Skip to content

Cejch Angely Lansburyové: Jednou Jessicou, navždy Jessicou!

Třikrát je nominována na Oscara. Na toho prvního už v roce 1945. Má doma pět prestižních divadelních cen Tony, jednu Grammy a haldu dalších ocenění.

Přesto nejspíš pro většinu lidí už navždycky zůstane bystrou a všudypřítomnou Jessicou Fletcherovou z neustále reprízovaného detektivního seriálu To je vražda, napsala (1984–1996). Roli, která jí kromě nehynoucí popularity přinese i čtveřici Zlatých glóbů, přitom původně vezme jen proto, že má hluboko do kapsy.

Roste popularita i honoráře

Udělala jsem to pro peníze,“ přizná v roce 2016 bez skrupulí deníku The Mirror. „V divadelní kariéře přijde čas, kdy si říkáte: ‚No, tady si moc peněz nevydělám.‘ Takže televize pro mě byla zcela účelným rozhodnutím.

Když se ta nabídka objevila na obzoru, pomyslela jsem si: ‚To je zajímavé, z toho by mohlo něco kápnout.“ Její intuice je správná. Seriál se dočká 12 sezon a jak roste jeho obliba, letí vzhůru i honoráře hlavní hvězdy.

V posledních epizodách už Angela bere 250 000 liber za díl!

Jako mladá udivuje Angela na jevišti krásou, jako stará v televizi detektivním talentem.

Jako rocková hvězda

Ačkoliv je na uznání zvyklá (její šatna na Broadwayi, kde debutuje v roce 1957, je neustále plná růží od obdivovatelů), povyk, jaký spustí její vysloužilá učitelka pomáhající detektivům při řešení kriminálních případů, ji dostane do kolen.

„Byla jsem ohromena. Téměř všude na světě znali Jessicu Fletcherovou. Cítila jsem se jako rocková hvězda.“ Kdo by to byl řekl do prosté anglické dívky, která do Ameriky přesídlí v 15 letech s matkou a bratrem z válčícího Londýna.

Jessica Fletcherová z ní udělá nesmrtelnou.

Fanoušek Frank

A co teprve, když ji a jejího manžela pozve na večeři sám Frank Sinatra (1915–1998). Začal se mě vyptávat na všechno kolem toho seriálu a jak jsme ho točili. Vyšlo najevo, že je obrovským fanouškem! Byla jsem velmi dojatá, kdy jsem si uvědomila, že se zabavil při sledování té hloupé show,“ líčí Lansburyová. V roce 2014 obdrží od britské královny vyznamenání za zásluhy a o tři roky později, ve svých 91 letech, kývne na ještě jednu, už opravdu poslední epizodu legendárního seriálu. K velké radosti jeho příznivců.

I v pokročilém veku je stále aktivní. Hraje ve filmech, chodí do společnosti, Jako kdyby dokázala zastavit čas.
Foto: variety.com, en.wikipedia.org, imdb.com, dilei.it
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …