Skip to content

Chytli jste levné letenky do Thajska? Začněte s přípravou!

Tento článek je reklamním sdělením

Thajsko je zemí nádherné přírody a příjemných lidí, ale také velmi odlišné kultury a způsobu života, na který většinou nejsme zvyklí. Před cestou do tohoto klenotu jihovýchodní Asie proto nezanedbávejte přípravu. Podívejte se na pár praktických rad pro každého, kdo v tzv. zemi úsměvů ještě nebyl.

Zjistěte si nejenom to, co dělat v Thajsku, ale i čemu se v zemi vyvarovat. Nenecháme vás v tom na holičkách. Připravili jsme krátký přehled hlavních krás, úskalí a specifik Thajska, který byste měli prostudovat dlouho před odletem. Dovolená v Thajsku se obejde bez zdlouhavého vyřizování víza, alespoň v případě, že nehodláte v zemi strávit více než 30 dní.

V hlavním městě Bangkoku narazíte jak na velmi ochotné místní lidi, tak na shon a chaos. V blízkém okolí můžete zamířit na obrovskou krokodýlí farmu (žije zde kolem 100 tisíc kusů těchto obřích masožravých plazů) nebo se podívat na tzv. Železnici smrti a most přes řeku Kwai.

Celé Thajsko obklopují krásné ostrovy, které rozhodně stojí za návštěvu. Mezi ty nejznámější patří Phuket s průzračnými zátokami. V jedné z nich najdeme i skalní výběžek, kterému se přezdívá ostrov Jamese Bonda (natáčel se zde jeden z filmů slavného superšpiona).

Jízdu na slonovi vynechte

Pro zájemce o průzkum jak malých ostrovů na pobřeží, tak husté džungle, doporučujeme návštěvu provincie Krabi. Mimo jiné se zde můžete proplout na kánoi.

Jízdu na slonovi mezi atrakcemi také najdete, ale pokud máte k těmto zvířatům a jejich zdraví nějaký respekt, určitě podobné turistické pasti nepodporujte. Majestátní tvorové si takové mučení skutečně nezaslouží a pokud si myslíte, že jim nošení turistů dělá radost, zkuste se předem podívat na jeden z mnoha dokumentů na YouTube.

Ať už se vydáte kamkoliv, pamatujte, že přístup do většiny historických památek a do některých obchodů je podmíněn zutím vaší obuvi. Je to proto, že země, po které kráčíte, je považována za posvátnou a boty na takové místo nepatří.

Uhádáte všechno, ale ne pitnou vodu z kohoutku

V Thajsku se smlouvá všude od obchodů se suvenýry přes taxíky až po místní cestovní kanceláře. Celý proces je podobný jako smlouvání v arabských zemích, prostě si s úsměvem a neoblomně stůjte na poloviční ceně a začněte odcházet, když se obchodník zastaví na nějakých 70 %. Zaplatit plnou cenu znamená v Thajsku přeplatit.

Jedním z hlavních nebezpečí pro vaše zdraví je voda z kohoutku. Pitná není a mohla by vám přivodit těžké střevní potíže. Raději tedy buď kupujte balenou vodu, nebo si ji stáčejte z vodních automatů rozesetých po městech.

Dodržujte přísná pravidla

Pro toho, kdo hledá neřesti, je Thajsko zemí zaslíbenou. V žádném případě však nekupujte a nepřevážejte drogy. Tresty za držení drog se zde pohybují extrémně vysoko až k doživotí či trestu smrti. Jestliže se chcete vyhnout extrémní pokutě (v přepočtu desítky tisíc korun) nekuřte na plážích. Většina pobřežních resortů v Thajsku kouření zakázala.

Pro turisty, kteří jsou připraveni respektovat místní pravidla a nehodlají devastovat prostředí kolem sebe, je Thajsko perfektní exotikou a skvělou destinací pro dovolenou. A tip na závěr pro všechny mlsouny? Nezapomeňte vyzkoušet mango s lepivou rýží (mango sticky rice). Tento pokrm si zamilujete tak moc, že se do Thajska budete chtít 100% vrátit.

Foto: Archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Brána do vesmíru otevřena
21stoleti.cz

Brána do vesmíru otevřena

Co jsou exoplanety, jak můžeme zkonstruovat a...
Bájného tvora z čínského jezera zachytil kamerou správce parku
enigmaplus.cz

Bájného tvora z čínského...

Známá Lochneska určitě není jedinou vodní...
Stylová vila, plná nevšedních kontrastů
rezidenceonline.cz

Stylová vila, plná...

Řadový dům, který se nachází na úbočí velkého...
Hieroglyfy v novém světle
iluxus.cz

Hieroglyfy v novém světle

S každou novou kolekcí Heritage Montblanc...
Potraviny, které snižují tlak
nasehvezdy.cz

Potraviny, které snižují tlak

S vysokým tlakem není radno si zahrávat. Zvýšený...
Dříve než krotitele duchů pozvěte dobrého řemeslníka
enigmaplus.cz

Dříve než krotitele duchů...

Chcete prodat svůj dům, ale máte pocit, že...
Čeští vědci zachraňují africkou divočinu
epochalnisvet.cz

Čeští vědci zachraňují...

Tým českých vědců pod vedením zoologů...
Putování za Rumcajsem v Jičíně
epochanacestach.cz

Putování za Rumcajsem v Jičíně

Ve městě Jičín u...
Tajemní a nebezpeční aswangové děsí obyvatele Filipín po staletí
enigmaplus.cz

Tajemní a nebezpeční aswangové...

Aswang, jméno, které obyvatelům exotických Filipín...
Až u 40 % lidí probíhá fibrilace síní bez příznaků
21stoleti.cz

Až u 40 % lidí probíhá fibrilace...

Fibrilace síní neboli česky míhání síní patří v současné...
Dlouho to hrála na dvě strany
nasehvezdy.cz

Dlouho to hrála na dvě strany

Vztah se starším miliardářem dlouho...
Královský Bezděz
epochanacestach.cz

Královský Bezděz

Královský hrad Bezděz...