Skip to content
reklama

Breathariánství: Život bez jídla, život ze světla…

blank

Jsou jako kytky, ale mají lidská jména. Žijí ze světla a vzduchu. Fenomén breathariánství tvrdí, že jídlo není k životu nezbytné. Člověku stačí prána, jakási životní energie. Někdo ji nazývá jako éter, někdo v tom pralátku.

Bez jídla žije možná až 40 000 lidí…

Na počátku bylo světlo… A ze světla se stvořil život i svět. Dnes na tom světě žije přes 7 miliard lidí, z nichž 99,9 procent cítí hlad, žízeň nebo sytost. Jen zlomek necítí nic. Žijí z prány. V indické hinduistické tradici jde o životní energii, taoisté tomu říkají čchi.

Vědci dokážou vysvětlit všechny podmínky nutné pro život, ale nedokážou vysvětlit breathariánství. Prána je prý nekonečná, neomezená. Je všude a je zadarmo. Stačí ji prý vzít a přijmout.

nicolas
Svatý Mikuláš z Flüe prý žil bez jídla a vody 20 let.

Bratr Klaus

Prvním historicky doloženým breathariánem (anglicky breathe = dýchat) je nejspíš svatý Mikuláš z Flüe (1417–1487), známý jako bratr Klaus. Je to poustevník, asketa, který přijde na to, že mu bohatě stačí boží mana.

Za všechno může světlo. Pro někoho jde jenom o proud fotonů, pro breathariány představuje vyšší frekvenci života. Oni nepřijímají žádné fyzické jídlo, žádné kalorie. Mají prý hodně kalorií z jiné úrovně.

1669 report that claims a woman fasted for 12 months L0022587 J. Reynolds, A discourse upon prodigious abstinence... Credit: Wellcome Library, London. Wellcome Images images@wellcome.ac.uk http://wellcomeimages.org Title page A discourse upon prodigious abstinence occaisoned by twelve months fasting of Martha Taylor... John Reynolds Published: 1669 Copyrighted work available under Creative Commons Attribution only licence CC BY 4.0 http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
Podle této knihy v roce 1669 se jedna žena postila 12 měsíců.

40 000 lidí bez jídla

Většinu dnešních breathariánů ovlivnila éterická žena jménem Jasmuheen (*1957) – takhle Australanka se prý vyléčila z rakoviny prsu tím, že přestala přijímat potravu a přešla na výživu z prány. Napíše bestseller Žít ze světla (1996), což se považuje za takovou breathariánskou bibli.

Popisuje přerod na pránu během tří týdnů. „Já přešel v srpnu 1998. Prvních sedm dní bylo nejtěžších, protože nemůžete jíst ani pít, ani sklenici vody. Po tom týdnu jsem začal pít několik kapek vody a po 21 dnech, když jsem proces dokončil, jsem neměl žádnou chuť na jídlo,“ popisuje Dieter Hochegger (*1941). Je jedním z přibližně 40 000 lidí, kteří se pránou živí už dlouhá léta. Další miliony lidí proces započaly, ale nedokončily.

youtube.com
Australanka Jasmuheen se zbavila nádoru v prsu tím, že přestala jíst. Breathariáni věří, že tím tělo nádor pozře.

Nonstop bufet

Jasmuheen ovlivní i francouzského spisovatele Henriho Monforta. Ten nejí už 12 let. „Sice jsem přestal jíst, ale naprogramoval jsem své buňky tak, že nebudu hladovět, ale vyživovat se vesmírnou energií.

Mé buňky si berou pránu nonstop ze všeho, co mě obklopuje,“ říká. Před několika lety Němec Axel Kiesling zkusil projít proměnou. Připravoval se na to půl roku a samotných 21 dní přerodu dokumentoval na kameru.

První den se cítí skvěle. Druhý den hrozně unaveně a spí 14 hodin. Třetí a čtvrtý den je to ještě horší, aspoň vypije 1 deci vody. Pak s tím sekne. Podle některých nebyl dostatečně připravený a vyrovnaný.

02_montfort
Henri Monfort nejí už 12 let a během té doby zplodil syna, „takže má polovinu pránických buněk,“ říká.

Naučím hladovějící nehladovět

Konvenční medicína nechápe a nerozumí, kde lidé berou energii pro životní pochody, pro srdce, játra, mozek. Kde berou stavební látky, bílkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny. „Pokud někdo říká: ‚nejedl jsem čtyři roky‘, tak o jeho slovech pochybuji,“ říká německý internista, profesor a doktor Herbert Lochs. Zároveň nikdo nechápe indického jogína Matadžiho, který nejí a nepije už 75 let. Pokud by tento fenomén existoval, na světě by nemusel být hladomor. Jasmuheen mimochodem už nabídla Spojeným národům (OSN), že naučí vyživovat se pránou i lidi v Africe.

Odmítli ji.

Foto: internet
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jak si napravit játra
panidomu.cz

Jak si napravit játra

Víme, že játra jsou jedním z...
Skončila znovu Simona Lewandowská sama a hledá nového milence?
nasehvezdy.cz

Skončila znovu Simona...

Říkalo se, že SIMONA...
Galetka s medovými fíky
tisicereceptu.cz

Galetka s medovými fíky

Galetky mají neuvěřitelné kouzlo. Jsou...
RODINNÝ BEZVA FEST.
epochanacestach.cz

RODINNÝ BEZVA FEST.

I letos se můžete těšit na rodinný...
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz

Prsten z Atlantidy: Jediný...

V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis...
Ložnice v hávu přírody
rezidenceonline.cz

Ložnice v hávu přírody

Návrat k přírodě je trendem poslední doby a...
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz

Certina zahalila své DS...

Hodinky DS Action Diver od značky Certina se...
Sociální sítě nás okrádají o spánek
21stoleti.cz

Sociální sítě nás okrádají o...

Vědci pátrali po příčinné souvislosti mezi zhoršující se kvalitou...
Podezřelá úmrtí nadějných vědců: Museli být umlčeni kvůli převratným objevům?
enigmaplus.cz

Podezřelá úmrtí nadějných vědců:...

Byli talentovaní, vzdělaní a považovaní za špičky ve...
Nedala jsem na řeči kamarádek
skutecnepribehy.cz

Nedala jsem na řeči kamarádek

Když jsem poznala Dana, byla jsem už...
Tajemství skotské hrobky Maeshowe: Ukrývá poklad nevyčíslitelné hodnoty?
enigmaplus.cz

Tajemství skotské hrobky...

Na skotském souostroví Orkneje se...
Podařilo se známému páru dokonale utajit rozvod?
nasehvezdy.cz

Podařilo se známému páru...

Vypadá to, že manželství...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha