Skip to content

Celty: Skvělá záležitost s multifunkčním využitím

Tento článek je reklamním sdělením

Chystáte se na výlet, ale chtěli byste vyrazit ne autem, nýbrž na vlastní pěst? Proč ne? Možná vás takto bude čekat to pravé dobrodružství. Je vám ovšem určitě jasné, že potřebujete tu správnou výbavu. Ideální je samozřejmě něco na spaní, vařič a jiné věci. Jakýmsi základem vaší výbavy musí být ochrana před deštěm a větrem. Ano, musíte zkrátka v noci pod něčím spát.

Ne, velký stan na záda určitě nevezmete. Ideální volbu představuje celta. Právě tato zakrývací plachta dokáže nabídnout maximální komfort při minimálních rozměrech. Co vlastně značí slovo celta, jaké je její využití a optimální parametry? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.

Co je celta?

Na rozdíl od plachty, což je kus krycího materiálu, disponuje celta normovanými rozměry. Navíc je nepromokavá. Název pochází z německého výrazu Zeltteil, tedy stanový dílec. Celta je v podstatě jakousi složenou střechou stanu. Výborná je ale také jako podlážka, na které se dá odpočívat a ochrání vás před vlhkostí. Tradičně se využívala třeba za druhé světové války, kdy se jí vojáci běžně také přikrývali.

Voják za 2. světové války u přístřešku ze dvou celt.

K čemu slouží celta?

I když celtu dobře složíte, v batohu vám zabere velkou porci místa. Když ale zjistíte, k čemu ji vlastně všemu můžete potřebovat, jistě vám to tolik vadit nebude. V první řadě je to vynikající podložka. Rozložíte si na ni spacák a získáte maximální komfort. Provizorní přístřešek ve tvaru písmena A vykouzlíte za několik okamžiků. Rychle a jednoduše. Stačí napnout provaz a přehodit ji přes něj.

Jak vybrat tu správnou?

Ideálně především podle kvality materiálů, z nichž se celty vyrábějí. Vynikající je Heavy Duty nylonem. Vyznačuje se maximální pevností a odolností. Voděodolnost je samozřejmostí. Celty jsou vybavené ocelovými proužky, přes které se protahuje provaz při kotvení. Celty není problém spojit k sobě prostřednictvím právě lanka či provazu.

 

Foto: DONOT6_STUDIO / Shutterstock.com, Wikimedia Commons (voják)
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články