Skip to content
reklama
reklama blank

Chytli jste levné letenky do Thajska? Začněte s přípravou!

blank
Tento článek je reklamním sdělením

Thajsko je zemí nádherné přírody a příjemných lidí, ale také velmi odlišné kultury a způsobu života, na který většinou nejsme zvyklí. Před cestou do tohoto klenotu jihovýchodní Asie proto nezanedbávejte přípravu. Podívejte se na pár praktických rad pro každého, kdo v tzv. zemi úsměvů ještě nebyl.

Zjistěte si nejenom to, co dělat v Thajsku, ale i čemu se v zemi vyvarovat. Nenecháme vás v tom na holičkách. Připravili jsme krátký přehled hlavních krás, úskalí a specifik Thajska, který byste měli prostudovat dlouho před odletem. Dovolená v Thajsku se obejde bez zdlouhavého vyřizování víza, alespoň v případě, že nehodláte v zemi strávit více než 30 dní.

V hlavním městě Bangkoku narazíte jak na velmi ochotné místní lidi, tak na shon a chaos. V blízkém okolí můžete zamířit na obrovskou krokodýlí farmu (žije zde kolem 100 tisíc kusů těchto obřích masožravých plazů) nebo se podívat na tzv. Železnici smrti a most přes řeku Kwai.

blank

Celé Thajsko obklopují krásné ostrovy, které rozhodně stojí za návštěvu. Mezi ty nejznámější patří Phuket s průzračnými zátokami. V jedné z nich najdeme i skalní výběžek, kterému se přezdívá ostrov Jamese Bonda (natáčel se zde jeden z filmů slavného superšpiona).

Jízdu na slonovi vynechte

Pro zájemce o průzkum jak malých ostrovů na pobřeží, tak husté džungle, doporučujeme návštěvu provincie Krabi. Mimo jiné se zde můžete proplout na kánoi.

Jízdu na slonovi mezi atrakcemi také najdete, ale pokud máte k těmto zvířatům a jejich zdraví nějaký respekt, určitě podobné turistické pasti nepodporujte. Majestátní tvorové si takové mučení skutečně nezaslouží a pokud si myslíte, že jim nošení turistů dělá radost, zkuste se předem podívat na jeden z mnoha dokumentů na YouTube.

Ať už se vydáte kamkoliv, pamatujte, že přístup do většiny historických památek a do některých obchodů je podmíněn zutím vaší obuvi. Je to proto, že země, po které kráčíte, je považována za posvátnou a boty na takové místo nepatří.

blank

Uhádáte všechno, ale ne pitnou vodu z kohoutku

V Thajsku se smlouvá všude od obchodů se suvenýry přes taxíky až po místní cestovní kanceláře. Celý proces je podobný jako smlouvání v arabských zemích, prostě si s úsměvem a neoblomně stůjte na poloviční ceně a začněte odcházet, když se obchodník zastaví na nějakých 70 %. Zaplatit plnou cenu znamená v Thajsku přeplatit.

Jedním z hlavních nebezpečí pro vaše zdraví je voda z kohoutku. Pitná není a mohla by vám přivodit těžké střevní potíže. Raději tedy buď kupujte balenou vodu, nebo si ji stáčejte z vodních automatů rozesetých po městech.

blank

Dodržujte přísná pravidla

Pro toho, kdo hledá neřesti, je Thajsko zemí zaslíbenou. V žádném případě však nekupujte a nepřevážejte drogy. Tresty za držení drog se zde pohybují extrémně vysoko až k doživotí či trestu smrti. Jestliže se chcete vyhnout extrémní pokutě (v přepočtu desítky tisíc korun) nekuřte na plážích. Většina pobřežních resortů v Thajsku kouření zakázala.

Pro turisty, kteří jsou připraveni respektovat místní pravidla a nehodlají devastovat prostředí kolem sebe, je Thajsko perfektní exotikou a skvělou destinací pro dovolenou. A tip na závěr pro všechny mlsouny? Nezapomeňte vyzkoušet mango s lepivou rýží (mango sticky rice). Tento pokrm si zamilujete tak moc, že se do Thajska budete chtít 100% vrátit.

Foto: Archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Japonské vlny Seigaiha na hodinkách Perrelet
iluxus.cz

Japonské vlny Seigaiha na...

Kultovní řada Turbine společnosti Perrelet...
Téměř 13 % osob trpí kloubními obtížemi
epochalnisvet.cz

Téměř 13 % osob trpí...

Podle Ústavu zdravotnických...
Až díky lásce jsem se proměnila
skutecnepribehy.cz

Až díky lásce jsem se...

Vyrůstala jsem mezi...
Reminiscence zlaté jazzové éry
rezidenceonline.cz

Reminiscence zlaté jazzové éry

V blízkosti slavného kasina,...
Patinu hravě zvládnete…
panidomu.cz

Patinu hravě zvládnete…

Nádech starodávna, připomínky dávných časů, punc...
Provalilo se na Tomeše, že si užívá s jinou?
nasehvezdy.cz

Provalilo se na Tomeše, že si...

Krize je prý zažehnána,...
Bylinková marináda na ryby
tisicereceptu.cz

Bylinková marináda na ryby

Na grilu by neměly chybět ani ryby – a ty si...
Proč stále tají svého partnera?
nasehvezdy.cz

Proč stále tají svého...

Krásná herečka Petra...
Kdo si hraje, nezlobí… ale může strašit
enigmaplus.cz

Kdo si hraje, nezlobí… ale...

Imaginárního kamaráda má spousta dětí, ale jen...
Kudy chodí Krakonoš?
epochanacestach.cz

Kudy chodí Krakonoš?

Poměrně pohodlná je...
Uroboros: Alchymický had věčnosti
enigmaplus.cz

Uroboros: Alchymický had...

Hájem plným stromů a květin se prochází...
Majstrštyk Yaleovy Univerzity: Tamní vědci dokázali oživit část orgánů mrtvého prasete
21stoleti.cz

Majstrštyk Yaleovy Univerzity:...

Vědci z Yaleovy Univerzity před několika dny...