskytovat další funkce. Jsou propojené s telefonem a ukazují čas či jiné základní informace. Jsou například schopné nenápadně ukázat, že nám někdo volá, nebo že máte novou esemesku, aniž by to někoho vyrušovalo. Ty nejlepší dokonce upravují spotřebu baterie telefonu, slouží jako zásoba energie, další úložiště atd, jiné promění díky zabudované klávesnici telefon v malý počítač.

Foto: Pixabay.com, Bigstock.com
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Facebook a spol.: Algoritmy světem vládnou
21stoleti.cz

Facebook a spol.: Algoritmy...

Facebook, Instagram, Twitter, Tik Tok, YouTube,...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
O co Bára s Denisou spolu stále soupeří?
nasehvezdy.cz

O co Bára s Denisou spolu...

Seriál Slunečná působí jako...
Svatý Jan pod Skalou: Po stopách zbožného poustevníka
epochanacestach.cz

Svatý Jan pod Skalou: Po...

Jedno z nejkrásnějších...
Zdravý styl: Co dělat, aby vám to pálilo?
panidomu.cz

Zdravý styl: Co dělat, aby...

Žádná zázračná dieta pro geniální mozek nebo bezchybnou...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Predátoři a příšery z jezer a řek: Kelpie a Ogopogo
enigmaplus.cz

Predátoři a příšery z jezer...

Hlubiny jezer i řek obývají nejrozličnější...
Tajemný Ludvík XIV. Útočili teroristé Francie na Prahu?
enigmaplus.cz

Tajemný Ludvík XIV. Útočili...

Troufalý akt státního terorismu, do kterého...
V liberecké zoo mají mladé
epochalnisvet.cz

V liberecké zoo mají mladé

V období jara přichází mláďata na svět jak ve...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...
Rubens představuje Luční pěnu
iluxus.cz

Rubens představuje Luční pěnu

Základ novinky tvoří luxusní olej lisovaný ze semen...
Jak jsem se vzdala svého bláznivého snu?
skutecnepribehy.cz

Jak jsem se vzdala svého...

Celé dětství jsem toužila...