Skip to content

Zázračné místo v podhůří Krkonoš: I Česká republika má své Lurdy

Nechce se vám za zázračnou vodou trmácet až do dalekých Lurd? Nevadí, mnoho míst s údajně léčivou vodou, kterým požehnala sama Panna Marie, najdeme i v České republice. Jedním z nich je vesnička poblíž města Semily na Liberecku.

A pokud nevěříte v zázraky, snad vás potěší alespoň návštěva zdejších jeskyní…

Havíř opatrně rozhrnuje hlínu v podbozkovském dole. Pod vrstvou zeminy objeví sošku Panny Marie. Stal se zázrak! Vždyť právě toto místo označil anděl ve snu jeho nemocné ženě. Pro gotickou mariánskou sošku je vystavěn důstojný příbytek.

Tak hovoří legenda o kostele Navštívení Panny Marie v Bozkově. Opravdu je toto místo něčím výjimečné?

Bozkovské jeskyně
Má tato průzračná voda léčivé účinky?

Pod ochranou Bohorodičky

Bozkov, který se nachází na pomezí Českého ráje, Jizerských hor a Krkonoš, patří k nejstarším poutním místům českých zemí. Zdejší kostel je opředen pověstmi. Zázrak je spojen i s jeho výstavbou, neboť původně prý měl stát v Roztokách, avšak v noci byl stavební materiál tajemně přenesen do Bozkova.

Bohorodička rovněž údajně zachránila Bozkovské před morovou ránou v sedmnáctém století. Také lidé v okolních vesnicích se tehdy usilovně modlili a podle legendy Panně Marie slibovali, že pokud přežijí, vykonají pouť do Bozkova.

Tehdy prý do Bozkova táhla taková procesí poutníků, že Bozkovští museli postavit k poctě Královny nebes nový a větší kostel.

Ve zdejších dolomitových jeskyních se také nachází největší podzemní jezero v Čechách, z nějž údajně vyvěrá zázračná léčivá voda. Jsou všechny tyto zvěsti jenom tvrzeními, které mají zvýšit turistickou atraktivitu místa, nebo Bozkovu doopravdy požehnala samotná Panna Maria?

Atmosféru místa můžete zakusit prostřednictvím následujícího videa:

Foto: http://web.quick.cz, http://www.infoern.eu
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články